Koliko je 40 minus 10 podeljeno sa pola plus 15?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nervirator

Džomba
VIP
Poruka
102.423
Koliko je 40 minus 10 podeljeno sa pola plus 15?

1780371722766.png
 
Zavisi kako tumačiš zadatak. Da li jezičkim ili matematičkim redosledom.

Ako računaš onako kako je rečenica izgovorena, redom od početka do kraja, dobija se jedan iznos. Međutim, ako celu rečenicu prvo prevedeš u matematički izraz i tek onda primeniš standardna pravila matematike (gde deljenje ima prioritet nad sabiranjem i oduzimanjem), dobija se drugi.

Zato je ovo više pitanje o načinu interpretacije nego o samom računanju.
 
Ovo Pola je fora,i nista vise axaxxaxaxaxaxa

Pola je 0,5 a cijelo je 1, koliko je pola od 1 pa 0,5

Axaxxaxaxaxaxaxa,ako je 10 podijeljeno sa 1 jednako 10, onda je 10 sa pola 20 xaxaxaxaxaxaya


40-10 podijeljeno sa 0.5 +15

40-20+15 = 35

Resenje je 35 ,suvise lako


Autor nije namjerno stavio 0,5 nego pola axaxxaxaxaxaxaxa,mangupski da se pitas sta je pola
 
Zavisi kako tumačiš zadatak. Da li jezičkim ili matematičkim redosledom.

Ako računaš onako kako je rečenica izgovorena, redom od početka do kraja, dobija se jedan iznos. Međutim, ako celu rečenicu prvo prevedeš u matematički izraz i tek onda primeniš standardna pravila matematike (gde deljenje ima prioritet nad sabiranjem i oduzimanjem), dobija se drugi.

Zato je ovo više pitanje o načinu interpretacije nego o samom računanju.


Logika , nema tu sta da se tumaci, matematika je tacna

Pola sta je pola, sta je pola,a sta je cijelo,cijelo je 1 a pola je 0,5

10 sa 0,5 kada dijelis to je 20,dijeljenje starija radnja nju smo prvo rijesili ,onda slijedi oduzimanje

40-20+15=35


Hercegovacki matematicki geni na djelu
 
Са пола од чега ?
Како је формулисано, следе могуће поставке и различити резултати:

А)
(40-10):(1/2 +15)

Б)
(40-10):1/2 +15

В)
(40-10):15 + 15


U matematici nema gatanja, koristis pola a ne 1/2 odnosno 0.5, tu se pravi problem a nema ga


Prvo resavas dijeljenje deset sa cjelinom kada dijelis je 10 a sa polovinom je 20


Jesmo li rijesili stariju radnju jesmo,i sta nam kaze Nerviator 40 a mi oduzmemo 20 i 15 dodamo i dobijemo 35
 
Zavisi kako tumačiš zadatak. Da li jezičkim ili matematičkim redosledom.

Ako računaš onako kako je rečenica izgovorena, redom od početka do kraja, dobija se jedan iznos. Međutim, ako celu rečenicu prvo prevedeš u matematički izraz i tek onda primeniš standardna pravila matematike (gde deljenje ima prioritet nad sabiranjem i oduzimanjem), dobija se drugi.

Zato je ovo više pitanje o načinu interpretacije nego o samom računanju.
1.jpg
 
U matematici nema gatanja, koristis pola a ne 1/2 odnosno 0.5, tu se pravi problem a nema ga
У математици нема гатања, зато у математици не можеш 1/2 (један подељено са два) да замениш са пола, јер пола је пола од нечега целог, а мораш прво да знаш колико је цело.
1/2 је пола само од један. Пола од 2 је 1. Пола од 10 је 5. Итд...
 
У математици нема гатања, зато у математици не можеш 1/2 (један подељено са два) да замениш са пола, јер пола је пола од нечега целог, а мораш прво да знаш колико је цело.
1/2 је пола само од један. Пола од 2 је 1. Пола од 10 је 5. Итд...


Jezik matematicki je jezik brojeva nikada rijeci

Autor ovog trik zadatak je ubacio rijec pola da bi napravio zabunu,tome i sluze rijeci ,da ubace trik i zabunu u jezik matematicki


U matematici je sve broj ili razlomak

Ako kaze 10 podijeljeno sa pola.To pola se tretira kao broj poseban, moras to pola prevesti na jezik matematike,10 - pola npr,nije 10 - 5 kao sto antitalenat misli,to je 10 - 0,5 a to je 9,5.Ti sam kazes pola od cega,pa od cijelog,cjeline a to je 0,5, cjelina je 1




Pola je 1/2 odnosno 0.5


Da je pisalo npr 10 podijeljeno sa pola od 10 onda bi to pola od 10 bilo 5 ovako nije nego 0.5


Pola od 100 je 50

Pola od 10 je 5


Sama rijec pola je 1/2 uvijek ona se tu solo nalazi iza znaka dijeljenja i tretiras je kao razlomak 1/2 ili decimalu 0.5


Svaka rijec uvijek mora biti prevedena kao konkretan broj ili razlomak, jezik matematike je jezik brojeva, moglo je pisati npr cijelo ili cjelina onda znas da je cjelina 1


Pola ako nije naznaceno npr pola od 10 ili 10 npr itd vec samo pise pola onda je to uvijek 1/2 odnosno 0.5

Logika se ne uci u skoli,zato je matematika dar u skoli ucis koja je radnja starija itd

Hercegovacki matematicki geni na djelu
 
Poslednja izmena:
У математици нема гатања, зато у математици не можеш 1/2 (један подељено са два) да замениш са пола, јер пола је пола од нечега целог, а мораш прво да знаш колико је цело.
1/2 је пола само од један. Пола од 2 је 1. Пола од 10 је 5. Итд...


Pola je samo po sebi odredjeno, uvijek je 1/2,osim ako nije navedena polovina od nekog broja


Drugaru dobri tacno je

Da je pola od 100 jednako 50

itd


A pola samo po sebi je 1/2


U zadatku pise da se dijeli sa pola a ne pise da dijeli sa polovinom od broja 10


Cetvrttina je uvijek npr 1/4 odnosno 0.25



Kao sto je cetvrtina od broja 100 broj 25
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top