Koliko dugo visite na kompijuteru?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cheaf:
d4ch4:
Cheaf:
Luc:
Pa smanjite malo, ne valja za oci (i mozak ccc).
Ja po sat dnevno, ne vise.
Za moje oci i mozak je prekasno mozak je skroz naskroz pobrljavio.Znam jedno vreme tek kad smo kupili komp sedeo sam po cak 6 sati bez ustajanja samo sam igrao Age of Empiers.Znam da sam imao nocne more od te igrice i od tada ne igram je. 8)


MMMM....Age....Kad se samo setim..
Ah nista mi ne spominji tu igricu odma pocne da mi leprsa pred ocima 8)

Kad se samo setim ono kad je izashao Quake1....Pa po ceo dan i celu nocj sam ga igrao.
 
E blago vama, ja sam provodio i po 13-14 sati igrajuci Pirates! na Commodore-u 64.
To je igrica za sva vremena, i danas je ponekad odigram cisto da se setim bezbriznog detinjstva kad sam imao vremena na pretek...

Sreca moja pa se uzdrzavam od ovih igara danasnjice, nace bih tek onda ugasio.

Trenutno u racunaru imam samo neki sah i Piartes! koje ponekad odigram.

Mada gledah na firaxisovom sajtu da rade nastavak Pirates!-a. Imam gadan osecaj da toj igri necu moci da odolim i da cu bez obzira na sve opet blejati u monitor k'o kreten vozajuci brodove i osvajajuci gradove......Ah those days :cry:
 
Кулиража:
E blago vama, ja sam provodio i po 13-14 sati igrajuci Pirates! na Commodore-u 64.
To je igrica za sva vremena, i danas je ponekad odigram cisto da se setim bezbriznog detinjstva kad sam imao vremena na pretek...

Sreca moja pa se uzdrzavam od ovih igara danasnjice, nace bih tek onda ugasio.

Trenutno u racunaru imam samo neki sah i Piartes! koje ponekad odigram.

Mada gledah na firaxisovom sajtu da rade nastavak Pirates!-a. Imam gadan osecaj da toj igri necu moci da odolim i da cu bez obzira na sve opet blejati u monitor k'o kreten vozajuci brodove i osvajajuci gradove......Ah those days :cry:

JAAAOJ Кулиража zar i ti sine Brute! Pirati na c64 su jedna od NAJBOLJIH igara svih vremena... PAZI OVO! Za sve koji hoce da dozive provod svog zivota: idi na www.c64.com i skini emulator, a onda i igru pirates! - i raspali... Wit and charm RULES! Naprosto nije isti feeling igrati PC verziju...

Pitanje za Кулиражу... ako bih napravio igru poput pirates-a, samo multiplayer, da li bi je igrao (makar bila i na PCu)? Ili, da drugacije postavim pitanje... da li bi smeo da izadjes na crtu najvecem piratu koji je ikada krstario na sedam mora? :twisted:

Znas sta je meni jos zderalo sate na c64? Dobra, stara, NEPREVAZIDJENA - Elite.
 
darkster:
JAAAOJ Кулиража zar i ti sine Brute!

I JA

darkster:
Pirati na c64 su jedna od NAJBOLJIH igara svih vremena... PAZI OVO! Za sve koji hoce da dozive provod svog zivota: idi na www.c64.com i skini emulator, a onda i igru pirates! - i raspali... Wit and charm RULES! Naprosto nije isti feeling igrati PC verziju...
E sto ne znadoh ovu adresu pre par meseci kad sam se ubijao Googlajuci dok nisam izbunario stari dobri Pirates! U svakom slucaju hvala.
Wit and Charm skoro uvek, ponekad Fencing kad idem na Start New Career, nestaje puno pirata kad se koljem

darkster:
Pitanje za Кулиражу... ako bih napravio igru poput pirates-a, samo multiplayer, da li bi je igrao (makar bila i na PCu)? Ili, da drugacije postavim pitanje... da li bi smeo da izadjes na crtu najvecem piratu koji je ikada krstario na sedam mora? :twisted:

Hm...zanimljivo...primamljivo, naravno da bi igrao, samo kad bi licila na Sidovu verziju (izvini, ali ipak mislim da njega ne mozes prevazici nije dzabe usao u "Hall of fame"), a ne na neku tipa "Pirat Hunter" dosadi posle par sati igranja ili "Sea Dogs". Jedino sto donekle moze da pridje Sidovom Piorates!-u je "Pirates of the Carribien", ali samo donekle. Glupo je sto se moze preci i sto je radnja skoro linearna.

darkster:
Znas sta je meni jos zderalo sate na c64? Dobra, stara, NEPREVAZIDJENA - Elite.

Nisam igrao Elite ali skinucu sa ovog sajta koji si naveo (valjda ima), pa cu ti preneti utiske.
Meni je vreme kidala "Civilization"(made by Sid Mejer), zatim "No mercy" iako nikada nisam voleo pucacine ova je bila nesto posebno.

Ne ide mi u glavu da se lozim samo na te stare igrice, ove nove su mi sve bez veze.
Danas ne mogu ni 1-2 da igram neku igricu, a kad se smorim onda Shut karta sa harda. E posle 5-6 takvih igara (koje su inace bile igre mesec po nasim kompjuterskim casopisima) rekao sam da necu vise ni jednoj igrici novije generacije dozvoliti da mi zauzima prostor na hardu (Pirates 2004 je naravno izuzetak).

Reci mi samo sta mislis sta ce Sid uraditi sa nastavkom Pirates!-a? Da li ce prevazici sam sebe ili ce pak liciti na ove standardne igre sadasnjice?
 
Кулиража:
Nisam igrao Elite ali skinucu sa ovog sajta koji si naveo (valjda ima), pa cu ti preneti utiske.Meni je vreme кidala "Civilization"(made by Sid Mejer), zatim "No mercy" iako nikada nisam voleo pucacine ova je bila nesto posebno.

Ne ide mi u glavu da se lozim samo na te stare igrice, ove nove su mi sve bez veze.
Danas ne mogu ni 1-2 da igram neku igricu, a kad se smorim onda Shut karta sa harda. E posle 5-6 takvih igara (koje su inace bile igre mesec po nasim kompjuterskim casopisima) rekao sam da necu vise ni jednoj igrici novije generacije dozvoliti da mi zauzima prostor na hardu (Pirates 2004 je naravno izuzetak).

Ja igram i ove nove igre, ali o tome koliko sam zadovoljan istima mislim da dovoljno govori moj c64-emulator :) Civ je, naravno, neprevazidjen, ali mozda bi mogao da probas Alpha Centauri. Nije bas TOLIKO revolucionarna kao sto ljudi pricaju, koliko je klon civilizacije, ali KO KAZE DA JE TO LOSA STVAR?

Кулиража:
Reci mi samo sta mislis sta ce Sid uraditi sa nastavkom Pirates!-a? Da li ce prevazici sam sebe ili ce pak liciti na ove standardne igre sadasnjice?

Pa, Sid je pokazao da je sjajan konceptualni dizajner, ali pitanje je koliko je na njegovo stvaralastvo uticao svemoguci dolar. Mozda nece hteti da rizikuje sa isuvise novina - originalne igre u poslednje vreme prolaze ocajno, cak i one najbolje. Ne znam. Znam to da ce sigurno napraviti remek-delo. Samo je pitanje hoce li to biti remek-delce ili remek-podvig.
 
darkster:
Ja igram i ove nove igre, ali o tome koliko sam zadovoljan istima mislim da dovoljno govori moj c64-emulator :) Civ je, naravno, neprevazidjen, ali mozda bi mogao da probas Alpha Centauri. Nije bas TOLIKO revolucionarna kao sto ljudi pricaju, koliko je klon civilizacije, ali KO KAZE DA JE TO LOSA STVAR?

Trenutno od novih igara samo Counter (iskljucivo u igraonici) sa drustvom i ponekad WarIII (isto u igraonici).
Kuci niti imam vremena niti zelje da igram ova nova sra*nja
Probao sam Alpha Centauri, lepa igrica i uopste nije losa stvar, steta sto i ona ode sa harda zajedno sa ostalima.

darkster:
Pa, Sid je pokazao da je sjajan konceptualni dizajner, ali pitanje je koliko je na njegovo stvaralastvo uticao svemoguci dolar. Mozda nece hteti da rizikuje sa isuvise novina - originalne igre u poslednje vreme prolaze ocajno, cak i one najbolje. Ne znam. Znam to da ce sigurno napraviti remek-delo. Samo je pitanje hoce li to biti remek-delce ili remek-podvig.

Nadam se da ce napraviti nesto slicno kao 87-e kad je do 92-93 Pirates! bio na svim Top-Ten listama.
koliko je nekad bilo bolje, nacekas se dok neka igra ne izadje, ali kad izadje bar imas sta da igras.
Ovo danas non-stop izbacuju nesto novo, a kvalitet nikakav
 
Кулиража:
Probao sam Alpha Centauri, lepa igrica i uopste nije losa stvar, steta sto i ona ode sa harda zajedno sa ostalima.

E a da cujes sta je tuzno: ovi novi fps-ovi se razgrabe po ceni od 3000din. a Alpha Centauri cami u cosku za 600din. E ima da kupim original pa makar puk'o! Sid to zasluzuje.

Кулиража:
Nadam se da ce napraviti nesto slicno kao 87-e kad je do 92-93 Pirates! bio na svim Top-Ten listama.
koliko je nekad bilo bolje, nacekas se dok neka igra ne izadje, ali kad izadje bar imas sta da igras.
Ovo danas non-stop izbacuju nesto novo, a kvalitet nikakav
O tome kakvo je trziste danas, bolje da ne pricam, zapascu u depresiju.
Nisu krivi ljudi koji prave igre. Oni samo daju igracima ono sto im je potrebno. Krivi su igraci. 90% njih su likovi u fazonu "Br'te! E sto je dobra grafika br'te!" (ne kod nas, u inostranstvu)
 
darkster:
E a da cujes sta je tuzno: ovi novi fps-ovi se razgrabe po ceni od 3000din. a Alpha Centauri cami u cosku za 600din. E ima da kupim original pa makar puk'o! Sid to zasluzuje.

To sam i ja rekao kad sam procitao da izlazi nastavak Pirates!-a.
Koliko god da kosta skupicu novce da ga kupim. I to ce biti sve od legalnog softvera na mom racunaru, ali kao sto rece Sid to zasluzuje.


darkster:
O tome kakvo je trziste danas, bolje da ne pricam, zapascu u depresiju.
Nisu krivi ljudi koji prave igre. Oni samo daju igracima ono sto im je potrebno. Krivi su igraci. 90% njih su likovi u fazonu "Br'te! E sto je dobra grafika br'te!" (ne kod nas, u inostranstvu)

Tu si u pravu. Mada koliko su racunari napredovali danas uopste nije tesko napraviti do jaja 3D grafiku, ali kvalitet igre ni za prelaznu ocenu.
Citah u SK za "Far Cry" toliko nahvalise igru, a u svakoj trecoj recenici: "Grafika je uradjena najbolje do sada"...i tako za svaku narednu igru :? .
I eto taj Far Cry uzmes igras ubijes se igrajuci igricu nekih 10-ak dana (maximalno ako je neka malo teza pucacina) i sta onda? Bacis je da skuplja prasinu. E kod mene vala nece
 
Кулиража:
To sam i ja rekao kad sam procitao da izlazi nastavak Pirates!-a.
Koliko god da kosta skupicu novce da ga kupim. I to ce biti sve od legalnog softvera na mom racunaru, ali kao sto rece Sid to zasluzuje.
Mada koliko su racunari napredovali danas uopste nije tesko napraviti do jaja 3D grafiku, ali kvalitet igre ni za prelaznu ocenu.
Citah u SK za "Far Cry" toliko nahvalise igru, a u svakoj trecoj recenici: "Grafika je uradjena najbolje do sada"...i tako za svaku narednu igru :? .
I eto taj Far Cry uzmes igras ubijes se igrajuci igricu nekih 10-ak dana (maximalno ako je neka malo teza pucacina) i sta onda? Bacis je da skuplja prasinu. E kod mene vala nece

Tacno. Ima i dobrih komercijalnih igara... ali koliko nisko treba da spustis standarde da bi uzivao u njima? A ovo govorim kao neko ko je preturio dosta igara preko glave i cak pomalo programira igre. Pogledaj half-life na primer. To po mnogima jeste pucacina sa NAJBOLJOM pricom medj' pucacinama. Ali, sta mislis koliko bi ta prica prosla u filmu? U najboljem slucaju, napravila bi osrednji film. Zasto? Zato sto je publika koja gleda filmove navikla na standard, na umetnicka dela... a kako da igrac razvije standard kada ga bombarduju istim smecem svaki dan? Nisu programeri krivi. Krivi su dizajneri.
 
omg........ja ne mogu dugo.najvise sat vremena.inace,od zracenja kompa(ako ostanem za kompom duze od sat-sat i po) pocnu da me bole i "peku"oci,budem pospana,glava me boli....ne znam da li se nekome nekada desilo(ako je bio za kompjuterom duze od 3 sata(a meni se to desilo nekoliko puta)),da pocinje da oseti da mu je hladno.meni se to desilo(znaci 3-4 sata sam sedela za kompjuterom),pocela sam da osetim zimu,i kasnije sam dobila temperaturu,i od onda provodim najvise sat vremena dnevno za kompjuterom,i to samo uvece.....
inace prepodne ucim,poslepodne sam u skoli,predvece nekih dva sata ili dzogiram ili se vozim rolerima,a kompjuter koristim samo ako mi ostane vremena i za njega....
 
omg........ja ne mogu dugo.najvise sat vremena.inace,od zracenja kompa(ako ostanem za kompom duze od sat-sat i po) pocnu da me bole i "peku"oci,budem pospana,glava me boli....ne znam da li se nekome nekada desilo(ako je bio za kompjuterom duze od 3 sata(a meni se to desilo nekoliko puta)),da pocinje da oseti da mu je hladno.meni se to desilo(znaci 3-4 sata sam sedela za kompjuterom),pocela sam da osetim zimu,i kasnije sam dobila temperaturu,i od onda provodim najvise sat vremena dnevno za kompjuterom,i to samo uvece.....
inace prepodne ucim,poslepodne sam u skoli,predvece nekih dva sata ili dzogiram ili se vozim rolerima,a kompjuter koristim samo ako mi ostane vremena i za njega....

Prosek mi je dnevno 5-6 sati od skoro to vreme samo provodim na netu!!!
 
omg........ja ne mogu dugo.najvise sat vremena.inace,od zracenja kompa(ako ostanem za kompom duze od sat-sat i po) pocnu da me bole i "peku"oci,budem pospana,glava me boli....ne znam da li se nekome nekada desilo(ako je bio za kompjuterom duze od 3 sata(a meni se to desilo nekoliko puta)),da pocinje da oseti da mu je hladno.meni se to desilo(znaci 3-4 sata sam sedela za kompjuterom),pocela sam da osetim zimu,i kasnije sam dobila temperaturu,i od onda provodim najvise sat vremena dnevno za kompjuterom,i to samo uvece.....
inace prepodne ucim,poslepodne sam u skoli,predvece nekih dva sata ili dzogiram ili se vozim rolerima,a kompjuter koristim samo ako mi ostane vremena i za njega....



meni je ups pod stolom tako da ga koristim za grejanje nogu...
logicno da je hladno kad sedis na jednom mestu tri sata...

oci peku, ali imas kapi za oci...a i vremenom se naviknes...
 
meni je ups pod stolom tako da ga koristim za grejanje nogu...
logicno da je hladno kad sedis na jednom mestu tri sata...

oci peku, ali imas kapi za oci...a i vremenom se naviknes...

:eek: Ljudi koji vam je ja kad se nalozim na igricu ja ne silazim ceo dan i vikendom nekad budem i 10 sati bez prestanka pa me oci ne peku,zamenite monitore pod hitno!! A preko leta po ceo raspust provedem 10 sati na kompu svaki dan ali ne odjednom ujutru 3 sata popodne 4 pa uvece 4!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top