Koliko daleko bi otišli od kuće?

Dobro ja lepo rekla kada se ima para :) racunam u tom slucaju nije stavka :)
u Australiju ne bih ne zato sto je daleko nego zato sto me ne privlaci. Isto vazi i za celu Afriku, Rusiju.

Sa druge strane bez problema bih zivela na Filipinima, JI Aziji bilo gde, Kanadi, itd...

...da se u inostranstvu ima para za sve i vise od toga je jeftina prica koju prodaju gastarbajteri koji najvise stekaju pare "za pokazivanje u Srbiji kako smo neko i nesto".

@Sensei
To skakutanje do Srbije uopste nije tako jednostavno. Jednom prijatelju je umro otac i on je dobio jedan dan slobodno koliko mu sleduje po zakonu. Za taj jedan dan nije mogao da sedne ujutru u avion i da se vrati uvece. Dakle nije bio ni na sahrani niti je mogao da pomogne majci.
 
...da se u inostranstvu ima para za sve i vise od toga je jeftina prica koju prodaju gastarbajteri koji najvise stekaju pare "za pokazivanje u Srbiji kako smo neko i nesto".

@Sensei
To skakutanje do Srbije uopste nije tako jednostavno. Jednom prijatelju je umro otac i on je dobio jedan dan slobodno koliko mu sleduje po zakonu. Za taj jedan dan nije mogao da sedne ujutru u avion i da se vrati uvece. Dakle nije bio ni na sahrani niti je mogao da pomogne majci.
ja to veoma dobro znam, posto mi sestra nije mogla prisustvovati sahrani oca...
dakle...
odgovorila sam u nekom utopijskom smislu...
realno bas iz slicnih razloga ne bih dalje od Evrope
 
Ako si otišao negdje da radiš i nisi u stanju da zaradiš za kartu dva puta godišnje, nisi trebao ni ići. Samokažem:P
Nije to tako prosto. I zavisi koliko daleko ideš. Recimo najjeftinija povratna karta do Australije je preko 2000 evra. Četvoročlanoj porodici treba samo za karte oko 9000 evra. A gde su troškovi pripreme za put, pokloni, čašćavanje. Svaki takav put košta i do 15000 evra.

Čak i ako sam putuješ, koštaće barem 4000 evra.

Za takav "luksuz" moraš da imaš izuzetno dobru platu. A pare nigde ne rastu na drvetu. Zato mnogi odluče da te pare potroše na drugi način (u kuću, kola, obrazovanje...)
 
Nije to tako prosto. I zavisi koliko daleko ideš. Recimo najjeftinija povratna karta do Australije je preko 2000 evra. Četvoročlanoj porodici treba samo za karte oko 9000 evra. A gde su troškovi pripreme za put, pokloni, čašćavanje. Svaki takav put košta i do 15000 evra.

Čak i ako sam putuješ, koštaće barem 4000 evra.

Za takav "luksuz" moraš da imaš izuzetno dobru platu. A pare nigde ne rastu na drvetu. Zato mnogi odluče da te pare potroše na drugi način (u kuću, kola, obrazovanje...)
"Sjedi mali tu je tvoj dom
daleko su Istanbul i Beč" :P
 
Ovako me ovde nista ne vezuje, tako da bih prodao sta imam i nema razloga da se vracam
Kada bi Bog, otvorio vrata raja,
I rekao mi: "Hajde, momče,
Uđi unutra i odmori se."
Ja bih stao na pragu njegovog doma,
I rekao: "čekaj dragi,
Reci još samo dvije, tri riječi,
Moram nešto da te pitam:
Gdje su moji drugovi,
Gdje je djevojka koju sam ljubio,
Ja ne želim tvoj raj,
Ako u njemu moram biti sam."

:zurka:
 

Back
Top