Koliko covek mora da bude pijan ?

Umri_muski

Legenda
Poruka
53.701
.....da se ne moze setiti ama bas nicega sta je radio i da je to doslo toliko naglo da nije osetio da ce doci


Moje najvece pijanstvo po kolicini je 13l Muskat Otonela i uz to kisele koliko mi godilo, na gladno ali mi nista nije bilo , na granici da jos mogu pravo da hodam a da nema zanosenja u glavi ili pri hodu....Mamurluk mali 7h
Po opijenosti 2x2l piva sitno cinculiranje beer fest, nije opijenost ali ti se prispava oko 3h , nevidjeno , jedva ostah budan..
Po mamurluku , pola case belog, mamurluk 24h i vise.....sta je bilo u tom vinu blage veze nemam. Gore nego virus, Nisam mogao da uspravno stojim 24h.(rodbina, nije zloupotreba, a da li je bilo pakovano nesto slucajno , ne znam)
 
Koliko je vutre, spida i pogotovo alkohola proslo kroz mene u tinejdzerskim danima nije ni cudo sto se ne secam vecine tog perioda zivota...
Aj dobro spid i nisam bas toliko dugo uzimao kolko neki drugi znaju da se rade, ali vutra i posebno alkohol.....

U osnovoj skoli se napijes od 3-4 piva, tu sam se kalio tipa sedmi, osmi razred..
U srednjoj su vec bile u pitanju ozbiljnije kolicine, neverovatni dozivljaji i crne rupe, ustvari rupcage... :D
Onda negde 3-4 godina srednje vec steknes toleranciju, konkretno ja, izmesam sve zivo, popijem brda, i najnormalnije blejim opusteno..
Ono pijan sam, ali se ne glupiram i ne pravim sra.nja... Pricam, sprdam se, kao da sam malo pod gasom...

To su bila vremena kad posle 6 buksni sednem u kafic i popijem 10 piva...
Dal se kajem sto sam toliko preterivao u svemu, pa i ne, da budem iskren.. Jer to je skola i to se treba proci, kad je vreme.....
 
Znate zasto pitam, masovno cujem riba se olesila ne zna sa kim je spavala...
I na filmu jos gora varijanta, ne znaju ni da li su spavali ili nisu...
Koliko treba alkohola ili sta vec treba za to, za muske i zenske..
Da bude black memory...

Video sam scenu kada devojku razvlače jedan po jedan... Ona letva pijana. Bukvalno onom ručni rad, onom oral, ovaj je zveknuo, celo društvo je šerovalo celo veče. Što je najgore, taj sa oralom nije ni primetio da je ona pljunula po njemu, majica cela bela napred... Kada smo krenuli ujutru kući, taj hod srama do autobuske stanice, taj trenutak kada se ona otreznila, kada su i drugarice shvatile šta je uradila... Baš ono niko nije ni sa kim razmenio broj.

A meni je od 1,5 litar brlje neke koja mi je uvaljena bilo black memory, pao sam u špajz i probudio se kompletno obučen za posao, sa sve telefonom u zadnjem džepu. Ja sam tek sutra bio pijan, prekosutra mamuran, a tamo treći dan počelo da se popravlja.
 
Meni je jasno da ljudi piju,napiju se...ali nikad mi nece biti jasno kako neko moze popiti 20 piva recimo.Pa gdje mu stane?I koliko puta ide u wc? ☺I zasto mora popiti 20 uopste?
Da si ne znam koliko zedan i da je ne znam kakvo drustvo i atmosfera,popiti 20 piva za citav dan je mnogo,a kamo li za sat,dva.
Koje li je to prokletstvo da ne znas granice pijenja ili jedenja?
 
Meni je jasno da ljudi piju,napiju se...ali nikad mi nece biti jasno kako neko moze popiti 20 piva recimo.Pa gdje mu stane?I koliko puta ide u wc? ☺I zasto mora popiti 20 uopste?
Da si ne znam koliko zedan i da je ne znam kakvo drustvo i atmosfera,popiti 20 piva za citav dan je mnogo,a kamo li za sat,dva.
Koje li je to prokletstvo da ne znas granice pijenja ili jedenja?

Nije to stvar lokanja ili nečega, prosto bude atmosfera, svi krenu da piju, uđe se u flašu, priču, pio sam i po 15 za par sati... Odereš se kao majka što se kaže, ali ne radiš to svaki dan.
 
Mnoge stvari zvuce nemoguce, ili bar nezdravo na drugi nacin od alkoholisanja, npr gde stane 17-18 litara tecnosti...
Cak i uz zedj, letnje vece, znojavost, eventualno 2 WC, opet bude cudna biologija..
Ali cudna biologija bude i obrnuto...Npr ja izgubim po 8 do 10kg za jedno veselje, sve vreme pijem ali izgubim toliko, jer igram od 17-05, nekad, ne sad...
I stvarno vaga pokaze 10 kg manje...nesto je voda, itd itd...
A nisam masan i debeo tip, nego bas suprotno , plivac...

Ili kad pojedes za jedan obrok 10kg hrane i ne primetis...
Nije zdravo , niti treba da se ponovi, ali se desi...
I obicno je distrakcija..

Samo jednom sam namerno pio piva i pio preko 20 dnevno , zbog prezivljavanja.
To je ono kad te u vojsci ne tretiraju kao coveka nego kao stoku, pa stigne naredjenje da ko se tog dana javi lekaru dobija strazu...
E tako se pogodilo da ja imam temperaturu 40,5C kad sam otisao kod lekara i lekar to lepo izmeri i da mi ibuprofen, i posalju me na strazu na -22 -17 danju...
I onda sta ces, imas alergiju na ibuprofen, pisas bukvalno litar na svakih 15min, bez obzira da li nesto pijes ili ne, ide ti voda iz misica, ako pustis par dana ima da ti isuse sve misice i organe..
I moras kao neznalica u medicini da se snadjes brzo...jasno ti je da je nemoguce da na svakih 15 min pisas litar i da to moze da bude onako , zdravo...
I sta ces, pocnes da pijes pivo u kantini i to toliko koliko ti dozvoljava mozak da se ne napijes skroz...znaci 2 pre dorucka, pa 3 posle dorucka, pa 2 posle marende, pa 2 pre rucka, pa 3 posle rucka, pa 3 pred veceru, pa 3 posle vecere....ako ugrabis jos 3,4 a svo vreme si strazar na minusu.
A nema unosa alkohola u strazaru...sve mora napolje da popijes.

Naravno vrlo brzo dobijes poziv od bezbednjaka koji je zabrinut za bezbednost oficira, strazar koji nikad nije pio aklohol, mu loce pivo ko najbolja lokalna sljokara,
Naravno nista od toga da se zapitaju zasto vojnik sa 40,5C radi strazu na debelom minusu i to duple smene, vec samo pitanja da li te ostavila devojka, da li imas problema kuci, da ti nije neko ukrao kola koja imas kuci ili ih nemas...Gluplji razgovor sa bezbednjakom nisam u zivotu imao..

Cim su odgovori bili nije devojka, nije porodica, rekli slobodno loci koliko hoces....Vecina mojih drugara koji su kafanski ljudi iz vojske, tada su poceli da me uvazavaju koliko pijem a da ne shevam ili se ne napijem....A ja koristio sve moguce fore da sto vise alkohola izbacim iz sebe i da mi manje ide u glavu...
Samo to mi fali na -22C nocu kad je dupla smena da zaspim 3,5h...

A to su srpske gluposti....srpski narodni mentalitet samo pretocen u vojsku...
 
Nije to stvar lokanja ili nečega, prosto bude atmosfera, svi krenu da piju, uđe se u flašu, priču, pio sam i po 15 za par sati... Odereš se kao majka što se kaže, ali ne radiš to svaki dan.
Sve mi je jasno...i atmosfera i sve..ali gdje ti stane sve to? ☺ Mogu drugi da piju koliko hoce,ali ako ne mogu popiti 10 piva,onda ne mogu i tacka.☺
A i da mogu...necu.😃
 
Sve mi je jasno...i atmosfera i sve..ali gdje ti stane sve to? ☺ Mogu drugi da piju koliko hoce,ali ako ne mogu popiti 10 piva,onda ne mogu i tacka.☺
A i da mogu...necu.😃

Stane sve, što se kaže "što se može - to se i hoće" :D

I nije stvar piti jer drugi hoće, već ti piješ jer je tebe krenulo, što se kaže "otvorila se dizna" :D Ako ne dođe do toga, nemoj na silu, normalno...
 
Pa lepo je navedeno najveca kolicina, ekstrem, nije to moj prosecan unos kad sam na svadbama...
Ja na svadbama popijem malo alkohola, malo bez alkohola, tempiram da mi bude odredjen nivo...ode 10l tecnosti sigurno , a opet na vagi sam u minusu bar 6 kg...
Max 10kg...
Znaci sad sam ja suprotno od black memory, stalno odrzavam sarenu memoriju...malo dolijem a treznim odrzavam...
 
Teška pijanstva su jako loša ali ta opijenost ume da bude jako lepa i inspirativna čak je i Tesla govorio da je alkohol eliksir života on je pio viski bukvalno svaki dan ali umereno i doživeo je solidnih 87 god.Dakle samo umereno bez preterivanja,ja sam u mladosti dosta preterivao sa onim ilegalnim supstancama retko kad sa alkoholom prosto uvek sam imao neku kočnicu kad je dosta što se toga tiče a sa praškovima,ekserima i tom teškom artiljerijom sam mu y.ebo kevu takvo vreme bilo yebiga,sad uživam samo u žestini bez piva i vina,i naravno- umereno.
 
Pivo mi nikada nije išlo. Sutradan su me bolele noge i glava. Vino nikada.
Votka jedno vreme, dok je nisam na nagovor drugarica pomešao sa đusom.
Gori mamurluk je bio samo od pelinkovca.
Prešao na Srpski serum istine (vinjak). Ponekad za veče, kad je dobro
društvo, ode litar. I dan danas kad se ukaže prilika samo žestina i samo tinjak.
 

Back
Top