Koliko cesto idete kod kozmeticara/frizera?

Kod kozmeticara idem jednom/dva puta mesecno...Zavisi kako nadjem vremena.
Kod frizera bas kad moram - jednom u tri/cetiri meseca. Za mene je to mucenje...Em nemam volje da sedim tri sata u salonu, em me nerviraju redovno svojom pricom i onim sto na kraju urade. Doduse, zadnji put me je shishao muskarac...tako da nije bezze laprdao.
A i posao je odradio posteno :D
 
Kod frizera jednom mesečno na farbanje i feniranje, ne volim mnogo da pričam sa njima, dok mi stoji ona farba na glavi, ja se uvalim i čitam časopise, baš sam baksuz ;-) Kod kozmetičara isto jednom mesečno na depilaciju i pedikir, tretmane lica ne radim. Inače, primetila sam kad odeš kod njih dva puta, ako sledeći put vide da si bio kod nekog drugog, smrtno su uvređeni :roll:
 
I kod jednog i kod drugog nekoliko puta godisnje.

Obozavam da idem kod kozmeticarke - nikada sama sebe ne sredim tako dobro kao profesionalac, a ona masaza lica i dekoltea je fantasticna :)

Kod frizera idem samo zato sto moram, i to mi je jezivo mucenje: em moram da budem drustvena, em moram da se gledam u ogledalu bar sat i po vremena dok ona radi. A kad pocnu da feniraju - tome nema kraja, jbt, 45 minuta me davi a na kraju: opet imam ravnu kosu!
 
marina.c:
Ja sam onda luda:
kod frizera na feniranje jednom nedeljno( a i dva puta,spram prilike!) i jednom mesečno na farbanje... :sad:
kod pedikira jednom u mesec-dva... :sad:
kod šminekerke jednom do dva do tri puta mesečno(sve spram prilike)... :-?
Vidi marinac, nisi ti looda nego smo mi matore. U naše vreme se za to nije imalo para pa nam ostala navika da sve radimo same kod kuće. Sećam se kad je '93. u razred ušla naša Prof. istorije i rekla: Deco zamislite, ja od danas sama perem kosu! :D

Dakle, depiliram se sama - sem bikini linije - za to idem kod kozmeticarke 1 mesecno. Kod frizera idem kad prelazim sa duge na kratku. Ne solarišem se, sama radim pedikir i manikir. Cimerka mi je profesionalni šminker. Blago meni! (ovo ne znači da ću vam otkrivati pikanetrije sa estrade, al ako date dobru ponudu možda uspemo da se dogovorimo). :D
 
ja sam danas bila na tretmanu enzimima, kod dermatologa koji ujedno radi i kozmeticke tretmane-imam masnu kozu s prosirenim porama i naravno miteserima.Posle enzima mi je cedila bubuljice i mitesere, pa stavila masku.Treba da uradim jos jedan tretman, za nedelju dana, a za to vreme ne smem da se izlazem suncu-samo sa zastitnim faktorom.

Ako mi se dopadne konacni izgled mog lica(zasada su tu samo tackice od iscedjenih bubuljica) ici cu kod nje jednom mesecno-bar je dermatolog.
Da li je jos neko radio ovaj enzimski tretman?
 
marina.c:
Ja sam onda luda:
kod frizera na feniranje jednom nedeljno( a i dva puta,spram prilike!) i jednom mesečno na farbanje... :sad:
kod pedikira jednom u mesec-dva... :sad:
kod šminekerke jednom do dva do tri puta mesečno(sve spram prilike)... :-?


o ne, ja sam luda!
ja sam mislila da se kod sminkerke ide samo za maturu i svadbu!
(ja nisam ni tada bila...)
zasto ides 3 puta mesecno kod sminkerke?
 
xiaoyu:
Vidi marinac, nisi ti looda nego smo mi matore. U naše vreme se za to nije imalo para pa nam ostala navika da sve radimo same kod kuće. Sećam se kad je '93. u razred ušla naša Prof. istorije i rekla: Deco zamislite, ja od danas sama perem kosu! :D

Dakle, depiliram se sama - sem bikini linije - za to idem kod kozmeticarke 1 mesecno. Kod frizera idem kad prelazim sa duge na kratku. Ne solarišem se, sama radim pedikir i manikir. Cimerka mi je profesionalni šminker. Blago meni! (ovo ne znači da ću vam otkrivati pikanetrije sa estrade, al ako date dobru ponudu možda uspemo da se dogovorimo). :D
u duhu svoje humanitarne misije ja prosto moram da se zainteresujem kako zive te estradne face?:lol:posto je humanitarno ne placam ni pores neces valjda ti da mi trazis lovu?
 
marina.c:
Ja sam onda luda:
kod frizera na feniranje jednom nedeljno( a i dva puta,spram prilike!) i jednom mesečno na farbanje... :sad:
kod pedikira jednom u mesec-dva... :sad:
kod šminekerke jednom do dva do tri puta mesečno(sve spram prilike)... :-?

Sto luda? Meni to zvuci super. Ja sam sad presla u fazu kucenja kuce, pa sam sebi ukinula farbanje kod frizera.... a do sminkera nikad nisam ni dobacila :)
 
Kod frizera idem jednom mjesecno, da mi skrati vrhove. Mrzim feniranje i zato se sisam kratko. Volim neobavezne, cupave frizurice. Farbam se kod kuce, sama ili uz sestrinu pomoc.

Kod kozmeticarke u zivotu nisam otisla. Nemam problematicnu kozu, depiliram se Lycia trakama a manikir i pedikir radim sama. Zadovoljna sam preparatima za lice koje mi pripremaju u apoteci "Sunce" u Baru.

Pozdrav za milimail.
 
sisanje - svaka 3-4 meseca. ili u beogradu ili u novom sadu, kod proverenih ljudi (ovima kod mene u gradu to ne dozvoljavam!)
farbanje - kod kuce, uz maminu, sestrinu, prijateljicinu pomoc (nekad davno mi je jedan drugar pomagao da izvucem blans pramenove na mojoj kratkoj kosi)
feniranje - po potrebi, uglavnom i sama to dobro uradim
pedikir i tretman lica - u prolece
bikini intimna depilacija - svake 4 nedelje
manikir - svake cetiri nedelje (korekcija nadogradnje i mazanje)
depilacija pazuha - zimi na 2 nedelje, a leti na nedelju dana
cupanje obrva - kad god odem u salon iz bilo kog drugog razloga, inace i sama to fino odradim
depilacija nausnica - sama, voskom
depilacija nogu i ruku - sama, Braun
 
kozmeticar- na svaka 3-4 meseca ( srecom imam odlicnu kozu i ten a odrzavam uz razne preparate kod kuce)
frizer- feniranje u proseku 2 puta nedeljno, farbanje 1 mesecno, shishanje na 2-3 meseca
depilacija- u salonu na 3-4 nedelje ( sve depiliram) :)
pedikir po potrebi i sama
manikir sama
solarijum - povremeno
 

Back
Top