Koliko bi život bio bolji bez emocija?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.409

Da se ne stresate oko para, što vas je neko uvredio, što vidiš u vestima neku tešku nepravdu ili mučenje...

1698357438441.png

za temu me je inspirisao Theo Tsaoussides, Ph.D. neuropsiholog, docent i autor knjige Brainblocks: Prevazilaženje sedam skrivenih barijera za uspeh.

kaže:

Emocije su tema mnogih knjiga i programa za samopomoć. Dobar deo ovih resursa se fokusira na to kako se nositi sa određenim emocijama. Popularne teme uključuju: Kako pobediti strah, kako upravljati besom ili kako prevazići depresiju.

Postoje i resursi koji se fokusiraju na svetlu stranu emocija i obećavaju da će vas naučiti kako da budete večno srećni.

Problem sa ovom vrstom pristupa zavadi i vladaj je, međutim, što svaku emociju posmatra izolovano, kao da ta specifična emocija postoji u posebnom delu mozga - u sopstvenoj maloj čauri unutar nabora vašeg moždanog korteksa. A nakon što steknete kontrolu nad pomenutim emocijama, više ne morate da brinete o tome. Možete nastaviti sa svojim životom ili možete uzeti drugu knjigu da naučite kako da kontrolišete sledeću emociju koja vam otežava život.

Često zamišljam koliko bi mi život bio lakši da nemam osećanja. Ne bih se uznemirio svaki put kada u vestima čujem za još jednu masovnu pucnjavu; Ne bih se toliko naljutio kada se suočim sa neznanjem ili društvenom nepravdom; Ne bih gubio san brinući se o svom poslovnom planu; Ne bih se osećao ugroženo od mojih kolega koji traže istu unapređenje kao i ja; Mogao bih da izrazim svoje mišljenje bez straha od kritike; Lako bih prevazišao svoju stidljivost tokom umrežavanja...

Da se ne stresate oko para, što vas je neko uvredio, što vidiš u vestima neku tešku nepravdu ili mučenje...

Pogledajte prilog 1435837

Замисли колико би емоције 'понеле' када би на вестима се чуло да оне и они неправедни ...што муче су кажњени

тако што неправдуи мучење морају поправити радом ....

Često zamišljam koliko bi mi život bio lakši da nemam osećanja. Ne bih se uznemirio svaki put kada u vestima čujem za još jednu masovnu pucnjavu; Ne bih se toliko naljutio kada se suočim sa neznanjem ili društvenom nepravdom; Ne bih gubio san brinući se o svom poslovnom planu; Ne bih se osećao ugroženo od mojih kolega koji traže istu unapređenje kao i ja; Mogao bih da izrazim svoje mišljenje bez straha od kritike; Lako bih prevazišao svoju stidljivost tokom umrežavanja...
Хмм, он се фокусира на негативне емоције а шта ћемо са позитивним, попут среће, љубави, осећаја задовољства итд..

Живот без икаквих емоција је механички, сети се Еквилибријума. Дакле нема туге, нема среће, нема никаквог покретачког импулса.
Зашто се онда пробудити, зашто устати из кревета ?

Што се тиче страхова, депресије, незадовољства и све што нас евентуално блокира или ремети у нормалном функционисању је подлежно савладавању кроз вежбе или терапије зависно од јачине и облика.

Моја мантра је - све пролази. И не плашим се ни негативних емоција.

Back