Koliko bi ste bili spremni da zrtvujete za Srbiju?

Kad bude Srbija napadnuta, biste li pobegli ili u boj otisli?

• U boj za Srbiju, bez ikakve dileme.

• U bezaniju, i nebi me bilo briga za Srbiju.

• U bezaniju, ali mi nebi bilo svejedno za Srbiju.

• Tuzio bi Srbiju sto postoji.

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Volim Srbiju...tacnije VOLEO sam...zasto ja da ginem za Srbiju kao Pavkovic i Mladic pa posle moja braca da me gone?Zasto da napustim rod i porod radi debelih politicara koji mi komanduju iz inostranstva?Zasto da ginem za Srbiju i da rizikujem da me osakate pa posle ko me j*be?Zasto da idem na isto Kosovo,koje je Tadic vec uveliko prodao?Da je Milosevicevo vreme,isao bih u boj,jer se znalo u njegovo vreme ko kosi a ko vodu nosi!Generali su bili jako postovani,njihove porodice su imale neki nivo,svaki pilot je dozivljavao "svoj" avion kao rodjeno dete,svaki protiv-avionac je stedeo raketu,i kad bi pogodio NATO-v avion,plakao bi od srece,svaki vojnik je stedeo svaku protiv-tenkovsku minu,da bi ih Tadic posle unistio...
Zasto da se zrtvujem za drzavu koja ne postoji?Zasto da se zrtvujem za narod koji je odavno prestao da bude onaj "nebeski" i gostoljubiv prema svima,za narod koji udara na brata rodjenog zbog para...zar da idem u rat za RS,gde je nase oruzje zavrsavalo u rukama neprijatelja,zar da ratujem za Krajinu,gde vise nema srpskog roda i poroda,gde je svako ognjiste sa srpskim obelezjem spaljeno do temelja?Zar da ratujem za to isto Kosovo,po ko zna koji put?Za Kosovo,gde smo vece ponizenje doziveli 2008-me,nego '99 gde smo po vojnim standardima pobedili?Sta nam znaci jos jedna pobeda na Kosovu?Dali to znaci produzetak one iste agonije gde se nalazimo vec dugi niz godina?
Ne,ne bih isao u rat za Srbiju!Jer imam oca,majku,sestru,pa u buducnosti,ako Bog da,zenu,decu....sina prvenca,kucu, i sve ono bogatstvo koje krasi normalne ljude-srecu,zdravlje i veselje...
...a Srbija?Ona je odavno prestala da postoji...

pa da, nerazumno je oteti se vekovnom ropstvu ( da nismo na lepe oci oterali turke? ), nerazumno je suprotstaviti se okupatoru kad ti kaze " za jednog naseg streljamo 100 vasih", a ti "nasi" sve sama nejac... razumno je cekat' na odstrel, spakovat se i poci u izbeglistvo ( ako te prethodno ne ucmeka neko jer si, zaboga, bio razuman ) gde neces ziveti nego podrazavati zivot... visoka je cena tog razumnog akta o kome vi zborite.

jedino cu se sloziti da je nerazumno lopatom na tomahavk, ali mi ovde ne govorimo o tome, zar ne?

Nerazumno je uopšte doći u tu poziciju,a mi stalno nešto i sa nekim ratujemo.To znači da su nam(bar do sada) bile vođe nerazumne,izuzetak Miloš Obrenović,a posredno i mi koji smo ih birali.

Mobilizacija i rat podrazumevaju prvo svest da idete u borbo a rizik od pogibije se naravno i razume i podrazumeva iako barem 91. npr sa naše strane tj u Novosadskom korpusu jedva da je i bilo gubitaka sem kod Vukovara a i tu pre svega zbog nesposobnosti vrhovne komande(Vukovar je napadan po sistemu kreni, stani, natrag, pri čemu je to natrag bilo uglavnom zbog izdaje, politkanstva i nesposbnosti).Dalje patriotizam mora imati pokriće u stvrom posleratnom životu, tj zdravsvena nega za veterane, materijalni dodatak za iste, pozitivna diskriminacija za veterane kod zapošljavanja na poslovima koje veterani mogu obavljati, kao i materijalna nadokanada za porodice boraca koji su poginuli, stipendije za njihovu decu i sl. Jedna primedba koja oslikava stanje i propalost Srba i Srbije: Na mobilizaciju 1991. daleko je bolji odziv bio Mađara(i Srba, naravno) iz Vojvodine nego vajnih Srbijanaca.

Nerazumno je uopšte doći u tu poziciju,a mi stalno nešto i sa nekim ratujemo.To znači da su nam(bar do sada) bile vođe nerazumne,izuzetak Miloš Obrenović,a posredno i mi koji smo ih birali.
Miloš Obrenović je došao na gotovo. Onih šest nahija koje je još Karađorđe oslobodio a Milioš naknadno pripojio dobijene su Ruskom intervencijom. Inače jedino što su Obrenovići Srboji ostavili u amanet je mito i korupcija jer je to za njihove vladavine bio manir a ne izuzetak.

Ne i mi bilo prvi put da ratujem za Srbiju.
I, uvek sam spreman da se odazovem pozivu.

Mada, još malko, pa treći poziv.
Al' trećepozivci bi bili najboplji za odbrani nečega:
Uglavnon nisu kondiciji ni da pobegnu, pa bi se
borili do zadnjeg.

Na Kosovu, svi smo zadnji metak čuvali za sebe,
samo da ne bi bili zarobljeni.

Back