Koliko bi ste bili spremni da zrtvujete za Srbiju?

Kad bude Srbija napadnuta, biste li pobegli ili u boj otisli?

• U boj za Srbiju, bez ikakve dileme.

• U bezaniju, i nebi me bilo briga za Srbiju.

• U bezaniju, ali mi nebi bilo svejedno za Srbiju.

• Tuzio bi Srbiju sto postoji.

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Netreba ni razmisljati nego u boj.Druga stvar je sto boj u danasnje vreme deluje nekako previse satelitsko navodjen,bojevan sa bezbedne distance,uz nevidljivost protivnika i da nenabrajam.U suprotnom pitam se gde da bezim?
Jel neko nekada bezao uopste?Pa ni indijanci nisu uspeli da pobegnu,a kolika je Amerika:)
Generalno da zakljucim,posto smo mi Srbija veoma mala zemlja,nema se kuda bezati,ni kod koga,zato se svi skupimo(ispod jedne kruske),spremimo pa u juris.

Kao: zamahujem sekirom s'glave leti kalpak,na pogresne ste krenuli ocekuje vas zamak(Kalemegdan).
Bilo jednom na brdovitom Balkanu...

RatkoMladicJunior:
Ovde ima svakakvih na forumu. Rat na balkanu ce uvek biti. Nerealno negirati da ce ga u skorijoj buducnosti biti. Zato da vidimo, iskreno receno. Jel biste pobegli, ili u rovove?

Au, brate....kakva tema :p

A ponudjeni odgovori u anketi.......:p :p :p

Dokle, bre vise rata?????.....Opet da dobijemo po doopetu od nekoga ????
Pa tukli nas svi kojima se nadigo, zadnjih 15 godina......ko god nesto da prebije....aj na Srbiju
A Srbija puna mazohista koji vole batine...pa jos i zovu na repete.......

pobegli iz Krajine, pobegli iz Bosne, pobegli sa Kosova, bezali levo desno pod NATO bombama.....pa dokle vise, junaci ???????....Gde da bezite posle jos jednog rata???

Ili mozda neko jos nije doso do golfa , bio mali ili kukavica, pa bi sad u nekom novom ratu, i on za volan da sedne....:p

frozen1982.:
Repliciram na ceo tvoj post al sam uzeo samo ovaj komentar jer me yebe veza pa tesko posalje...Ako se tebi ratuje prackama ja ti ne branim,i vilama moze da se ide na tenkove al ne znam kolko bi im to naskodilo.Iz proverenog izvora znam da su Rusi Milosevicu nudili Tungusku(ako znas sta je to) al on NIJE HTEO DA PLATI.Da smo je imali qurc bi iko smeo da nas napadne.Toliko o modernom naoruzanju...

vrong, nisam rekao da mi se ratuje, ali sam komentarisao defetizam :-(
stvar je u tome kada su napadnut branis se onim cime raspolazes i nikako ne sedis skrstenih ruku.

a o tim "pouzdanostima" bolje ne diskutovati, jer su nudili Tungusku, SS-300, 400 itd, ali je sve to svirci - qrci kao i Teslin disk nepodivosti tajnog oruzja,

bilo koje sredstvo takvog tipa da dobijes treba ti vreme da osposobis ljudstvo, a dok ne osposobis ljudstvo sredstvo kao i da nemas :-(

i nekako me istorija uci da nam bas ta Rusija i nije toliko naklonjena koliko mi Srbi zelimo da prikazemo sami sebi :-(

serb_pagan:
slazem se...nema nista bez dobrog naoruzanja...te pricice,"boj ne bije svijetlo oruzje..."stvar su epike...naprotiv,danas naoruzanje zavrsava mnogo toga..raketni sistemi,moderna oklopna vozila,tenkovi,avioni...ta vojna tehnologija je toliko uznapredovala u odnosu na oruzje sedamdesetih (koje VSCG poseduje) da se granici sa naucnom fantastikom...sto smo uostalom i osetili na svojoj kozi..svako doba donosi nov nacin
===============
ratovanja...dok se u prvom svetskom ratu borilo rovovski,u drugom mehanizacijom,danas je sve stvar sofisticirane tehnlogije..

da, dobra je konstatacija - osetili na svojoj kozi (verovatno se misli na one nesretne civile koji su to STVARNO osetili. Kolicina sve te super tehnoligije je zavrsilo po zakopanim sporetima po kosovskim putevima koje su blagovremeno nalozili i po malim dipolima koji su "emitovali" po obroncima :-(
"pametna bomba" ne razlikuje ukopani zagrejani sporet od tenka na marsu :-(

Pa za rat u onom klasicnom (a ne prefinjenom&pedantnom, sa sve dzojsticima) obliku..

Ne znam ljudi stvarno.. To cu saznati u datom trenutku (ako ga bude).
Ne zabrinjava me toliko eventualni gubitak zivota u ratu, nego ona nepravda koja dolazi posle njega. Junaci, koji kao invalidi prose po coskovima (a tako je bilo i 1912,'13,'18, '45, '95), i sa druge strana ona bagra profiterska, liferantska uziva u izobilju (vozi dobra kola, krese dobre zene, i smeje ti se u lice). Ne zelim da dajem zivot za takav poredak.

Moj bivsi karate trener (inace pripadnik jedne spec. jedinice (suva elita)), je po povratku iz onog klanja '95e rekao nama (tadasnjim) klincima
- "Ukoliko idete u rat, obezbedite pozadinu. Sve lopove, kriminalce, dilere drogom itd, pobijte. Pokucajte na vrata i posaljite im metak u celo. Bolje da odmah ocistite ledja, nego da oni pljackaju i siluju dok ste su casni ljudi na frontu".

Pa eto, to bi bio neki moj uslov. Svako da ocisti svoj grad, pa u "borbu za obraz roda svoga, zivot u ime casti, Svevisnjega Boga" :)

vuk_:
Pa za rat u onom klasicnom (a ne prefinjenom&pedantnom, sa sve dzojsticima) obliku..

Ne znam ljudi stvarno.. To cu saznati u datom trenutku (ako ga bude).
Ne zabrinjava me toliko eventualni gubitak zivota u ratu, nego ona nepravda koja dolazi posle njega. Junaci, koji kao invalidi prose po coskovima (a tako je bilo i 1912,'13,'18, '45, '95), i sa druge strana ona bagra profiterska, liferantska uziva u izobilju (vozi dobra kola, krese dobre zene, i smeje ti se u lice). Ne zelim da dajem zivot za takav poredak.

Moj bivsi karate trener (inace pripadnik jedne spec. jedinice (suva elita)), je po povratku iz onog klanja '95e rekao nama (tadasnjim) klincima
- "Ukoliko idete u rat, obezbedite pozadinu. Sve lopove, kriminalce, dilere drogom itd, pobijte. Pokucajte na vrata i posaljite im metak u celo. Bolje da odmah ocistite ledja, nego da oni pljackaju i siluju dok ste su casni ljudi na frontu".

Pa eto, to bi bio neki moj uslov. Svako da ocisti svoj grad, pa u "borbu za obraz roda svoga, zivot u ime casti, Svevisnjega Boga" :)

pitam se samo ko bi posle takve cistke ostao? kakva je srbija ne bi me cudilo da dosta njih shiroko shvati taj pojam "obezbedjenja pozadine"...ko ce to da odredjuje? mislim,jel taj baja napravio neki plan ili onako...odoka...kako ko smatra za shodno?

snis:
da, dobra je konstatacija - osetili na svojoj kozi (verovatno se misli na one nesretne civile koji su to STVARNO osetili. Kolicina sve te super tehnoligije je zavrsilo po zakopanim sporetima po kosovskim putevima koje su blagovremeno nalozili i po malim dipolima koji su "emitovali" po obroncima :-(
"pametna bomba" ne razlikuje ukopani zagrejani sporet od tenka na marsu :-(

znaci,hoces da kazes da je ta tehnologija obicno sranje i da nema nikake veze kakvo oruzje koja vojska upotrebljava?

serb_pagan:
znaci,hoces da kazes da je ta tehnologija obicno sranje i da nema nikake veze kakvo oruzje koja vojska upotrebljava?

konstatacije su ti suvise crno-bele ili belo-crne, kako 'o's ;-)

jeste, ta tehnologija je zastrasujuca, ali, kao sto vidis, ni u Iraku ne daje rezultate kakvi bi se ocekivcali sprocu njene cene i sofisticiranosti. Nije davala ni u Somaliji, ni u Vijetnamu, ni u Kambodzi, ni u Alziru, Burmi... Uvek se pretvaralo u neko dugotrajno mrcvarenje i napadnutih ali i arogantnih napadaca koji su ocekivali uz pomoc nadmocne tehnika nekoga pokoriti za par dana :-( Tahnika je samo jedna strana rata, a ljudski faktor, njegove osobine i masta su druga strana.

sve je to lepo zamisljeno kao dzojstik, ali izvuci i sam zakljucak ako pesaci bukvalno ukopaju sest "smederevaca" sporeta u brdski put i zaloze ih, a na ekranima se kod lamera to prikaze kao kolona tenkova i oni raspale nimalo jeftinim "pametnim bombama" po prasini da li to daje efekta ?

a tak'e primere imas kroz nasu istoriju sijaset, no, mi najcesce necemo da priznamo ni juce kao istoriju, a kamo li dalje unazad :-(

Ma Srbi nikad nisu svoju otadzbinu ostavili na cedilu, pa nece ni ubuduce...pa nismo mi hrvati ili slovenci.
Ima ovde par izroda, ali takvih svuda ima.
Ko sto je pricao kapetan u mojoj kasarni: "Kad dodje da nema gde, bolje poginuti casno sa puskom u ruci, nego da te neprijatelji streljaju ili muce", mislim da je to tacan citat.

urospo:
Ma Srbi nikad nisu svoju otadzbinu ostavili na cedilu, pa nece ni ubuduce...pa nismo mi hrvati ili slovenci.
Ima ovde par izroda, ali takvih svuda ima.
Ko sto je pricao kapetan u mojoj kasarni: "Kad dodje da nema gde, bolje poginuti casno sa puskom u ruci, nego da te neprijatelji streljaju ili muce", mislim da je to tacan citat.

nisam siguran da su kapetani u vojsci sinonim za pamet...zanima me je li pricao sta ce raditi posle tvoja deca i zena,kad bez glave porodice ne bi imali sta da jedu...slazem se da bi trebalo braniti svoje od nekakve invazije,ono,kad ti neko krene na kucu i li kraj..medjutim,danas nema ni na vidiku nikakve pretnje,tehnologija je toliko uznapredovala da je iluzorno misliti da bi topovska hrana mogla nesto znacajnije da uradi..stoga mi ova tema deluje potpuno passe i zakasnela jedno 20 godina..
svaki rat sa nenormalno jacim protivnikom bi bio ravan nacionalnom samoubistvu...toliko
recimo,tesla je govorio da je nacionalizam njesra i da on podjednako voli svoje srpsko poreklo i hrvatsku domovinu...

billy_THE_kid:
Ma , dok se neko od vas, cyber junacina ne zaleti sa bombom medju shiptare, i digne i sebe i njih u vazduh...............nista od zrtve za Srbiju.....

Ovo piskaranje po forumu ce da je odbrani, sigurno......u kamion sa TNT....pa udri, bajo....

To je zrtva....ko Bin Laden........, a ne , ko bi sta zrtvovao, na kompjuteru.....satro

Vi da branite nekoga????? :p :p :p

Back