Koliko bi ste bili spremni da zrtvujete za Srbiju?

Kad bude Srbija napadnuta, biste li pobegli ili u boj otisli?

• U boj za Srbiju, bez ikakve dileme.

• U bezaniju, i nebi me bilo briga za Srbiju.

• U bezaniju, ali mi nebi bilo svejedno za Srbiju.

• Tuzio bi Srbiju sto postoji.

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Hayek:
Englezi, Nemci i Francuzi su ratovali stotinama godina, pa vidi ih sada.

I na Balkanu ce biti napravljen trajni mir.

Папига, па ти постаде и пророк?!
Знаш ли ти колико су се пута мирили ти које си навео као светли пример?!
Ништа неће бити коначно без Судњег дана, ма како га третирали, неминован је и као религијски и као практичан моменат.

frozen1982.:
Mi i da ocemo da ratujemo nemamo s cim.Jedino s prackama.Vojna industrija SFRJ bila je rastrkana po republikama,npr. tenkovi u bosni,neki delovi u Hrvatskoj...itd.Oruzije koje imamo je zastarelo i izraubovano u svim prethodnim ratovima.Mi smo rat odavno izgubili za zelenim stolom a vojna intervencija je propustena kad je to imalo kakvog-takvog smisla(1991.)
P.S. U potpunosti se slazem sa James-om

cist defetizam :-(

medjutim, istorija i praksa su dokazale sasvim suprotno, bez obzira sto mi na to iz raznoraznih razloga ne zelimo da verujemo :-(

'41. su Etiopljani lakom konjicom jurisali na italijanske tenkove i, normalno, pobedili, jer u Etiopiji danas ne vladaju Italijani ;-)

sa tim zastarelim naoruzanjem koje pominjes su se nasi vojnici suprotstavili najvecoj vojnoj sili koja je postojala od nastanka sveta NATO zlocincima. I na kolicinu upotrebljenog najmodernijeg naoruzanja i sredstava bilo ja 630-tak (i jedna jedina je puno, ali uporedjujuci sredstva i kolicinu taj broj je zanemarljiv - samo dva putnicka aviona su u Lamerici u one dve bliznakinje napravile daleko vise zrtava) ubijenih vojnika (pri tom napomenuti da je pobijeno preko 2000 civilnih zrtava sto jasno govori sta je toj civilizovanoj Evropi i Lamerici biJo stvarni cilj - pravi sto vecu "koleteralnu" stetu).

UBR, znas li da je nevidljivi "skinut" "zastarelim" ruskim raketama koje su proizvedene, cini mi se, pedesetih - Dvina ?

i zasto je sve to napusteno - vreme ce pokazati, ali nastavak bi bio bestijalno besomucno bombardovanje nevinog gradjanstva sto bi odnos 630 prema 2000 pomerilo znatno na stetu civila i gradjana najmaneje krivih za to ludilo.

toliko o "civilizovanoj" "demokratskoj" EUropi i njenom zastitniku Lamerici, ali i o zastarelosti vojne operme.

migud:
pa da, nerazumno je oteti se vekovnom ropstvu ( da nismo na lepe oci oterali turke? ), nerazumno je suprotstaviti se okupatoru kad ti kaze " za jednog naseg streljamo 100 vasih", a ti "nasi" sve sama nejac... razumno je cekat' na odstrel, spakovat se i poci u izbeglistvo ( ako te prethodno ne ucmeka neko jer si, zaboga, bio razuman ) gde neces ziveti nego podrazavati zivot... visoka je cena tog razumnog akta o kome vi zborite.

jedino cu se sloziti da je nerazumno lopatom na tomahavk, ali mi ovde ne govorimo o tome, zar ne?
Pretpostavio sam da će se desiti da neko ne shvati ono što sam rekao na način na koji sam mislio. Pa sam odlučio da objasnim:
Hteo sam da kažem da nikad nije pametno krenuti ubijati se međusobno. Da li je to ikome ikad donelo korist? Pa toliko osvajača i agresora je palo da ne treba ni navoditi nijednog da sa shvati koliko oni u stvari greše. Ali kada neko nekog napadne i kad svaki način mirnog sporazumevanja ne uspe, onda treba da se napadnuti prihvati bilo kojeg oružja i da se brani kako zna i ume. Eto to sam hteo da kažem.

Elvin:
ne mogu da dajem paušalne ocene:D
izneo sam informacije možeš sama da izneseš zaključak;)
i ja sam besan...žuljaju me cvikeri,a ne mogu da učim bez njih,pa ti vidi šta su tantalove muke:!:
budi srećna što nemaš tako ozbiljne probleme:lol:
znaci coroskopi :D
e pa i mene zulja stolica a ne mogu da ucim bez nje :razz: :roll:
a da ne spominjem sto je hladno...a voda malo malo pa nestane :roll:
to su tantalove muke :razz:

snis:
cist defetizam :-(
Repliciram na ceo tvoj post al sam uzeo samo ovaj komentar jer me yebe veza pa tesko posalje...Ako se tebi ratuje prackama ja ti ne branim,i vilama moze da se ide na tenkove al ne znam kolko bi im to naskodilo.Iz proverenog izvora znam da su Rusi Milosevicu nudili Tungusku(ako znas sta je to) al on NIJE HTEO DA PLATI.Da smo je imali qurc bi iko smeo da nas napadne.Toliko o modernom naoruzanju...

Ne zelim rat, kao sto ga niko normalan ne zeli, ali rata ce biti...
Mislim na veliki rat, a ne neki lokalni kao po raspadu SFRJ
A ko sto neko rece, to ce biti prilika da resimo neke stvari
Kad takav rat pocne, bice i ovih i onih a sto se mene tice idem u rov...za Srbiju
Ali s obzirom u kojoj jedinici sam sluzio vojsku, cim pocne rat ja i ovako odmah idem i bez poziva.

Sve u svemu, glasao pod 1., "U boj za Srbiju, bez ikakve dileme."

urospo:
Ne zelim rat, kao sto ga niko normalan ne zeli, ali rata ce biti...
Mislim na veliki rat, a ne neki lokalni kao po raspadu SFRJ
A ko sto neko rece, to ce biti prilika da resimo neke stvari
Kad takav rat pocne, bice i ovih i onih a sto se mene tice idem u rov...za Srbiju
Ali s obzirom u kojoj jedinici sam sluzio vojsku, cim pocne rat ja i ovako odmah idem i bez poziva.

Sve u svemu, glasao pod 1., "U boj za Srbiju, bez ikakve dileme."

sta znam,ako bude velikog rata,nema vise planete...ima da je raspolute a-bombama u trenutku...svako iole ozbiljno razmatranje iskljucuje buduci svetski rat...to je potpun kraj planete,a kad nema planete,nema ni srbije...prosta stvar
a i ako bi nekim cudom doslo do "velikog rata",ja sam za to da mi ostanemo po strani..dosta smo se gurali i ginuli ,a svaki mir gubili...
PEACE

frozen1982.:
Repliciram na ceo tvoj post al sam uzeo samo ovaj komentar jer me yebe veza pa tesko posalje...Ako se tebi ratuje prackama ja ti ne branim,i vilama moze da se ide na tenkove al ne znam kolko bi im to naskodilo.Iz proverenog izvora znam da su Rusi Milosevicu nudili Tungusku(ako znas sta je to) al on NIJE HTEO DA PLATI.Da smo je imali qurc bi iko smeo da nas napadne.Toliko o modernom naoruzanju...

slazem se...nema nista bez dobrog naoruzanja...te pricice,"boj ne bije svijetlo oruzje..."stvar su epike...naprotiv,danas naoruzanje zavrsava mnogo toga..raketni sistemi,moderna oklopna vozila,tenkovi,avioni...ta vojna tehnologija je toliko uznapredovala u odnosu na oruzje sedamdesetih (koje VSCG poseduje) da se granici sa naucnom fantastikom...sto smo uostalom i osetili na svojoj kozi..svako doba donosi nov nacin ratovanja...dok se u prvom svetskom ratu borilo rovovski,u drugom mehanizacijom,danas je sve stvar sofisticirane tehnlogije..

Back