Колики је полупречник црне рупе?

А бре Васо, када је нешто у слободном паду то нешто не врши рад, само се његова потенцијална енергија претаче у кинетичку, 7 разред физика.
I koliko bilo kakve energije možeš da dobiješ iz gravitacionog polja Zemlje? Toliko koliko imam kamenčića koje ću da bacim sa Meseca?
 
Tako nekako, ciklični svemir! A ovde se objašnjava kako ipak dolazi do formiranja novih nebeskih tela iako se nakon obične eksplozije to ne bi moglo dogoditi!

http://www.inet.hr/~brvasilj/relativ/ciklus.html

Ma pusti me nauke i naučnika, do skorijeg vremena se smejali Indijancima što skorbut leče citrusima.
Nikola Tesla se krstio i rukama i nogama otkud su američki starosedeoci bez škole znali za energetske tačke na planeti i nad njima obavljali obrede?

Vasiona je jedan perpetuum mobile za sebe.
Ne ulazimo odakle početna energija.

Pošto deo celine ne može biti izdvojen iz iste ni jedan drugi perpetuum mobile ne može postojati oduzimanjem te energije.

Mene više zanima koja je naša uloga u svemu tome?

Ovi da nešto znaju do sada bi dokazali.
 
Ma pusti me nauke i naučnika, do skorijeg vremena se smejali Indijancima što skorbut leče citrusima.
Nikola Tesla se krstio i rukama i nogama otkud su američki starosedeoci bez škole znali za energetske tačke na planeti i nad njima obavljali obrede?
Vasiona je jedan perpetuum mobile za sebe.
Ne ulazimo odakle početna energija.
Pošto deo celine ne može biti izdvojen iz iste ni jedan drugi perpetuum mobile ne može postojati oduzimanjem te energije.
Mene više zanima koja je naša uloga u svemu tome?
Ovi da nešto znaju do sada bi dokazali.

Odlično pitanje! Ko bi se svemu ovome oko nas divio da nema nas? :super:
 

Back
Top