Kolika je kazna ako vozis vise od 80kw......

Tako je. Ali da dodam, ne nakon 23 sati uvece.
to je vec druga kazna.

• Ako vozi u periodu od 23-06h​

• 10.000 – 20.000 din. ili 1 – 30 dana zatvora (20.000 – 40.000 din. u slučaju saobraćajne nezgode ili do 40 dana zatvora)
    • 6 kaznenih poena
    • najmanje 3 meseca zabrane upravljanja (plus 2 meseca u slučaju saobraćajne nezgode i plus 2 meseca ako je u vozilu bilo dete mladje od 12 godina). Prvi put ide najmanji broj meseci a može ići do 12 meseci ako je vozač prekršaj ponavljao više puta

Ja sam učio da vozim na mašini od 130 konja.

9a739c881351484481b44f3dba444d67.jpg

Potpuno bespotrebno uvedeno ograničenje.
Sve te pomodarije uostalom.
Jel položio?
Nek vozi i nek odgovara za sve što uradi.
Američka deca voze sa 16godina one njihove autine.
Kazni ti prekoračenje brzine i pusti decu da voze.
Šta treba ja pijan da vozim iz svadbe a imam pored sebe trezno dete koje zna da vozi?
i kad se taj neiskusan sa 140 konja zakuca u tvoje vozilo kukaces ko mu dade dozvolu.
dzaba tebi sto ce odgovarati ako je napravio neku stetu ili jos nesto gore...

pravila postoje sa razlogom.

i kad se taj neiskusan sa 140 konja zakuca u tvoje vozilo kukaces ko mu dade dozvolu.
dzaba tebi sto ce odgovarati ako je napravio neku stetu ili jos nesto gore...

pravila postoje sa razlogom.
Isto mi je i ako se zakuca sa 109.
Dovoljan je jedan konj za probleme.

Dozvola treba da bude odmah za sve što se vozi u kategoriji za koju polaže kandidat.
Od 00 do 24.
Eventualno bih se zalagao da se početnicima ali i starim vozačima uvede gps trening pa da sami sebi daju kazne kad prekorače dozvoljenu brzinu.

Isto mi je i ako se zakuca sa 109.
Dovoljan je jedan konj za probleme.

Dozvola treba da bude odmah za sve što se vozi u kategoriji za koju polaže kandidat.
Od 00 do 24.

Ne treba da bude jer upravo izlaze i piju, prave problem od nekih 23h do 5 ujutru.

To i jeste najkritičniji period za klince.

Drugo, porediš jačinu vozila u Americi gde su putevi uglavnom pravo, šest traka, voze se automatici i to je to.

Nije isto.

Back