kolicina vode?

znam i stvarno mi je pomoglo:D
ali sada pijem oko 5l vode dnevno odprilike.mislim da ne prelazim 7,8,maximum.
a neki minimum mi je 3l(mada to je retko,npr kada nisam u situaciji da piskim:rumenko:)
pa me zanima da li to moze da skodi :think:
 
У принципу, ако ти добро раде бубрези, воду можеш да пијеш док се не "надујеш" од ње...:D
Једино је проблем ако се вода из неког разлога задржава у организму, а ти наставиш да се наливаш њоме. Количина воде која се уноси у организам није само оно што попијемо из чаше. Има је и у месу, хлебу, јајима...:)
Најбољи природни диуретик је - вода. А и детоксикација организма се врши бржом циркулацијом воде кроз исти...
 
У принципу, ако ти добро раде бубрези, воду можеш да пијеш док се не "надујеш" од ње...:D
rade ,rade :)
Једино је проблем ако се вода из неког разлога задржава у организму, а ти наставиш да се наливаш њоме.
A da li ja mogu da primetim to zadrzavanje u organizmu?
 
Pa ako od toliko unesene tecnosti ne ides u toalet bar svakih pola sata onda bi to trebao da bude znak da se tecnost zadrzava u organizmu. Bar je kod mene tako cim unosim malo vise tecnosti.
Inace tjeram samu sebe da pijem bar 2l vode dnevno pa stalno nosim flasice sa sobom.
Nego interesuje me nesto drugo, da li od toliko vode (koja je kod nas puna kamenca) moze da se dobije kamen u bubregu :think: Meni je doktorica jednom na UZ rekla da imam pjeska u bubrezima. E da li se tako dobija kamen ili se bubrezi ''ispiraju'' sa vise tecnosti pa se manje taloze te materije?
 
pa nije bas tako...
preterano unosenje vode
isto tako nije dobro za organizam
kao i nedovoljno.
nekih 2l dnevno je dovoljno, do 3l.
7,8l dnevno je zaista preterano, a moze da bude i opasno:
http://drbenkim.com/drink-too-much-water-dangerous.html

vremenom sam dosla do ove kolicine vode(i to nije u pitanju par meseci,vec recimo 2 god,mozda i vise).i ono sto je najbitnije stvarno je ne pijem naglo.jedino ako ne pijem dugo,recimo sat,dva onda odjednom da popijem 0.5l i ne vise .ali i to je retko i izbegavam.ne unosim naglo vec konstantno iz flasice.ne popijem svaki dan 7,8 ali se desava.uglavnom je oko 5.mislim da bi mi bilo jako tesko da sada smanjim:confused:
tako da koliko ovakav nacin uzimanja moze biti stetan i da li da smanjim?i kako bih uopste primetila da to mom organizmu ne odgovara?hvala unapred;)
 

Back
Top