Kolege sa Pravnog fakulteta...

optimista:
Cetvrta sam godina i planiram da krenem vasim stopama. Dajte mi malo informacija o samom prijemnom ispitu, sta i kako... Znam da se polazu srpski i istorija, ali... ??? Hvala

Buduca koleginice:), dosta toga imash na www.ius.bg.ac.yu i na www.infostud.com . Tacno je da se polazu srpski i istorija i svake godine se organizuju i pripreme. Gradivo je iz sve cetiri godine srednje skole, s tim shto na pripremama dosta toga izbace (shto se istorije tiche).. Mada, najbitnije je da sednesh i da naucis - tu pomoci nema.
U principu, sve ti je na sajtovima... a ako te bash neshto konkretnije zanima, just ask.
 
Laura:
Može li mi neko reći,koji profesori su ok na ispitu iz sociologije,a koji na uvodu u građansko?
Ovo je moje subjektivno gledishte.... Shto se sociologije tiche, imam pozitivno iskustvo sto se tiche prof. Jugoslava Stankovica, ali sam cula da je on otisao u penziju... pa ako je tako :( .... Cula sam dosta toga lepog o M. Mitrovicu. Npr. on ne volida se uci napamet...
A shto se tiche uvoda u gradjansko, najtoplije ti preporucujem Rajka Jelica. Kod njega ti je znash- znash, ne znash- dovidjenja. Ali nema toga da ti prolaznost zavisi od njegovog raspolozenja... Napominjem , to je samo moj stav, verujem da se mnogi nece sloziti sa mnom..U sustini ti je znanje najbolje oruzje :D
 
Bule_busko:
lolla:
Laura:
Može li mi neko reći,koji profesori su ok na ispitu iz sociologije,a koji na uvodu u građansko?
Pozdrav! Mislim da je trenutno najbolji iz sociologije Bovan, on pita i najmanje pitanja. A sto se tice gradjanskog ako ne ucis iz Anticeve knjige onda je bolji Jelic (Antic obara na svakakvim glupostima). Srecno... :)

Vezano za Bovana, o njemu svakog ispitnog roka cujem potpuno drugu pricu:))). Bash interesting:).
 
Hm,nesto razmisljam i pitam se da li su i vas smarali pitanjima tipa zasto upisujes Prava, znas li da nam je zemlja puna pravnika i sl. ??? Nego, jeste li zadovoljne fax-om, mislim jeste li to ocekivale (ili ocekivali) ili??? Necu da pitam da li je i koliko je tesko, jer je to ipak individualno. Mislim da ukoliko se dobro organizujes sve mozes na vreme i da stignes i postignes.
Pozdrav od buduce koleginice :)
 
mari:
Hm,nesto razmisljam i pitam se da li su i vas smarali pitanjima tipa zasto upisujes Prava, znas li da nam je zemlja puna pravnika i sl. ??? Nego, jeste li zadovoljne fax-om, mislim jeste li to ocekivale (ili ocekivali) ili??? Necu da pitam da li je i koliko je tesko, jer je to ipak individualno. Mislim da ukoliko se dobro organizujes sve mozes na vreme i da stignes i postignes.
Pozdrav od buduce koleginice :)
Naravno da su me smarali takvim pitanjima... interesantno je to da su takva pitanja uglavnom dolazila od strane profesionalno promasenih ljudi, i njihova argumentacija se sastojala iz toga shto je 'njihov komshija Pera Peric zavrsio pravo i sada radi u cvecari jerbo nema gde..". U bilo kojoj profesiji imash uspesne i neuspeshne ljude. To nema veze sa Pravnim fakultetom.
Da ne spominjem da sa zavrsenim Pravnim ti mozes da budes i advokat, ili da radish u policiji, npr, ili da jednostavno budesh pravnik u nekoj firmi, ako vishe volish 'ushushkan posao', na privrednom smeru dobijash dovoljno znanja ako zelish privatni biznis da otvorish....znaci, u pitanju je shirok spektar mogucnosti...Ima dosta pravnika koji rade i kao novinari....
Shto se tice tezine pronalazenja posla, to je globalni problem u ovoj zemlji.
Da li sam zadovoljna faxom? Pa, nije to bilo shto sam ja ocekivala, pre svega me je shokirao broj nas (kolega:)na prvoj godini, zatim broj 'istorijskih predmeta'... al tako ti je to, ne moze bash svaki predmet da ti se dopadne....zatim, stav profesora u odnosu na nas... Bacanje indeksa i tako to... No sve te to na neki nacin prekali:). Ni u zivotu ne ide sve onako kako si zamislila, zar ne? Al bar naucis da ne odustajesh tako lako;).
 
Puno pozdrava za sve moje kolege sa Pravnog. Nesto me strasno interesuje. Zasto Grci studiraju pravo kod nas, da li je njihov fakultet komplementaran sa nasim ili je nesto drugo u pitanju? (Po zavrsetku planiram da odem u Atinu, pa me zanima). hvala.
 

Back
Top