Kolege sa Pravnog fakulteta...

savomilosevic

Zainteresovan član
Poruka
221
Micotakis:
Znas kako se kaze, ne pridruzuj se budali. Mislim, izvini kolega, ne nazivam tebe budalom, ali sam htela da kazem, da ako neko potencira nesto i dosadio vam je, nemoj onda da nastavljas s tim. Taj post je prosao, ne moras se vracati na njega!

CEKAJ,TI KLINKA KOJA SE Z...SA USTAVNIM CES MENI DA GOVORIS STA CU DA PISEM?!!
IMA DRUGIH TOPICA NA KOJIMA SAM POLEMISAO I NIKO NIJE MORAO DA CITA AKO MU SE NE CITA,A NA OVOM "VASEM" SAM NAPISAO SAMO JEDNU-JEDINU REC O TOME....
NEMAS POJMA SA ZIVOTOM DEVOJCICE..ZNAS LI NEKE OSNOVNE PARAMETRE?KOLIKO JE PRAVNIKA NA BIROU RARA?KOLIKO DIPLOMIRA GODISNJE NA BEOGRADSKOM PRAVNOM?ZNAS LI DA CE SLEDECE GODINE SA PRIVATNIH FAKULTETA IZACI ISTO TOLIKO PRAVNIKA JER TAMO SVI KOJI UPISU I ZAVRSE?ZNAS LI KAKO SE DOBIJA POSAO U SRBIJI DA TO STO SI BOLJA 100 PUTA TI NECE NISTA POMOCI?

savomilosevic

Zainteresovan član
Poruka
221
toskana:
dobro bre, mozes li ti da ucestvujes u bilo kojoj temi, a da ne kenjas vise tom pricom o privatnim fakultetima. OK culi smo i procitali sta mislis o tome i nema potrebe da ponavljas milion puta. VErovatno svako od nas sa drzavnog ima svoje misljenje, ali ne smaraju svi. Sta te boli za njih, sedi uci svoje i gledaj svoja posla. Mnogo si negativan.
E TI SI VEC U PRAVU :)...MA STA SE JA OVDE Z... POKUSAVAJUCI DA ANIMIRAM VAS MLADJE DA UVIDITE STA JE GORUCI PROBLEM...JA CU SE ZAPOSLITI DO KRAJA GODINE,ZA VAS NECE OSTATI NISTA NAZALOST...VISE VAS JE KOJI MISLITE DRUGACIJE,NA TU TEMU VISE NIKAD....:)

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.643
Alo bre, bas si neki isfrustrirani lik, savetovala bih te da najpre procitas sta pisem, pa tek onda da me vredjas! Ako nemas dovoljno inteligencije da shvatis, objasnicu ti da sam ja stala na tvojoj strani. Ne razumem kako mozes da me vredjas bez razloga? Prvo, ja sa 21 godinom zivota, nikako ne mogu da budem na kraju fakulteta, pa makar bila i neki nevidjeni talenat, potrebno je vreme, a sa 5 godina nisam mogla poci u skolu.

I ako se malo vratis na prethodne postove, shvatices da sam ja tebe podrzala, jer smatram da sve sto govoris je ziva istina. Ali cu, za razliku od tebe, prestati s diskusijom i vredjanjem! Jer je previse i ovo s tvoje strane. Mislim da mi dugujes ogromno izvinjenje.
Moj savet je... Da A ako nastavis sa takvim pristupom s ljudima, cekaces jos dugo na svoj posao. Najpre uhvati vazduh, pa onda polako procitaj sve, a ne navalio s uvredama, a ne znas o meni nista!

savomilosevic

Zainteresovan član
Poruka
221
OK...NISAM NIKAKO ISFRUSTRAN VEC JE TEMA FRUSTRIRAJUCA...

..I IZVINI...AKO ONO "BUDALA" NIJE BILO MENI UPUCENO JER MI NIJE JASNO STA SI HTELA DA KAZES...MADA NE VIDIM BAS STA SAM JA TEBE UVREDIO....
TAKAV MI JE TEMERAMENT(38 c KONSTANTNO:)...
..NISAM NI JA TAKO MATOR,24.. :)

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.643
Ugasi najpre caps lock, jer on sluzi upravo za vikanje i skretanje paznje.

To budala... mislila sam u kontekstu sto te je napala. Ako joj se ne svidja ono sto pises, ne mora da potencira stalno, jednostavno neka iskulira tvoj post. Upravo zato sto si neupucen, nisi ni video moje postove, koji su u sustini isti kao tvoji. I potpunosti se slazem za sve sto si napisao...bilo mi je zastrasujuce sto si me toliko napljuvao. Posebno..sto se reko da se zezam s ustavnim? Pa sta..jel treba da vuchem porodicno?

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.643
Znaci da ga prakticno polazemo u isto vreme u odnosu na godine. Stariji si 3 godine, i polagao si ga pre 3 godine, taman :-)
Ne kazem da je ustavno lagano, ali nije ni bauk kako ga predstavljaju, malo vise upuceni student u dogadjanja sa politicke pozornice bi mnogo lakse spremio isti.

Da... face mi je bila zbunjena kad sam citala tvoj atak na mene??? A i nervozna sam, ne uci mi se, jos mi fali samo neka rasprava, i to sa istomisljenikom??? Zbog obicnog nesporazuma!

toskana

Zainteresovan član
Poruka
164
Micotakis:
, i mudro cutanje.. i nije neka predispozicija! Advokat je borac, a ne filozof koji cuti.

rekla sam da je nekad bolje MUDRO cutati. Znaci, ne mislim na cutanje kao posledicu tunjavosti, sramezljivosti, povucenosti, vec kao posledicu mudrog osmatranja suprotne strane, svih okolnosti slucaja.
Nije pozeljno trcati pred rudu i iznositi sve argumente u prvnom obracanju. Treba nesto sacuvati i za zavrsnu rec ili , na daj boze, zalbu. I da, advokat jeste borac, ali znanjem i argumentima, nikako povisenim tonom.

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.166
to je nekulturno i primitivno i za takvo ponasanje su predvidjene i kazne.
normalan advokat prica kad mu daju rec, a zna se kad je ko ima, obraca se sudu a ne direkto protivnoj stranci i to navodeci iskljucivo cinjenice koje treba da udju u zapisnik.
nenormalni upadaju u rec, drame, ubedjuju sudiju, pricaju neke price.
ali hvala bogu pa je to izuzetno retko.
btw, niko ne vice, pobogu.
i uglavnom se na sudjenju ne desava nista spektakularno, kako to neki mozda zamisljaju.

bananica

Zainteresovan član
Poruka
117
E,ljudi,da podijelim sa vama jednu saltersku informaciju- oktobarski rok je od 2. do 15.,a za oktobar 2 ce tek da se odlucuje hoce li ga biti. Da ponovim,salterska informacija,rekla mi ona jedna fina teta,pa ne znam koliko je tacna ali,u svakom slucaju,saznacemo uskoro!:) Nadam se da vam ucenje ovih dana ide dobro,veliki pozz

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.643
Zaista mi je muka da se raspravljam s bukvalistama koji ne umeju da citaju izmedju redova.
Naravno da nisam mislila na brakorazvodne parnice, mislila sam na dinamicne krivicne postupke, tu i nije bas tako lagano..
Ma ne razumete vi to...

I na forumu je prozujala takva info. Meni malo cudno da su napravili razmak od 17 dana izmedju septembarskog i oktobarskog, jos da traje 14 dana??? Ali videcemo na zvanicnom sajtu, do tad neka bude trach. Mada ako je vec takav razmak, mozda nam stvarno ne daju oktobar II :-(

katta

Zainteresovan član
Poruka
480
Zdravo svima!
Konacno neki forum sa pravnog!
Imam par pitanja za one koji su u toku@!
Naime, pauzirala sam 2 godine pa me interesuje do kakvih je promene doslo...

Videla sam da ste vec pricali o Politickoj ekonomiji, ali interesuje me da li se jos uvek polaze eliminacioni pismeni pre usmenog? Jel tako i kod Aleksandre i kod Begovica?
I jos nesto: jel stampana nova knjiga iz krivicnog- opsti deo??

Ne zavidim vam jer ste u sred roka... ja sam slobodna do januara, pa posle pokolj! Al dobro!

P.S. Sigurno cete imati oktobar 2!!! Ovakvo pitanje se postavlja svake godine i uvek ga bude. Jeste da malo nabiju termine ali ipak je to sansa da se izvuce nesto (studenti ispit a fax pare!)!
Srecno na ispitima!!!

slatko volim :))

Aktivan član
Poruka
1.102
nema pismenog, ali zato ima nova knjiga :? pogledaj na sajtu Pravnog, kod Begovica u biografiji ima 'materijali', pa tu ima sa njegovih predavanja, i nova ispitna pitanja..

a nova knjiga iz krivicnog--malo malo pa izlazi nova..pitaj u skriptarnici koje je sad najnovije izdanje..

i srecno ti bilo ;)

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.643
Meni iskreno, licno ne znaci nista oktobar 2, jer cu se potruditi da ocistim godinu u oktobru. Ali opet, neka rezerva nikad nije visak. Posebno sto znam neke prijatelje koji su u frci, jos nisu dali uslov i tako to, pa svakako navijam za oktobar 2. I nadam se da ce ga biti, bez obzira na priche.

A za ove podatke o knjigama, ja ne mogu puno pomoci, polozila sam odavno to. Mada mislim da je iz Krivivnog 11-o izdanje. Ali proveri ipak. Sad kad krenes opet na fax, dobices puno informacija od kolega. Srecan povratak :-)

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.643
Shodno članu 44. Stav 4. Statutu Pravnog fakulteta OKTOBARSKI ispitni rok počinje 2. oktobra i traje do 15. oktobra 2006 godine.

Ispitne prijave za oktobarski ispitni rok 2006. godine primaju se ( za studente koji su obnovili I godinu, za studente II,III,IV godine i apsolvente ) od 11. do 18. septembra 2006. godine.

I da...opet novi nacin za uzimanje para... Lopovi jedni!!!

Četvrto i svako dalje prijavljivalje ispita iz istog predmeta za studente I, II i III godine plaća se 700,00 dinara a za apsolvente 900,00 dinara

slatko volim :))

Aktivan član
Poruka
1.102
Micotakis:
Četvrto i svako dalje prijavljivalje ispita iz istog predmeta za studente I, II i III godine plaća se 700,00 dinara a za apsolvente 900,00 dinara

Meni ovo nije jasno :shock: Je l ovo vazi za svaki prijavljeni put, ili samo kad smo izasli na ispit..?!
mislim, imam ispit da sam prijavljivala 3-4 puta, a izasla sam samo jednom na njega...Ne kapiram...Izgleda da se racuna svaki prijavljeni put :?

Uzas!! Kakva fora da nam uzmu jos para :evil:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.