Kolege sa Pravnog fakulteta...

Marija D

Zainteresovan član
Poruka
176
toskana:
Jedini ispit sa smera koji mi je bio dosadan do bola i krajnje neinteresantan je autorsko pravo. To mi je posle sociologije najteze spremljen ispit. Na cetvrtoj je najtezi sa smera pravna medicina, vrlo interesanan ispit, ali jako se tesko i sporo prelazi.
A meni autorsko bilo bas interesantno! Ja sam na privrednom smeru i taj nam je ispit zajednicki. Moj smer nije tezak (nije bas toliko lak kao medjunarodni ali je za nijansu laksi od ostalih) a mislim su predmeti vrlo prakticni, narocito ako neko ima ili zeli da otvori firmu trebace mu sigurno. Za medjunarodni se nisam odlucila zato sto iako imaju dva laka ispita na trecoj na cetvrtoj nije tako, a sama materija mi je krajnje neprivlacna.

MI 3

Početnik
Poruka
27
...medjunarodni je laksi, tu nema price ,znaci ko hoce brze do uslova ili da ocisti neka ide na medjunarodnim smer...jedino ima na cetvrtoj "medunarodno radno pravo", evo ja ga ucim trenutno, ispit je sa smera a napravise od njega ozbiljan ispit, dve knjige od po 350 str. Polozis "radno" i onda te saceka jos i ovo sto puta dosadnije, ostali predmeti sa "medjunarodnog" su smesni.

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.643
I ja se dvoumim izmedju 2 smera, a htela bih sad u septembru odmah da upisem, da izbegnem one guzve na salterima. Vise sam za pravosudni, ali je daleko tezi, u smislu sto tamo nemas ni Rakica koji deli i kapom i sakom. A misli da se nama po starom statutu ne gleda koji smer zavrsis?

MI 3

Početnik
Poruka
27
nema veze koji smer zavsis, na kraju smo svi isti a ovde se mnooooogo manje mucis, tj.ne mucis se uopste. Ako ti je lakse da ucis autorsko, kriminologiju, kriminalistiku ti hajde na pravosudni ali u vreme kada sam ja birao to su sve bili vrlo ozbiljni ispiti.

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.643
Iskreno da ti kazem, ne bih nesto da se muchim, nas fax je poprilicno zahtevan, ali cak i kad ga zavrsimo buduca profesija nam zahteva puno informisanja..i opet ucenja. Tako da hocu da se cuvem malo i za tad :-)

A ova propaganda i reklama za bubice..uzas :-)

kraj

Početnik
Poruka
9
znam nekoliko veoma dobrih studenata koji su zavrsili fax a koji su prvo upisali pravosudni smer pa su posle dali pare da se prebace...
u generaciji 2001. studentkinja generacije je bila na medjunarodnom smeru kao i svi najbolji studenti...
svi su upisivanjem medjunarodnog smera samo ubrzali svoje studiranje...
na ovom smeru cete uci u sustinu mnogih pitanja koji ce vam kasnije biti neophodni za najteze ispite-mpp i gpp...
danas se sve bazira na medjunarodnim konvencijama i verujte mi puno ce vam znaciti u buducem radu znanje koje steknete na ovom smeru...
iako Rakic ne trazi gotovo nista procitacete sve te knjige, i znacete sustinu i nacin razmisljanja...
a to je ono sto se od nas pravnika trazi...

bananica

Zainteresovan član
Poruka
117
Nema sta,samo postavim pitanje i dobijem 10 razlicitih misljenja,hvala :) I dalje sam u dilemi iako sam prije 3 dana odlucila da ako ocistim godinu definitivno upisujem pravosudni... Mozda se samo inatim,uvijek me nerviralo kad gotovo svi biraju isto pa bih ja onda bas suprotno..glupo,znam. Smislicu se jos :)

Z-pile

Početnik
Poruka
3
Ја ти препоручујем да бежиш од правосудног смера што даље можеш. Тачно је да је занимљив али су на смеру све саме испитчине. На крају, када се будеш запошљавала, вероватно те нико неће питати који си смер завршила, већ ће евентуално гледати дужину студирања и просечну оцену (ако буде био "поштен" конкурс за посао), а на правосудном смеру се у овом смислу обично постижу бољи резултати.

Marija D

Zainteresovan član
Poruka
176
"Svi ispiti biće jednosemestralni, a u svakom semestru student za svaki predmet sakuplja po 30 bodova kredita. Predmeti su podeljeni na tri dela: opšte, koje mora da sluša svaki student, obavezne za svaki smer i izborne predmete. Na drugoj godini studenti će birati smer pravosudno-upravni, poslovno-pravni i teorijsko-pravni."
Ovo sam preuzela sa sajta blica, i ova pravila vaze za studente koji su upisali fakultet po bolonjskoj deklaraciji. I meni je bilo cudno kad mi je drugarica rekla da je procitala u novinama, pa sad nadjoh tekst u arhivi sajta i licno se uverih.

savomilosevic

Zainteresovan član
Poruka
221
Marija D:
Ma ja to kao odgovor na necije pitanje da li za mladje generacije znaci koji smer biraju, a ja sam svoj izabrala i nema nazad...

BAS TAKO :(

SVAKAKO U USLOVIMA TRANZICIJE DRUSTVA,UKLADJIVANJA SA EVROPSKIM ZAKONODVSTVOM I USLED NELOJALNE KONKURANCIJE NAZOVI-KOLEGA SA PRIVATNIH FAKULTETA,MORACEMO SE SPREMITI ZA UCENJE CELOG ZIVOTA (STO NE MISLIM DA JE LOSE)....
USKORO ZAVRSAVAM FAX I TRAZIM LITERATURU IZ BANKARSKOG PRAVA,SPOLJNOTRGOVINSKOG POSLOVANJA I MEDIJACIJE...LEPO BI BILO AKO NEKO IMA PREPORUKU U VEZI TAKVIH IZDANJA,AUTORA?

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.643
Super, svaka cast. Ma i meni je Vucicka ok, skoro sam imala neki razgovor sa njom, i izasla mi je u susret samo tako. Nije bas ona toliki kreten. Ali ja sam po rasporedu dobila Ratka. I super, posto je on svakako najbolji. Mada me zanimaju neke blize informacije.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.