Koju srednju skolu izabrati?

Zavke

Početnik
Poruka
30
Pozdrav svima!
Uskoro zavrsavam osmi razred i ne mogu da se odlucim izmedju dva smera...
Prva opcija mi je elektrotehnicar informacionih tehnologija, a druga opcija mi je gimnazija prirodno-matematicki smer.
Pretezno me interesuju racunari i programiranje, ali ne znam da li sam siguran u to. Sta bih sve mogao da studiram posle zavrsene gimnazije p.m. smera, da li postoji opcija za studiranje na ETF-u? Takodje u ETS ne bih imao devojaka u razredu a i u mom gradu tamo idu oni slabiji ucenici. Takodje, kazu da je u ETS problem sa nastavnicima, da nisu dobri i da nemaju pojma o tome sta predaju. Da li je u gimnaziji toliko tesko kao sto pricaju ili ima vremena i za druzenje, izlazenje i sport? Ako nekome znaci, iz Subotice sam.
Hvala unapred.
 
Pozdrav svima!
Uskoro zavrsavam osmi razred i ne mogu da se odlucim izmedju dva smera...
Prva opcija mi je elektrotehnicar informacionih tehnologija, a druga opcija mi je gimnazija prirodno-matematicki smer.
Pretezno me interesuju racunari i programiranje, ali ne znam da li sam siguran u to. Sta bih sve mogao da studiram posle zavrsene gimnazije p.m. smera, da li postoji opcija za studiranje na ETF-u? Takodje u ETS ne bih imao devojaka u razredu a i u mom gradu tamo idu oni slabiji ucenici. Takodje, kazu da je u ETS problem sa nastavnicima, da nisu dobri i da nemaju pojma o tome sta predaju. Da li je u gimnaziji toliko tesko kao sto pricaju ili ima vremena i za druzenje, izlazenje i sport? Ako nekome znaci, iz Subotice sam.
Hvala unapred.
Pa poenta gimnazije je da ucis sve zivo i posle nje upisujes bilo nebitno je koji si smer, elektrotehnicke skole uglavnom jesu losije od gimnazija ali i lakse mada verovatno da gimnazija u Subotici nije toliko teska kao ove u Bg gde i nemas bas vremena za to sto tebe zanima. Generalno postoje sanse da upises ETF posle elektrotehnicke ali uci dodatno matematiku fiziku i informatiku da ne bi imao problema posle na faksu, a to da li su oko tebe vukovci ili losiji ucenici nema veze
 
Pripadam starijoj gardi, i navijam za prvi izbor. Srednja škola u odnosu na gimnaziju je mnogo bolji izbor. Nije što je u gimnaziji toliko teško, nego što sam iz svoje generacije a i nekoliko generacija nakon moje gledala odlikaše Vukovce koji iz gimnazije ne upisuju ništa jer se nije imalo, jer su se zaljubili pa oženili, ili jer nisu hteli. Eno ih i sad, konobarišu, kibicare put do Malte i sl.; Nisu svi konobari, ali je manjina upisala fakultet, i još manje njih ga je završilo. Razumem da je drugačije danas, ali ne treba potcenjivati zvanje koje se stiče u srednjoj školi, niti izdizati bez potrebe obrazovanje koje se može steći u gimnaziji (merili smo se, mi iz srednje turističke i oni iz gimnazije-među nama je uvek bilo više entuzijasta, ljudi koji su zavoleli materiju i kasnije kroz studije razradili bez problema).
Treba biti realan i sebi koristan. Gimnazija je cool, ali nekako... za praktičan život je mnogo bolje da već sa srednjom školom imamo neko zvanje.
 
Pripadam starijoj gardi, i navijam za prvi izbor. Srednja škola u odnosu na gimnaziju je mnogo bolji izbor. Nije što je u gimnaziji toliko teško, nego što sam iz svoje generacije a i nekoliko generacija nakon moje gledala odlikaše Vukovce koji iz gimnazije ne upisuju ništa jer se nije imalo, jer su se zaljubili pa oženili, ili jer nisu hteli. Eno ih i sad, konobarišu, kibicare put do Malte i sl.; Nisu svi konobari, ali je manjina upisala fakultet, i još manje njih ga je završilo. Razumem da je drugačije danas, ali ne treba potcenjivati zvanje koje se stiče u srednjoj školi, niti izdizati bez potrebe obrazovanje koje se može steći u gimnaziji (merili smo se, mi iz srednje turističke i oni iz gimnazije-među nama je uvek bilo više entuzijasta, ljudi koji su zavoleli materiju i kasnije kroz studije razradili bez problema).
Treba biti realan i sebi koristan. Gimnazija je cool, ali nekako... za praktičan život je mnogo bolje da već sa srednjom školom imamo neko zvanje.
Cenim tvoje misljenje i slazem se da je dobro imati "zanat u rukama" vec u srednjoj skoli. Neki kazu da je ETS u Subotici na istom nivou matematike sa gimaznijom, a neki kazu da je lose i da nikako ne upisujemo. Sto se tice gimnazije, moj drug kaze da se posle prve goine oseca kao silovani medved i da se drzimo dalje od gimnazije. Za sad stoji da cu upisati elektrotehnicku ali zelim da vidim i misljenja od drugih ljudi.
 
Pozdrav svima!
Uskoro zavrsavam osmi razred i ne mogu da se odlucim izmedju dva smera...
Prva opcija mi je elektrotehnicar informacionih tehnologija, a druga opcija mi je gimnazija prirodno-matematicki smer.
Pretezno me interesuju racunari i programiranje, ali ne znam da li sam siguran u to. Sta bih sve mogao da studiram posle zavrsene gimnazije p.m. smera, da li postoji opcija za studiranje na ETF-u? Takodje u ETS ne bih imao devojaka u razredu a i u mom gradu tamo idu oni slabiji ucenici. Takodje, kazu da je u ETS problem sa nastavnicima, da nisu dobri i da nemaju pojma o tome sta predaju. Da li je u gimnaziji toliko tesko kao sto pricaju ili ima vremena i za druzenje, izlazenje i sport? Ako nekome znaci, iz Subotice sam.
Hvala unapred.
Ne plaši se gimnazije. Imaš odlične lične afinicije, mislim interesovanja, i nemoj se zamajavati s kakvim zanatima i glupostima. Gimnazija nije nikakav bauk, ako možeš da je upišeš (i naravno ako hoćeš da studiraš posle) idi slobodno. Govorim ko gimnazijalac.
S druge strane, ako si veoma aktivan u svojim interesovanjima, maltene ti i nije bitno u koju ćeš školu. Ali, ako si VEOMA AKTIVAN, i već znaš brdo stvari.
 
Pripadam starijoj gardi, i navijam za prvi izbor. Srednja škola u odnosu na gimnaziju je mnogo bolji izbor. Nije što je u gimnaziji toliko teško, nego što sam iz svoje generacije a i nekoliko generacija nakon moje gledala odlikaše Vukovce koji iz gimnazije ne upisuju ništa jer se nije imalo, jer su se zaljubili pa oženili, ili jer nisu hteli. Eno ih i sad, konobarišu, kibicare put do Malte i sl.; Nisu svi konobari, ali je manjina upisala fakultet, i još manje njih ga je završilo. Razumem da je drugačije danas, ali ne treba potcenjivati zvanje koje se stiče u srednjoj školi, niti izdizati bez potrebe obrazovanje koje se može steći u gimnaziji (merili smo se, mi iz srednje turističke i oni iz gimnazije-među nama je uvek bilo više entuzijasta, ljudi koji su zavoleli materiju i kasnije kroz studije razradili bez problema).
Treba biti realan i sebi koristan. Gimnazija je cool, ali nekako... za praktičan život je mnogo bolje da već sa srednjom školom imamo neko zvanje.
Ovo je tačno.

Gimnazija je samo priprema za fax. Ako si siguran da ga nećeš upisivati, ne idi tamo, jer nećeš imati posle nikakvo zvanje (mada, ko da je to bitno danas u zemlji Srbiji) ali ajde da pričamo ko da živimo u normalnoj zemlji.
 
Ne plaši se gimnazije. Imaš odlične lične afinicije, mislim interesovanja, i nemoj se zamajavati s kakvim zanatima i glupostima. Gimnazija nije nikakav bauk, ako možeš da je upišeš (i naravno ako hoćeš da studiraš posle) idi slobodno. Govorim ko gimnazijalac.
S druge strane, ako si veoma aktivan u svojim interesovanjima, maltene ti i nije bitno u koju ćeš školu. Ali, ako si VEOMA AKTIVAN, i već znaš brdo stvari.
Drago mi je sto tako mislis, mnogi kazu da gimnazija stvari odlicne radne navike i da se mnogo toga da nauciti, da li je to tacno? Jos treba da vidim kako cu uraditi prijemni, nosicu 60 bodova iz skole najverovatnije, ali videcemo.
 
Drago mi je sto tako mislis, mnogi kazu da gimnazija stvari odlicne radne navike i da se mnogo toga da nauciti, da li je to tacno? Jos treba da vidim kako cu uraditi prijemni, nosicu 60 bodova iz skole najverovatnije, ali videcemo.
Ako nisi stekao radne navike pre gimnazije, teško ćeš ih steći u njoj. Ne znam što ljudi misle da s nekim stvarima počinješ tek u srednjoj školi. Ne znam koliko su meni moje navike pomogle jer sam uvek bila kampanjac, i učila samo pred ispite. I bila, i preživela, i završila.
 
Ako nisi stekao radne navike pre gimnazije, teško ćeš ih steći u njoj. Ne znam što ljudi misle da s nekim stvarima počinješ tek u srednjoj školi. Ne znam koliko su meni moje navike pomogle jer sam uvek bila kampanjac, i učila samo pred ispite. I bila, i preživela, i završila.
Pa gledaj, neke predmete ucim redovno, ali vecinu kampanjski, po mom misljenju, sistem osnovnog obrazovanja je previse obiman i vecina stvari iz sistema nam nikada nece biti potrebne.. Ali dobro, ne mogu ja da sudim ni po cemu....
 
Ako ti je zaista želja da upišeš gimnaziju, bićeš ti skroz ok. Polovina tamo nije učila ni trećinu ko ti.
Znam... Ali gledaj, sa ETS imam vise znanja u tehnici, racunarstvu i programiranju, ali manje u matematici i fizici. Ako se odlucim za ETF posle srednje ( A izbor se u glavnom menja ) sa ETS ce mi biti teza matematika i fizika, a sa gimnazijom informatika i programiranje.Ne znam stvarno... Mozda me za 3 godina zainteresuje nesto drugo sto sa ETS necu moci da studiram, a sa gimnazijom cu moci. U velikoj sam dilemi....
 
Znam... Ali gledaj, sa ETS imam vise znanja u tehnici, racunarstvu i programiranju, ali manje u matematici i fizici. Ako se odlucim za ETF posle srednje ( A izbor se u glavnom menja ) sa ETS ce mi biti teza matematika i fizika, a sa gimnazijom informatika i programiranje.Ne znam stvarno... Mozda me za 3 godina zainteresuje nesto drugo sto sa ETS necu moci da studiram, a sa gimnazijom cu moci. U velikoj sam dilemi....
U principu, s gimnazijom posle možeš upisati bukvalno šta hoćeš. Ne znam za druge srednje škole.
 
Nećeš pogriješiti ni jednu opciju s,tim što sa završenom gimnazijom imaš više opcija i mogućnosti. Gimnazija je zahtijevnija ali ako si marljiv i ne propuštaš gradivo ima se vremena i za druge aktivnosti. Ipak za nešto ozbiljnije moraš savladati matematiku.
 
Pozdrav svima!
Uskoro zavrsavam osmi razred i ne mogu da se odlucim izmedju dva smera...
Prva opcija mi je elektrotehnicar informacionih tehnologija, a druga opcija mi je gimnazija prirodno-matematicki smer.
Pretezno me interesuju racunari i programiranje, ali ne znam da li sam siguran u to. Sta bih sve mogao da studiram posle zavrsene gimnazije p.m. smera, da li postoji opcija za studiranje na ETF-u? Takodje u ETS ne bih imao devojaka u razredu a i u mom gradu tamo idu oni slabiji ucenici. Takodje, kazu da je u ETS problem sa nastavnicima, da nisu dobri i da nemaju pojma o tome sta predaju. Da li je u gimnaziji toliko tesko kao sto pricaju ili ima vremena i za druzenje, izlazenje i sport? Ako nekome znaci, iz Subotice sam.
Hvala unapred.
Prva Ti je dobra ako ne misliš da studiraš. Brzo ćeš naći posao.
Gimnazija je gimnazija. Najvolje opšte obrazovanjre.
Moj primer ETF (BG) (u prošlom veku)
na smeru (elektronika i telekomunikacije) upiše 50. završi max. 20.
Ali svi odmah dobijali posao.
A onda došla demokracija.
I UDG i ini univerziteti sa logikom:
Pošalješ tele, plaćao školarinu redovno (oko 1.500 €/ mesec)
i, ako redovno plaćaš članarinu, čak i ako studiraš da ih ni ne vidiš, tj, virtuualno,
dobiješ vola sa diplomom.
Žao mi je tih mladih ljudi, jer će ih sa tom diplomom slabo ko hteti.
Posebno ne vlasnici ...

Ali, skoRo dobih lekciju od prijatelja
čiji je sin završio UDG i dobio dobro dobar posao.
VAŽNI SU LJIDI I ..........
 
Pa poenta gimnazije je da ucis sve zivo i posle nje upisujes bilo nebitno je koji si smer, elektrotehnicke skole uglavnom jesu losije od gimnazija ali i lakse mada verovatno da gimnazija u Subotici nije toliko teska kao ove u Bg gde i nemas bas vremena za to sto tebe zanima. Generalno postoje sanse da upises ETF posle elektrotehnicke ali uci dodatno matematiku fiziku i informatiku da ne bi imao problema posle na faksu, a to da li su oko tebe vukovci ili losiji ucenici nema veze
ako si dobar ucenik onda ti je svejedno..iako je gimnazija samo priprema za faks jer ako ostanes na gimnaziji sa njom ne mozes nista ili sto neko napisa mozes da konobarises a to ti nije cilj zar ne ? ..srednja elektotehnicka je nesto posle cega mozes da radis ili da nastavis dalje faks..kakav vremena su i kakva dolaze bolje da se sto pre osposobis da radis..popularan je IT smer u tehnickim skolama i sa tim zavrsenim nalazi se posao
 
ako si dobar ucenik onda ti je svejedno..iako je gimnazija samo priprema za faks jer ako ostanes na gimnaziji sa njom ne mozes nista ili sto neko napisa mozes da konobarises a to ti nije cilj zar ne ? ..srednja elektotehnicka je nesto posle cega mozes da radis ili da nastavis dalje faks..kakav vremena su i kakva dolaze bolje da se sto pre osposobis da radis..popularan je IT smer u tehnickim skolama i sa tim zavrsenim nalazi se posao
Tako je, cilj mi nije da konobarisem nego da studiram. Sto se tice IT-a, veoma je popularan i lako se nalazi posao, barem tako kazu...
 
It industrija jedina danas ima buducnost za siguran posao
ako je to oblast koja te zanima, kreni odmah sa obrazovanjem u tom pravcu
moja cerka radi u ino kompaniji koja odmah vrbuje zavrsene srednjoskolce, cim se upisu na fakultet, ponude im ugovore, nekima cak I stipendije sa jako dobrim uslovima
oni koji nisu inertni, sa stecenim iskustvom prelaze u fri lensere gde im je mogucnost zarade kasnije jos veca..pricamo o desetinama hiljada eu po projektu
 
Pozdrav svima!
Uskoro zavrsavam osmi razred i ne mogu da se odlucim izmedju dva smera...
Prva opcija mi je elektrotehnicar informacionih tehnologija, a druga opcija mi je gimnazija prirodno-matematicki smer.
Pretezno me interesuju racunari i programiranje, ali ne znam da li sam siguran u to. Sta bih sve mogao da studiram posle zavrsene gimnazije p.m. smera, da li postoji opcija za studiranje na ETF-u? Takodje u ETS ne bih imao devojaka u razredu a i u mom gradu tamo idu oni slabiji ucenici. Takodje, kazu da je u ETS problem sa nastavnicima, da nisu dobri i da nemaju pojma o tome sta predaju. Da li je u gimnaziji toliko tesko kao sto pricaju ili ima vremena i za druzenje, izlazenje i sport? Ako nekome znaci, iz Subotice sam.
Hvala unapred.

GIMNAZIJA!

ako si siguran da ces studirati, bez razmisljanja bi na tvom mestu upisao gimnaziju. mozda ce u prvoj/drugoj godini su oni iz el. tehnickih skola biti u prednosti sto se tice onih opstih stucnih predmeta, jer imaju neko šturo predznanje o tome, ali zato sto se tice matematike, fizike i informatike koje ce ti biti osnova za vecinu predmeta tokom celih studija, sa gimnazijom ces biti ti u prednosti u odnosu na njih… naravno, ako budes ozbiljno ucio u gimnaziji.
na prijemnom za el. tehniku se polazu matematika i fizika, svakako ti je bolja sansa da se iz gimn. upises na zeljeni fax/smer nego iz el. tehnicke. uostalom, razmisli o tome sta ako se ne desi da upises to sto si naumio? sa gimn. su ti otvorene i druge opcije, kao sto je programiranje na PMF, FON i dr. dok ti sa el.tehnickom ne bi bas bile neke sjajne sanse za te fakultete.
pored svega toga, jos uvek si mlad, mozda ti se u narednim godinama razvije interesovanje npr. za ekonomiju, medicinu, pravo ili nesto deseto, posle gimn. ce ti sve opcije biti otvorene...
 
Ako si vredan i ako čvrsto planiraš da se baviš time što voliš, potpuno je nebitno koju si srednju završio, jer za X godina kad budeš pisao svoj CV i biografiju, srednju verovatno nećeš ni pominjati. Biće samo "osnovnu i srednju školu završio u Subotici, nakon čega je diplomirao na ETF-u na smeru...."

Tako da, opušteno. Ništa to nije teško za nekoga ko ozbiljno radi.
 
Pozdrav svima!
Uskoro zavrsavam osmi razred i ne mogu da se odlucim izmedju dva smera...
Prva opcija mi je elektrotehnicar informacionih tehnologija, a druga opcija mi je gimnazija prirodno-matematicki smer.
Pretezno me interesuju racunari i programiranje, ali ne znam da li sam siguran u to. Sta bih sve mogao da studiram posle zavrsene gimnazije p.m. smera, da li postoji opcija za studiranje na ETF-u? Takodje u ETS ne bih imao devojaka u razredu a i u mom gradu tamo idu oni slabiji ucenici. Takodje, kazu da je u ETS problem sa nastavnicima, da nisu dobri i da nemaju pojma o tome sta predaju. Da li je u gimnaziji toliko tesko kao sto pricaju ili ima vremena i za druzenje, izlazenje i sport? Ako nekome znaci, iz Subotice sam.
Hvala unapred.
A pa sine od sveg nabrojanog ja ne vidim ni1 razlog ni da prodjes pored tih skola
 

Back
Top