Koju mašinu za poliranje kupiti?

Mirkec094

Početnik
Poruka
39
Pozdrav ne znam da li je tema na dobrom mestu izvinjavam se ako nije.
Zanima me misljenje u vezi sa masinama za poliranje, hteo bih da radim poliranje farova i mozda nekih sitnijih delova pa se razmisljam dali da kupim pneumatsku polirku i brusilicu ili elektricnu (imam kompresor od 100L)
 
Pneumatska je glasna (komšije) i ne znam dal ima finu kontrolu obrtaja dok električna tiha i ima kontrolu.

Tu ti je sve u kombinaciji okretaja naspram granulacije polir paste.

Sa električnom na baterije možeš i na terenu da radiš :-)
Pneumatska ima podesavanje obrtaja isto. Za komsije mi nije problem jer pored mene su firme takodje i dravara.
Hvala za misljenje!
 
Ja bi el bez obzira na kompresor .. I dobru pastu npr ovu .. ja tu koristim
Screenshot_20210919-093948_Chrome.jpg
 
Pneumatska ima podesavanje obrtaja isto. Za komsije mi nije problem jer pored mene su firme takodje i dravara.
Hvala za misljenje!
Većina profesionalaca koristi pneumatsku koja je i skuplja, mada računam da je to za tebe u ovom trenutku sasvim svejedno. Za početak uzmi jeftiniju, a ako se ispostavi da radiš više, verovatno ćeš u nekom trenutku kupiti obe. :mrgreen:
 
Nemam pojma zaboravio sam imaš tri granulacije konkretno davno sam vozio polovnjaka i bavio se time cca 15 god. Prvo skidaš sloj oksidisale boje (plastike) pa sve finije i finije.


Paste su napredovale, tj tehnologija i izbor je bas veliki.

Kupi rotacionu, elektricnu polirku i nosace za sundjer od 75mm i 125mm. Pozeljno i produzetak, da bi udaljio polirku od fara, radi lakseg rada. Pozeljno neku sa elektronikom, da bi drzala obrtaje konstantno.


Lakiranje farova nije dobro resenje.
Gyeon trim, ili neka slicna zastita, ili folijs.

Ima 2k lakova u spreju. Nakin aktivacije moras da potrosis za 2-3h inace se stegne. Kod nas imas Mipa 2k lak u spreju, 700-800 dinara. Mogu i bazu da ti sipaju u sprej. Ako znas sta radis, moze prilicno dobro da se uradi popravka sprejevima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa sto pises kad nemas pojma?!

Paste su napredovale, tj tehnologija i izbor je bas veliki.

Kupi rotacionu, elektricnu polirku i nosace za sundjer od 75mm i 125mm. Pozeljno i produzetak, da bi udaljio polirku od fara, radi lakseg rada. Pozeljno neku sa elektronikom, da bi drzala obrtaje konstantno.


Lakiranje farova nije dobro resenje.
Gyeon trim, ili neka slicna zastita, ili folijs.

Ima 2k lakova u spreju. Nakin aktivacije moras da potrosis za 2-3h inace se stegne. Kod nas imas Mipa 2k lak u spreju, 700-800 dinara. Mogu i bazu da ti sipaju u sprej. Ako znas sta radis, moze prilicno dobro da se uradi popravka sprejevima.
Čovek pita za alat
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top