Quantcast

Kojom metodom se uče deca u osnovnom obrazovanju Republike Srbije?

Гробар

Ističe se
Poruka
2.281
Ма ја пола тога нисам ни слушао,само преписивао од две другарице које су биле штреберке. Биће ми занимљиво кад ми мали крене у школу,да опет све то прођем. Буквално не знам ни шта клинци уче данас,колико су се уџбеници изменили.

Paula

black cat
Moderator
Poruka
6.217
Lose je obrazovanje u Srbiji, dosta teorije, malo prakticnih stvari, neki suvisni prrdmeti, a neki uopste i ne postoje.
Dosta se radi čisto apstraktno bez veze sa konkretnim stvarima.
Tipa, uče neke definicije, iz biologije npr u sitna crevca sastojci biljaka itd... u svakom predmetu tako niz stvari koje se zaborave za par nedelja.... To je sasvim nepotrebno. Treba više praktičnih rešavanja problema, pa i teorijskih Na primer, dobiju neko pitanje koje treba da obrade, itd...

Danas se očekuje da roditelji rade sa decom. Mene je zvala učiteljica da mi kaže da iako moj sin ima sve petice, malo je popustio, ne uradi uvek sve domaće itd, da probam sa njim više da radim. Ja joj kažem ja sam svoje škole izučila (izgurala sam i doktorat), sada mi je toga dosta, to je njegov život. On sad uči, ne ja. Ali vidim da nema baš razumevanja za to..

luffy

Ističe se
Poruka
2.530
Dosta se radi čisto apstraktno bez veze sa konkretnim stvarima.
Tipa, uče neke definicije, iz biologije npr u sitna crevca sastojci biljaka itd... u svakom predmetu tako niz stvari koje se zaborave za par nedelja.... To je sasvim nepotrebno. Treba više praktičnih rešavanja problema, pa i teorijskih Na primer, dobiju neko pitanje koje treba da obrade, itd...

Danas se očekuje da roditelji rade sa decom. Mene je zvala učiteljica da mi kaže da iako moj sin ima sve petice, malo je popustio, ne uradi uvek sve domaće itd, da probam sa njim više da radim. Ja joj kažem ja sam svoje škole izučila (izgurala sam i doktorat), sada mi je toga dosta, to je njegov život. On sad uči, ne ja. Ali vidim da nema baš razumevanja za to..
Ma opusteno ako je super djak, nije ni sve u ucenju.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.