Koji tv internet uzeti kod operatera

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Ja se sada ovako sa njima dogovaram.U roku 14 dana vracam opremu ako lažu.A lazu!
Sbb tv je ok i nema prekida cvrsto i lepo prebacivanje kanala ne gubi se tv.Međutim net je i na kablu ako ga koristiš traljav kod većine.
Деси се да ради добро, али провери обавезно пинг, да ли имаш изгубљених пакета.

pura moca

Zaslužan član
Poruka
133.350
Na koju foru im spedtest pokaze 300 mbs?Kod mene to pokazivao kad sam merio a realno kad sam koristio net bio traljav neka mizerija pa sam im lepo vratio to sranje od 300 mbs brzine.To bre mora da odkida da je ta brzina.
nemam pojma, jesi li na kablu ili optici? preko kabla nikada nije ful brzina a preko optike kida, ono što piše na papiru to imaš. ja sam pre nekih 5 godina uzeo radijus vektor za šljaku i posle drugog dana sam raskinuo ugovo, radilo je kao modem
kod mts sam od 2007. i imao sam 0 (nula) problema za 15 godina pupu da ne ureknem

A

Anpasan

Gost
nemam nikakvu ideju kako, gde. ako te ne mrzi par rečenica i par linkova baci ovde
Teško. To jeste problem. Nekima verovatno treba i platiti. A druga vrsta problema je što oni postavljaju korisnicima rigorozne uslove tipa koliko ćeš da siduješ preuzeto itd da bi održali kvalitet a to već ne znam koliko bi ti se dopalo. Jer izsutiraju one koji ne postuju. Ne koristim odavno ni ja, pa nemam konkretnu preporuku.

jukabg

Domaćin
Poruka
3.558
nemam pojma, jesi li na kablu ili optici? preko kabla nikada nije ful brzina a preko optike kida, ono što piše na papiru to imaš. ja sam pre nekih 5 godina uzeo radijus vektor za šljaku i posle drugog dana sam raskinuo ugovo, radilo je kao modem
kod mts sam od 2007. i imao sam 0 (nula) problema za 15 godina pupu da ne ureknem
uzeo yetel net optiku i piše 300/150 mbs a u stvarnosti je brzina 50/2mbs...naravno vratio sam im opremu i zahvalio se.Da optika bas tako kida i nije baš istina...na yetelu bar nije...za mts orion ne znam.Misljenja sam da je net laž!Nisu to te brzine što pišu na papiru.Koče mnogo ispada net itd.Sbb iako nije optički stabilniji je od ostalih.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.225
За интернет препоручујем ADSL, мана му је да нема екстра-мега брзине, и то је једина мана. А врлина му је да једноставно ради, не као оптички интернет који зависи од кише или сунца или доба године или нечег трећег.
Услов је да је обавезан фиксни телефон да би се користио ADSL.
Optika > bakar > telefon. Uvek bilo...
edit:
od vremenskih prilika zavisi satelitski i mozda wifi, tj bezicno povezivanje...

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Optika > bakar > telefon. Uvek bilo...
edit:
od vremenskih prilika zavisi satelitski i mozda wifi, tj bezicno povezivanje...
Одлично знам шта причам, препоручујем ADSL за кориснике у Србији.
Радио сам као техничка подршка за кварове оптичког интернета и знам одлично како коаксијални каблови не раде а продају их као оптику.

C

Cvrc na kub

Gost
Радио сам као техничка подршка за кварове оптичког интернета и знам одлично како коаксијални каблови не раде а продају их као оптику.
Ja sam imao dugo Beotel i saglasio bih se da radi vrlo pouzdano ako čovek nije previše udaljen od centrale. Ali brate, brzina je mizerna za današnje pojmove. Posebno upload.

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Ja sam imao dugo Beotel i saglasio bih se da radi vrlo pouzdano ako čovek nije previše udaljen od centrale. Ali brate, brzina je mizerna za današnje pojmove. Posebno upload.
Да бирамо између коаксијалних каблова са великом брзином и ADSL, мени се чини да су коаксијални каблови такви да никад не знаш када ће интернет да стане.
Стога се слажем са тобом, али не желим да купујем интернет пакете са коаксијалним кабловима под причом "стигла оптика".

jukabg

Domaćin
Poruka
3.558
Tako je prijatelju....ja sam isprobao sve i jedino sbb tv radi bez trzavica...sve drugo i net kod bilo koga i na kablu ne valja...nude narodu losu uslugu.

jukabg

Domaćin
Poruka
3.558
Ne znam kakav problem imas sa koaksijalnim kablom,ali kod mene je Supernova i dolazi mi koaksijalni kabl u stani i nemam nikakvih problema,sem kada su neki veci radovi na nasoj liniji ispred nas.
Yetel uzeo opticki(krs)brzina 300/150mbs(lazna)na kablu mi prekida vise puta!! Realna brzina neka mizerija kao losa benzinska pumpa npr u Vranju.Vraceno im sa sve opremom nazad.Pretpostavljam da su i drugi na OPTICKOM KABLU slicne kvalitete.
Nazalost sve si u pravu...prodaju muda za bubrege i nista to ne valja...po 100 puta sam morao zvati majstore ..ovi dodju ustanove da je signal preko aparata ok i idu dalje i nista ne rese.

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Tako je prijatelju....ja sam isprobao sve i jedino sbb tv radi bez trzavica...sve drugo i net kod bilo koga i na kablu ne valja...nude narodu losu uslugu.
У појединим општинама Србије не функционише ништа, нпр ни SBB, ни Telekom, мислим на такозвану оптику.
Провајдери уредно продају пакете, али негде једноставно то не ради.

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Nazalost sve si u pravu...prodaju muda za bubrege i nista to ne valja...po 100 puta sam morao zvati majstore ..ovi dodju ustanove da je signal preko aparata ok i idu dalje i nista ne rese.
У суштини, све ти је то коцка.
Тамо негде можда на Новом Београду и имају оптику, али ко где и како уграђује оптику и где је све коаксијала, то не можемо знати, осим да коаксијале има много више од оптике.
Неком оптика лепо ради, али то сигурно није нека периферна општина Београда или неки мањи град у Србији.
Optika klasična državna prevara svojstvena samo njima..Nema u Srb neta kako treba...Kupe net za milion adresa a prodaju ga na 5 miliona adresa...naša posla.
Знаш како раде коаксијални каблови ? Тако што када се много људи прикључи у исто време, веза не фукционише.
Ne znam kakav problem imas sa koaksijalnim kablom,ali kod mene je Supernova i dolazi mi koaksijalni kabl u stani i nemam nikakvih problema,sem kada su neki veci radovi na nasoj liniji ispred nas.
То је јер не живиш на перферним општинама Београда и другим опскурним местима где интернет не ради добро.
Зато теби и лепо ради што ниси у зони где је уграђивано како не треба.

jukabg

Domaćin
Poruka
3.558
Odem danas pitam na različitim mestima koja je fora sa tim brzinama neta, nude npr 300/150 mbs ili neki čak i 500 mbs!! Orion 1000 mbs haha.Mozda ona Mihajlovićka političarka ponudi 15.000 mbs?
Kaze meni lik pa to ti je da brze premotavaš filmove preko neta.Rekoh a da li ce raditi fluidnije brze net?ipak su na papiru to jače brzine.Kaze tip ma radit ce kao i one 40 mbs isto otvaraju net hahaha.
Tako da što drug iznad reče teško njesra.Navlakuše teške.Tv kablovski i nekako net teske prevare.Na benzinskoj u Austriji wifi ubije nas net preko kabla.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.