Koji tv internet uzeti kod operatera

jukabg

Domaćin
Poruka
3.527
Poz.koja kombinacija interneta i tv je najkvalitetnija u Srbiji,?

Do sada sam bio na sbb i bilo je korektno i ističe mi ugovor.Sbb nema arene sport.Htedoh to dopunit ali mi se drugari nesto žale na yetel,mts...na kvalitet slike navodno preskače iskače...Na sbb nisam imao tih problema.A nude kao optiku a na sbb običan kabal ali stabilno.
Nisu mi jasni ti mts,yetel,orioni optički kabal a žale se ljudi.

dakyorlando

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.060
Mislim da ne postoji univerzalan odgovor na pitanje koja kombinacija interneta i TV je najbolja. To zavisi i od lokacije, a i od onoga što pojedinac želi. Dok SBB nema Arenasport, MTS nema Sportklub. Nekome je bitniji što brži net, neko želi da objedini i mobilnu telefoniju u taj paket, neko opet ima neki treći prohtev.

Ja sam kod MTS-a (optika), i nemam zamerki na kvalitet interneta. Za preko godinu dana se desilo da možda tri puta nestane signal, uvek posle ponoći, na nekoliko minuta, i to je bukvalno sve. Najstabilnija veza koju sam imao za petnaest godina.

Posle nekog vremena (otprilike godinu dana) korišćenja paketa BOX 2 (internet + fiksni telefon), iz MTS-a su ponudili da nam uvedu i TV bukvalno za džabe tj. da je nadodaju na postojeći paket usluga a po istoj ceni kao do sad. Pristali smo, i nemam nekih većih zamerki ni na Iris TV, kao ni na istoimenu aplikaciju (kako za računare tako i za Android), mada se desilo par puta (ali retko) da nekad neki kanal prosto neće da pusti.

Najveća zamerka koju imam na Iris TV odnosi se na premotavanje sadržaja. Neki kanali mogu da se namotaju do 30 dana unazad, neki samo 7, a neki ne mogu uopšte (na njima možeš samo da emisiju koja se u datom trenutku prikazuje pustiš od početka i tu ti se opcije završavaju). Od čega zavisi koji kanal može da se namotava, nemam pojma. Lično mi se više dopada rešenje EON-a da možeš svaki kanal po nedelju dana unazad da vraćaš. A EON ima, po mom mišljenju, i bolji intefejs u kome se čovek lakše snađe i bolja je navigacija kroz menije i programe.

Eto, to je moje iskustvo. Dakle, MTS mi je najbolji kada je u pitanju net, a EON kada je u pitanju TV.

jolemisa

Elita
Poruka
22.465
Poz.koja kombinacija interneta i tv je najkvalitetnija u Srbiji,?

Do sada sam bio na sbb i bilo je korektno i ističe mi ugovor.Sbb nema arene sport.Htedoh to dopunit ali mi se drugari nesto žale na yetel,mts...na kvalitet slike navodno preskače iskače...Na sbb nisam imao tih problema.A nude kao optiku a na sbb običan kabal ali stabilno.
Nisu mi jasni ti mts,yetel,orioni optički kabal a žale se ljudi.
Nemoj ni da menjas zbog Arene.Tu su samo NBA utakmice i reprize fudbalskih utakmicam.Cak na jednom programu Arene se prikazuju igrice.Tako da je Sport Club zakon.

jukabg

Domaćin
Poruka
3.527
Ja imam SBB ali gledam i Arenu, jer u drugom stanu imam Iris MTS, samo se ulogujem i pustim preko IRIS aplikacije.

A ima krš aplikacija koje ti sad omogućavaju da gledaš sve kanale koji postoje. Sad je zapravo jedino potreban internet.

E sad da ima neko da da sifru za iris i Juka bi tako ...i tata bi sine sto bi rekli.
Na koju foru iris?Dao neko lozinku?

jukabg

Domaćin
Poruka
3.527
mts net od 2007. sve ove godine radi bez greške. letos mi džabe na dve godine ubrzali net sa 200/80 na 500/150 i dali mi džabe tv. to ne nameravam ni da koristim, risiver je u kutiji. brzina neta ludačka i ne mogu ni da je iskoristim maksimalno za download. jedino valja za upload na cloud

Bio sam kod druga yetel brzina neta 300/150 mbs.Meni delovalo kao wifi konekcija negde 20/4 mbs.Prevaranti.Pa ta brzina mora da otkida.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
46.294
Bio sam kod druga yetel brzina neta 300/150 mbs.Meni delovalo kao wifi konekcija negde 20/4 mbs.Prevaranti.Pa ta brzina mora da otkida.
Problem sa svim bežičnim komunikacijama je da zavise od 100 faktora. Nikad ne veruj reklamama za bilo kakvu bežičnu varijantu. Mnogo zavisi od lokacije, konfiguracije terena, okoline, zidova, komšija, svega...

RIA77

Poznat
Poruka
8.630
За интернет препоручујем ADSL, мана му је да нема екстра-мега брзине, и то је једина мана. А врлина му је да једноставно ради, не као оптички интернет који зависи од кише или сунца или доба године или нечег трећег.
Услов је да је обавезан фиксни телефон да би се користио ADSL.
Tacno tako!Neznam na koju foru radi Sbb ali je u usporedbi sa mts orion,yetel iako nije optika dosta bolji i pouzdaniji.
Ни SBB ни Mts немају 100% покривену оптику. Квалитет зависи од техничке подршке. Што значи да кад интернета нема, онда се чека поправка а то уме да траје.
А кад ради, кабловски нет заиста ради. Проблем је шта кад стане, што се свакако дешава.
Проблем са кабловском ТВ је што коаксијални каблови раде тако да када се много људи прикључи у исто време, не ради баш најбоље.
Тако да сам принцип коаксијале код нас је доста лош.
А на папиру сви обећавају оптику, но међутим није баш тако.

jolemisa

Elita
Poruka
22.465
Bio sam kod druga i yetel,mts,orion ista mafija...preko neta pustaju tv programe a kao neka optika.Sbb iako je preko kabla dosta stabilniji.Dosta je kvalitetniji.Sk ima tenis euroligu kosarku itd.Ma rekoh zbog arena...ali kada sam video kako im radi tv odustao sam.
Ja imam Supernovu i dobra im je i Tv i Net,ali nema Sport Klub.Zato ih bar jednom mesecno zovem da vrate SK na Supernovu,ali nece zbog N1 da narod ne cuje i drugu stranu politike.

jukabg

Domaćin
Poruka
3.527
Mislim da ne postoji univerzalan odgovor na pitanje koja kombinacija interneta i TV je najbolja. To zavisi i od lokacije, a i od onoga što pojedinac želi. Dok SBB nema Arenasport, MTS nema Sportklub. Nekome je bitniji što brži net, neko želi da objedini i mobilnu telefoniju u taj paket, neko opet ima neki treći prohtev.

Ja sam kod MTS-a (optika), i nemam zamerki na kvalitet interneta. Za preko godinu dana se desilo da možda tri puta nestane signal, uvek posle ponoći, na nekoliko minuta, i to je bukvalno sve. Najstabilnija veza koju sam imao za petnaest godina.

Posle nekog vremena (otprilike godinu dana) korišćenja paketa BOX 2 (internet + fiksni telefon), iz MTS-a su ponudili da nam uvedu i TV bukvalno za džabe tj. da je nadodaju na postojeći paket usluga a po istoj ceni kao do sad. Pristali smo, i nemam nekih većih zamerki ni na Iris TV, kao ni na istoimenu aplikaciju (kako za računare tako i za Android), mada se desilo par puta (ali retko) da nekad neki kanal prosto neće da pusti.

Najveća zamerka koju imam na Iris TV odnosi se na premotavanje sadržaja. Neki kanali mogu da se namotaju do 30 dana unazad, neki samo 7, a neki ne mogu uopšte (na njima možeš samo da emisiju koja se u datom trenutku prikazuje pustiš od početka i tu ti se

sve skidam sa rutracker

Jel đžabana i kako to ide?

jukabg

Domaćin
Poruka
3.527
За интернет препоручујем ADSL, мана му је да нема екстра-мега брзине, и то је једина мана. А врлина му је да једноставно ради, не као оптички интернет који зависи од кише или сунца или доба године или нечег трећег.
Услов је да је обавезан фиксни телефон да би се користио ADSL.

Ни SBB ни Mts немају 100% покривену оптику. Квалитет зависи од техничке подршке. Што значи да кад интернета нема, онда се чека поправка а то уме да траје.
А кад ради, кабловски нет заиста ради. Проблем је шта кад стане, што се свакако дешава.
Проблем са кабловском ТВ је што коаксијални каблови раде тако да када се много људи прикључи у исто време, не ради баш најбоље.
Тако да сам принцип коаксијале код нас је доста лош.
А на папиру сви обећавају оптику, но међутим није баш тако.
Ja se sada ovako sa njima dogovaram.U roku 14 dana vracam opremu ako lažu.A lazu!
Sbb tv je ok i nema prekida cvrsto i lepo prebacivanje kanala ne gubi se tv.Međutim net je i na kablu ako ga koristiš traljav kod većine.Bižuterija i mizerija.Vrlo loš kvalitet.Bio sam nedavno preko u eu.Izmerih brzinu nesto bilo 25/4 mbs i rasturao.Ja uzeo yetel koji sam im vratio 300/150 mbs i lošiji dosta od ovog 25 mbs.A o wifi tek nema smisla raspravljat.Bolji na benzinskim pumpama po eu nego fixni kućni od nasih operatera.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.