Koji su srpski mitovi o Crnoj Gori?

Prisvajanje je samo odlika mladih nezrelih nacija. Naprimjer Aerodrom Srbije se naziva po Nikoli Teslu, a covjek nit se rodio, nit zivio, nit je porijeklom iz Srbije.
naravno naravno. U svijetlu nase teme, ja kao Kuc imam znane rodjake koji se deklarisu na 4 nacina hahaha. Eto ti zrelih nacija. Pa sad hajde da se svadjamo jesmo l Albanci jesmo l Srbi a mozda Bosnjaci jer na lm je vjera sveta il smo Crnogorci jer smo čarni. I jos da slusam Srebrenu da Frederik jeste Barbarossa ali Petar nije crvenokos.

naravno naravno. U svijetlu nase teme, ja kao Kuc imam znane rodjake koji se deklarisu na 4 nacina hahaha. Eto ti zrelih nacija. Pa sad hajde da se svadjamo jesmo l Albanci jesmo l Srbi a mozda Bosnjaci jer na lm je vjera sveta il smo Crnogorci jer smo čarni. I jos da slusam Srebrenu da Frederik jeste Barbarossa ali Petar nije crvenokos.

Pa to je to, ovi narodi na ovijem prostorima nikad nije bio ujedinjen, stalno su zivjeli u sjenkama velikih imperija, rintali i sljakali. Balkan je bilo zapusteno dvoriste Evrope i Turske, dje nikad nije bilo velike civilizacije niti vrijednosti. Ali zato idealna lokacija za imperije da se obracunaju i ratuju, da ne bi rusili i uprljali sopstvene gradove

Pa to je to, ovi narodi na ovijem prostorima nikad nije bio ujedinjen, stalno su zivjeli u sjenkama velikih imperija, rintali i sljakali. Balkan je bilo zapusteno dvoriste Evrope i Turske, dje nikad nije bilo velike civilizacije niti vrijednosti. Ali zato idealna lokacija za imperije da se obracunaju i ratuju, da ne bi rusili i uprljali sopstvene gradove
Zapravo ako si nekad nesto dobro napisao sad si. Ja jedino mogu da dodam ….nadjes budale da se dzabe biju , pa im ono das pomalo al ne mnogo

Zapravo ako si nekad nesto dobro napisao sad si. Ja jedino mogu da dodam ….nadjes budale da se dzabe biju , pa im ono das pomalo al ne mnogo

Pa ono Balkan kroz istoriju sluzi kao mjesto za obracune, destrukciju....kao sto niko ne igra fudbal kuci nego nadju neku livadu, ta livada je balkan. Zato nemamo odje nikakve stare velike gradove, sve prije 100 g. sravnjeno, bombardovano, samo postoje gradici mahom novokompovani

Kao sto skaljarski i kavacki klan ne ubijaju se medjusobno u Kotoru i Crnoj Gori vec idu do Beograda, da ne bi uprljali svoje kuce.

Da, mislim. Čuš, ne mislim, nego znadem zato što je reč o empirijski dokazanoj činjenici.

Ako išta znaš o istoriji, znaš da su takve tvrdnje izrazito nepouzdane i vrlo često potpuno netačne.

Jedno znam, da obicni ljudi i danas i kroz istoriju, nijesu se toliko bavili istorijom i detaljima identiteta, nego se identifikuju prilicno jednostavno - tu dje zive, to su. Dzordz Vasington je Amerikanac, ovaj na Cetinje Crnogorac.

To je netacno. To si politicki ustaski fokusiras samo na srpsko mracno doba, ko Milka Planinc i Profesor Zec, da nam objasnis kako nista ne valja. A istorija srpske Carevine je mnogo veca.

Inace, Crnogorska Federalisticka Stranka (ciji je Jovov otac bio clan) djelovala zajedno sa KPJ u Crnoj Gori kroz 30-ih. Prije svega zbog zajednickog cilja rjesavanja ,,crnogorskog nacionalnog pitanja"

Britanski istoricar Erik Hobsbaum: "Crnogorski narod na gubitak nacionalne slobode reagovao masovnim prelaskom na komunizam"

Screen Shot 2024-06-03 at 10.07.34 PM.png

https://www.ucg.ac.me/skladiste/blog_21704/objava_139510/fajlovi/Zapisi 2022-1-2.pdf

Za @Сребрена koju se samo smije, da elaboriram: naprimjer albanski dvoglavni orao pozdrav je izmisljen samo prije 10 godina, ili srpski tri prsta pozdrav izmisljen 1991. godine, stubovi hrvatske nacije su praznik Oluje i hrvatska fudbalska reprezentacija oboje od prije 30 g.

Dakle balkanski identiteti su jos u formiranju
Naravno, ove nacije koje si naveo su nove, stigao boluju od nekih dečjih bolesti. Čudi me da te bolesti ima i CG nacija, ipak ste vi nešto stariji.

Back