Koji su, po vama, dokazi da Bog (Tvorac) zaista postoji?

Ili si veoma mlad, ili slabo obrazovan. I / ili jedno i drugo može navoditi takve argumente protiv vere a kao braneći nauku.
Metodologija i predmet istraživanja vere, i metodologija i predmet istraživanja nauke su različiti. Duhovne pojave uopšte nisu predmet interesovanja nauke. Prema tim pojavama ona je indiferentna. Vera, slično. Naučne metode ona ne koristi zato što na njen predmet nisu primenljive. Vera ima svoje istine (dogmate) a nauka svoje istine (zakone). One vrlo lepo koegzistiraju. Ponoviću ono što smatram najboljim dokazom ove koegzistencije: mnogo vrhunskih naučnika su vernici, i mnogo vernika su vrhunski naučnici. Ovo je utoliko izraženija pojava ukoliko se radi o ljudima većeg i šireg obrazovanja. Zato sam u početku ovog posta pretpostavio da nisi iz tog korpusa. Primere neverovatnih događaja iz Sv.Pisma koje si naveo moraš shvatiti kako treba, shvatanjem prenesenog značenja, ili se nemoj truditi da ih shvatiš bukvalno jer su tako nesvatljivi.
Hristos Vaskrse
Zboriš neistinu što je vrlo često kod vas što prodajete maglu.Nil de Gras Tajson je na jednom svom predavanju bukvalno nacrtao da što su ljudi obrazovaniji to procenat vernika u toj populaciji opada i obrnuto,pa tako broj vernika kod naučnika je neuporedivo manji od broja vernika kod slabo obrazovanog stanovništva.Možda ti taj blef negde i prođe ali ćorava su to posla veruj mi.
 
Проблем је што "научни умови" схватају Библију буквално, кад имамо рецимо опис горућег грма, никад не помисле да је то нека појава коју очевидац не разумије баш најбоље, па даје опис који је њему најближи и који ће његови савременици најлакше појмити.
 
Zboriš neistinu što je vrlo često kod vas što prodajete maglu.Nil de Gras Tajson je na jednom svom predavanju bukvalno nacrtao da što su ljudi obrazovaniji to procenat vernika u toj populaciji opada i obrnuto,pa tako broj vernika kod naučnika je neuporedivo manji od broja vernika kod slabo obrazovanog stanovništva.Možda ti taj blef negde i prođe ali ćorava su to posla veruj mi.
Ок, наброј нам неке велике научнике атеисте и неке научнике вјернике, да видимо какав је однос снага.
 
Ок, наброј нам неке велике научнике атеисте и неке научнике вјернике, да видимо какав је однос снага.
И кад већ спомену овог Тајсона, можеш ли ми рећи колики је био проценат атеиста који су учествовали у NASA-inim мисијама у свемир?
 
Ок, па како је настао универзум, шта каже наука, зар ниси рекао да наука прати доказе?
Гдје то хришћанска религија каже да је створено из ничега?
Opet pobrko loncice. Ja to nisam rekao.
Jesi li cuo ikad za singularitet? Iz singulariteta je nastao, bar neka teorija... A singularitet nije nista.
Gde to hriscanska religija kaze da je stvoreno niotcega? Ti mene zahebavas? Od cega je bog stvorio vasionu, planete, zivi svet? Kojji je to materijal imao?
 
Da su među naučnicima najvišeg kalibra, među nobelovcima, pretezno vernici, to sam negde pročitao. Ne iznenađuje takav podatak, naprotiv - on je očekivan. 1 je takav naučnik to lepo obrazložio da se dosledno može pratiti proces spoznaje najvećih / najdubljih tajni prirode, kako vode k spoznaji najvišeg stvaralačkog uma prirodnih pojava i zakona kojima se one podvrgavaju.
*
Ponovo naglašavam da vrhunski naučnici prema vrhunskim vernicima, isto kao i vrhunski vernici (iako nije dobra reč vrhunski vernici, ali nadam se da je jasno šta sam hteo reći) prema vrhunskim naučnicima imaju veliko i iskreno razumevanje.
Hristos voskrese, radost donese.
 
Opet pobrko loncice. Ja to nisam rekao.
Jesi li cuo ikad za singularitet? Iz singulariteta je nastao, bar neka teorija... A singularitet nije nista.
Gde to hriscanska religija kaze da je stvoreno niotcega? Ti mene zahebavas? Od cega je bog stvorio vasionu, planete, zivi svet? Kojji je to materijal imao?
Полако, само пријатељски размјењујемо ставове.
Види, не из ничега, већ "у почетку бјеше ријеч".
Са друге стране, шта је то сингуларитет, шта се дешава у средишту сингуларности, научници се баш и не слажу по том питању, јер би биле побијене неке основне поставке физике. Како је настао тај почетни сингуларитет, из неког претходног универзума који је био усисан? Зашто би се распао хоризонт догађаја, нема ниједног разлога(или ипак има)
И на крају какве доказе ми имамо да црне рупе уопште постоје. Има научника који су врло скептични по том питању.
 
Како је настао тај почетни сингуларитет, из неког претходног универзума који је био усисан? Зашто би се распао хоризонт догађаја, нема ниједног разлога(или ипак има)
slavko nam je naucnik
Međutim, pojavila su se istraživanja (Lora Mersini Hoton sa Univerziteta u Severnoj Karolini), koja dokazuju da singularitet ne postoji, baš kao ni crne rupe. Ona tvrdi da kada zvezda umire, emituje radijaciju, poznatu kao Hokingova radijacija. Međutim, u ovom procesu, prema njenom mišljenju, zvezda takođe odbacuje masu i to tako da više nema dovoljno gustine da postane crna rupa. Ona na posletku eksplodira. Singularitet, onako kako su ga naučnici do sad predviđali, nikad ne nastaje, kao ni horizont događaja, tvrdi ona.
ako nikad ne nastaje, to su naucnici dokazali Boga koji ''ne postoji'' od nekad, jer postoji oduvek
hriscanstvo kako treba da se shvati je cak dokaz prostorvremenskog kontinuuma, ali ja nemam sagovornika za EON kod de sistijeve teme Smeman, ...
tako da znas mister modjo rajzin', dobar album ceo.
 
Poslednja izmena:
U bog te
krstixf7.gif
 
slavko nam je naucnik
ako nikad ne nastaje, to su naucnici dokazali Boga koji ''ne postoji'' od nekad, jer postoji oduvek
hriscanstvo kako treba da se shvati je cak dokaz prostorvremenskog kontinuuma, ali ja nemam sagovornika za EON kod de sistijeve teme Smeman, ...
tako da znas mister modjo rajzin', dobar album ceo.
Ма знаш остао ми у сјећању Бранко коцкица кад објашњава настанак универзума, били једном тата црна рупа и мама црна рупа те прогутали читав космос, а кад су се срели био биг бенг и настало пуно малих црних рупа и остатак космоса😁.
 
pa sta se krstis, vidis ovaj moj vrsnjak, se setio branka, a ja nisam, zaboravio sam, ili nikad nisam ni gledao tu epizodu
a kako to objasnjavas? znaci da je na liniji, ne cudimo se jedan drugome kao sto se ja i ti cudimo - verovatno genercijski,tj EONSKI jaz, a to objasnjavam na toj temi o Smenanu, da je hijerarhija ko je stariji, a ko mladji [VREME], a nije hijerahija ko ima vise titula, autoriteta, veci stomak, auto, kucu [PROSTOR]- prostorvremenski kontinuum nacnim recnikom receno, zato mi trebaju prevodoci za rec EON, a ne ko de sisti da prica kako se jezik razvija kao kosmos sto se nadima
p.s. moras da si interdisciplinaran, ali ne mozes da faustom dokazujes kao js astrologijom, jer to ne drzi vodu, ni 1 ni 2.
 
Poslednja izmena:
jel ti razumes da ja nisam napao otkrivenje samo zbog toga sto je od antihrista, vec da su u igri mnogo vece, krupnije stvari
The fact that the same word translated “for ever”; “ever-lasting,” and “eternal” is also translated “world” is a shocking surprise to many believers. Had God meant “world” in these places He would have used the Greek word “kosmos” which means world.
http://www.saviourofall.org/Tracts/Eons2.html
 
Zboriš neistinu što je vrlo često kod vas što prodajete maglu.Nil de Gras Tajson je na jednom svom predavanju bukvalno nacrtao da što su ljudi obrazovaniji to procenat vernika u toj populaciji opada i obrnuto,pa tako broj vernika kod naučnika je neuporedivo manji od broja vernika kod slabo obrazovanog stanovništva.Možda ti taj blef negde i prođe ali ćorava su to posla veruj mi.

''Бог не живи само у души верника него управља светом, без обзира да ли ко у Њега верује или не верује. Законитост и целисходност владају свемиром, а то је дело разумног бића - Бога. Научник који проучава природу и законе у њој, што више у томе напредује, све се више приближава Богу, као највишем недостижном циљу.''

Макс Планк,
немачки
нуклеарни
физичар
 
''Бог не живи само у души верника него управља светом, без обзира да ли ко у Њега верује или не верује. Законитост и целисходност владају свемиром, а то је дело разумног бића - Бога. Научник који проучава природу и законе у њој, што више у томе напредује, све се више приближава Богу, као највишем недостижном циљу.''

Макс Планк,
немачки
нуклеарни
физичар
Moj problem je avramski bog,bog biblije i kurana,to čudovište i taj monstrum ne postostoji,i tačka.A to što neku silu ili pojavu ili šta god ne razumemo nazivate bogom,opet ponavljam samo recite ne znam mnogo je prihvatljivije nego glupa dogma o nebeskom đedu koji vuče konce i radi misteriozno
 

Back
Top