Quantcast

Koji su, po vama, dokazi da Bog (Tvorac) zaista postoji?

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
Snažno sam želeo da verujem u Boga prihvatio sam ga svim svojim bićem i nikada nisam dobio nikakav odgovor niti u vidu molitve za zdravlje svojih najbližih, niti za moje zdravlje, Kada sam pročitao Bibliju shvatio sam da je izmišljen od strane jevreja i da je kopija mnogih bogova iz bliskog okruženja. Verovao sam ranije da je bog ljubavi, a kada sam pročitao Bibliju shvatio sam da je to jedan užasni ljubomorni sadista i tiranin od Boga. Proučava sam istoriju religija i video sam da su sve stvorene na istu foru, samo zameni ime Boga i dobićeš iste rezultate.

Vrlo lako ste odbacili veru u stare Bogovi i Boginje, proglasili ste ih mitologijom, a prihvatili ste jevrejskog Boga i jevrejsku obrezanu pišu. Fali vam samo mali korak da to uraditi isto. Isto tako lako možete da odbacite ovog jevrejskog Boga i njihova glupa pravila iz bronzanog doba i da životi onako kako vi želite. Ne brinite. Nema pakla, nema kazna, samo vi.

Sve bi to što si mi ispisao imalo nekog smisla da si shvatio o čemu ja pričam i odakle polazim.
Prvo: Odakle ti ideja da ja govorim o biblijskom Bogu kada govorim o Bogu?
Drugo: Odakle ti ideja da ja o Bogu uopšte govorim kao o religijskom entitetu?
Treće: Odakle ti ideja da su Boga izmislili oni koji su stvarali religije?
Četvrto: Odakle ti ideja da je Bog izmišljen?

Mr.Infinity

Poznat
Poruka
7.605
Sve bi to što si mi ispisao imalo nekog smisla da si shvatio o čemu ja pričam i odakle polazim.
Prvo: Odakle ti ideja da ja govorim o biblijskom Bogu kada govorim o Bogu?
Drugo: Odakle ti ideja da ja o Bogu uopšte govorim kao o religijskom entitetu?
Treće: Odakle ti ideja da su Boga izmislili oni koji su stvarali religije?
Četvrto: Odakle ti ideja da je Bog izmišljen?
Prvo: Ja ne znam za tog tvog Boga kojeg si ti izmislio. Znam samo za ovog iz Biblije i Kurana.
Drugo: Ne znam o kakvom drugačijem Bogu i može da se govori?
Treće: Evo i ti si sam izmislio Boga.
Četvrto: A zar nije? To je bar lako dokazati, Da si recimo rođen pre dve hiljade godina ti bi verovao u Svaroga, danas veruješ u tu svoju verziju Boga, jer ti tako odgovara.

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
Prvo: Ja ne znam za tog tvog Boga kojeg si ti izmislio. Znam samo za ovog iz Biblije i Kurana.
Drugo: Ne znam o kakvom drugačijem Bogu i može da se govori?
Treće: Evo i ti si sam izmislio Boga.
Četvrto: A zar nije? To je bar lako dokazati, Da si recimo rođen pre dve hiljade godina ti bi verovao u Svaroga, danas veruješ u tu svoju verziju Boga, jer ti tako odgovara.

Prvo: tvoj-moj Bog...odakle ti to? Ovo nije teniski ili ping-pong meč. Nisu ti to serve i poeni.
Drugo: ti si govorio o religijskom entitetu iz Biblije... te si ga negirao, a ja ti rekoh da ideja Boga ne potiče iz Biblije već iz neposrednog iskustva onoga-što-jeste.
(Sad još treba da ti objasnim šta je neposredno iskustvo i šta jeste.)
Treće: Ja ništa nisam izmislio. Ti izmišljaš to što tebi nije jasno niti trenutno dostupno; izmišljaš recimo da sam ja nešto izmislio, odakle ti samo ideja da sudiš o nečemu što ja znam i što sam iskusio dok ti pri tom niti si bio prisutan niti si mogao biti prisutan? Kažem otkud... a znam, ego čini čuda. I sam si priznao da istinu nisi našao ali zato laži, zablude i ibjeđenja prosipaš iz rukava.
Četvrto: ti si ignoramus koji ne čita šta sagovornik piše već i dalje furaš svoju verziju onoga što misliš da je napisano, a nije.
Gdje si u mojim pisanjima pronašao da ja kažem da vjerujem u Boga???? To niko i nigde ne može pronaći.

Da sam rođen prije 2000 hiljade godina sada ne bih s tobom gubio vrijeme na ispraznostima. Tad ne bi bilo interneta gdje ti sjediš pun sebe u sigurnosti svoje sobe, neviđen, i sudiš 'oštroumno' o nečemu što ti pomijera i drma kavez. Šta si to dokazo? Pokaži nam.

...
Da zaključim ovu nebouloznu diskusiju. Ti si sada kao indijanac iz prašume Amazona koji nikada nije izašao iz prašume a koji se prvi put susreće sa Bil Gejcom recimo. Ovaj mu (kroz nekog trećeg, prevodioca) kaže kako u spoljašnjem svijetu izvan prašume postoji kompjuter i internet preko kojega se može komunicirati sa cijelim svijetom i drugo, a indijanac ga gleda s nevjericom i podsmijehom i kaže mu (misleći da je ovaj prolupao) da kompjuter ne postoji, da 'to' postoji samo u Bilovoj glavi. Mi, gledajući taj razgovor odavde, veoma dobro znamo ili mislimo da znamo tu priču o porijeklu kompjutera i njegovoj upotrebnoj vrijednosti, jer eto koristimo ga sada, te nam je indijanac prosto smiješan u svom ubjeđenju i skučenosti, ali ga ipak razumijemo, jer znamo odakle mnu takvo ubjeđenje. Eh, ti si taj indijanac kad samnom pričaš o postojanju. :)
Istinu nisi našao ali si toliko siguran da je drugi takođe nije mogao naći.

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
Ne postoje dokazi za postojanje Boga,postoje indicije,naznake a najjjača je DNK i informacije u njoj.Informacija nastaje isključivo u umu što ukazuje na Boga kao Vrhovni Um.

Ti opet zapeo za materijalne dokaze.
Bog nije materijalan.
Odakle ti samo ideja da DNK dokazuje Boga ili govori išta o Bogu???
DNK ne govori o Bogu već o mikro strukturi projekcije.

To ti je isto kao kad bi mikroskopom došao do strukture 'Filma' na CD-u... do informacija koje su na njemu urezane.
Kakve to veze ima sa kreatorom Filma???
To uopšte NIŠTA ne govori o kreatoru, govori mnogo o mikro strukturi CD-a na kojemu je kreator CD-a utisnuo informaciju
koju će jedino projekcijom na ekran manifestovati u formu slike i zvuka.

Poslednja izmena:

Crni_Georgije

Aktivan član
Poruka
1.076
Bog nije materijalan.

To ti je isto kao kad bi mikroskopom došao do strukture 'Filma' na CD-u... do informacija koje su na njemu urezane.
To uopšte NIŠTA ne govori o kreatoru, govori mnogo o mikro strukturi CD-a na kojemu je kreator CD-a utisnuo informaciju
Uzmi lepo pročitaj ponovo šta sam napisao,piše ti lepo da ne postoje dokazi.Postojanje informacije ukazuje na Boga kao Kreatora i Vrhovni Um.
Ukazi tj indicije nisu dokazi nego naznake,nešto što navodi na nešto....

Mr.Infinity

Poznat
Poruka
7.605
Bog nije materijalan.

Bog nije materijalan. Naravno da nije jer postoji samo utvojoj mašti. I ne samo u tvojoj već u svima što tvrde da veruju u njega.

Mr.Infinity

Poznat
Poruka
7.605
Znaš li ti šta to znači kad je nešto materijalno?
Odakle materijalnost?
Znam. Ovaj argument je klasični pokušaj podvale od strane vernika da te navede da postoji nešto natprirodno nešto van ove naše dimenzije shvatanja i da te prevari da postoji nekakvo božanstvo.

Poslednja izmena od moderatora:

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
Znam. Ovaj argument je klasični pokušaj podvale od strane vernika da te navede da postoji nešto natprirodno nešto van ove naše dimenzije shvatanja i da te prevari da postoji nekakvo božanstvo. Ovakav argument deluje samo na teletabise. Nažalost teletabisi su u većini.

Hajde, kad si tako oštrouman i pronicljiv, objasni meni neupućenom i zabluđenom, šta je materijalnost bez tvojih 5 čula?

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
Znam. Ovaj argument je klasični pokušaj podvale od strane vernika da te navede da postoji nešto natprirodno nešto van ove naše dimenzije shvatanja i da te prevari da postoji nekakvo božanstvo. Ovakav argument deluje samo na teletabise. Nažalost teletabisi su u većini.

Šta je to vjernik po tebi?
Gdje ti vidiš vjernika u onome što pišem?

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
I na kraju bežanija uz opasku "nisi dostojan". Bitno je da ti znaš sve tajne svemira.

Do sada u dijalogu samnom nisi još niti jednom dao bilo kakav validan komentar,
nisi dao nikakav odogovor ili primjer koji podržava tvoje negodovanje i gunđanje.
Do sada nisi još niti jednom odgovorio na pitanje "Šta je osnova sa koje gradiš
svoje stanovište?"

Do sada si samo davao zaključke, koji čak nisu niti zaključci već sudovi o nekome,
o nečemu, o bilo čemu tipa: "To je zato jer ste vjernici"... ili slično.

Zato sam došao da kraja diskusije s tobom. Neću da učestvujem u ispraznostima.
A ti kako hoćeš.

Sve što si do sad iskazao bilo su predrasude, ali avaj, kad to ne vidiš niti pak želiš
da vidiš onda nema smisla niti da ti se na to ukazuje. Nemam ništa protiv tebe, to neka
ti je jasno, ali nemam interesovanje u diskusijama koje se vode i završavaju predrasudama.

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
Vernik je svako ko veruje u postojanje bilo kakvo božanstvo.

To je definicija vjernika je l' da. Aha.

A ja ti kažem da si i ti vjernik, vjernik člija je vjera bazirana na sumnji a ne na znanju, jer ne znaš, uopšte nemaš pojma o istini koju tobož' .

Al' ajde, neka bude, nek se okreće... ako je to tako kako kažeš, kako ćeš onda nazvati onoga koji zna sebe kao božanstvo?
Dakle, nikome i ničemu ne vjeruje, znanje mu dolazi iz bivanja, iz neposrednog iskustva, direktno, nalik tebi recimo kad gledaš svoje lice u ogledalu,
mada ti je razum tad posrednik.

Eto vidjeh, bar si se potrudio da daš nekakav odgovor.... ajd' nastavi. :)

Mr.Infinity

Poznat
Poruka
7.605
Do sada u dijalogu samnom nisi još niti jednom dao bilo kakav validan komentar,
nisi dao nikakav odogovor ili primjer koji podržava tvoje negodovanje i gunđanje.
Do sada nisi još niti jednom odgovorio na pitanje "Šta je osnova sa koje gradiš
svoje stanovište?"

Do sada si samo davao zaključke, koji čak nisu niti zaključci već sudovi o nekome,
o nečemu, o bilo čemu tipa: "To je zato jer ste vjernici"... ili slično.

Zato sam došao da kraja diskusije s tobom. Neću da učestvujem u ispraznostima.
A ti kako hoćeš.

Sve što si do sad iskazao bilo su predrasude, ali avaj, kad to ne vidiš niti pak želiš
da vidiš onda nema smisla niti da ti se na to ukazuje. Nemam ništa protiv tebe, to neka
ti je jasno, ali nemam interesovanje u diskusijama koje se vode i završavaju predrasudama.
Nemam ni ja ništa protiv tebe.
Ja sam ti sve lepo objasnio kako stoje stvari, a ti ako hoćeš da i dalje veruješ u bajke izvoli veruj. Želim ti svako dobro u životu!

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.960
Nemam ni ja ništa protiv tebe.
Ja sam ti sve lepo objasnio kako stoje stvari, a ti ako hoćeš da i dalje veruješ u bajke izvoli veruj. Želim ti svako dobro u životu!

Opet ti o vjerovanju a ja o znanju.
Ja rekoh i stalno ovdje pišem da moje znanje o 'Bogu' nije na bazi vjerovanja već na bazi mog neposrednog iskustva tog aspekta sebe.

Ali ako ti pojam Bog toliko smeta da se opustiš, da se otvoriš prema mogućnostima, zaboravi sad na taj pojam, pomisli da govorim
o postojanju, o izvoru svih stvari, o svemu-što-jest, o nepromjenjivom aspektu našeg bića, o nečemu što postoji izvan okvira naše
'ljudske' svjesnosti... ali ako pak ni to ne možeš prihvatiti, to je možda zato jer misliš da si ti-čovjek jedini centar postojanja, da život
postoji i traje samo dok tijelo traje... onda nema pomoći, ništa ti neće pomoći da shvatiš o čemu govorim.

Ipak, da te ne ignorišem u totalu, da ne omalovažim tvoju sposobnost i moć promjene fokusa, otkrovenja, obuhvatnosti informacija,
opisat' ću ti moje stanoviište i znanje koje ga podržava, bez te riječi 'Bog', bez uplitanja u religiju i drugo... evo:

Ne, ja nisam sreo 'Boga' kao nego treće lice, kao nekakav entitet, već sam se vratio u sebi kao nestvorivom, nepromjnejivom aspektu.
Pri tom više nisam bio čovjek, nisam imao svjesnost, emocije, nisam imao niti jednu misao o bilo čemui, pa niti o sebi, ništa od onoga
što čovjek može doživjeti nisam doživljavao... ali sve što kao to apsolutno 'nešto' jesam, jesam.

Hajde da i riječ 'apsolut' izbacim iz objašnjenja, da ti to predstavim kao nešto sveprožeto, sveznajuće, sveprisutno... da vidimo da li će ti
pomoći da se opustiš.

Kada si to 'nešto',onda se to 'nešto' ničim drugim ne može uporediti niti zbuniti. Takvo iskustvo čovjek ne može iskusiti, jer čovjekova
svjesnost ne može sagledati sve-što-jest u jednom, odjednom. Zato u tom aspektu sebe i nemaš svjesnost o sebi čovjeku kao niti o
svijetu koji je oko tebe-čovjeka (svijeta nema), svjesnost ti je anulirana a na njenom mjestu je svijest.
.....................

Po čemu se svijest razlikuje od svjesnosti kojom eto sad ti i ja kao ljudi operišemo?

Svjesnost nam omogućava da sagledamo i potvrdimo postojanje trenutnog stanja stvarnosti, dakle ono što se u našoj pažnji dešava u svakom
datom momentu. Možemo stoga biti svjesni naših misli, naše imaginacije, mašte, naših ubjeđenja, možemo biti svjesni čak i svog prisustva u
iskustvu (JA JESAM). Sve to možemo, ali ne možemo biti svjesni svega što postoji oko nas i unama odjednom, a kamoli što i u nama i u univerzumu
postoji sada... to je valjda jasno, nadam se. Svjesnost odražava trrenutno stanje stvarnosti koja je u konstantnoj promjenji.

Svijest nam omogućava da sve-što-jest (što postoji kao nestvoreivo, nepromjenjivo nešto) sagledamo odjednom, bez i jedne jedine iznimke,
i da iz svakog dijela onoga što sagledavamo znamo cjelinu, jer tad jesmo ta cjelina i njeni dijelovi odjednom, dakle da budemo sve to i da sve to
znamo simultano, odjednom, kao najkristalniji dan iz svakog njegovog fotona svjetlosti, iz svake njegove čestice kao i iz cjeline koja on jeste.

Svjesnost odražava našu trenutnu stvarnost dok svijest odražava bezvremenost našeg postojanja ili ako ti je bliže i lakše za shvatiti, vječnost
(o tom potom).

Takvo iskustvo se ne može izmisliti i izmaštati. Zašto? Zato što prevazilazi granice i okvire mašte, okvire i mogućnosti razuma, intelekta i svjesnosti.
Kako je to moguće, to čovjekovom razumu nikako ne može biti jasno, a razlog je priroda njegove svjesnosti. Čovjeku to nikada i neće biti jasno ali
biću koje sebe doživljava čovjekom, hoće i može.

Zato uvijek neglašavam da ja-čovjek nisam doživio to iskustvo, nikada nisam imao svijest o sebi, već ja-biće (nestvorivo, neproimjenjivo nešto)
koje jesam, ja sam to iskusio, jesam... bezbroj puta. Ja-čovjek sam pri tom individualizovano iskustvo nog 'nečega'. To nešto u 'meni-čovjeku'
kaže i potvrđuje svoje postojanje sa "JA JESAM".

coco bill

Poznat
Poruka
7.895
Svjesnost odražava našu trenutnu stvarnost dok svijest odražava bezvremenost našeg postojanja ili ako ti je bliže i lakše za shvatiti, vječnost
Da bi se lakše razumelo, svesnost je stanje - budno stanje prisutnosti u sadašnjem trenutku.
Svest je znanje o svemu zajedno.
Kada se čovek probudi, on diže stanje svoje svesnosti na viši nivo i tada je u mogućnosti da preko duha svetog dobija znanje direktno od svesti.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.