Quantcast

Koji su, po vama, dokazi da Bog (Tvorac) zaista postoji?

Bogomolj@c

Zainteresovan član
Poruka
216
Slabo mu to nesto ide..... :lol:
Treba razumeti.
Treba se potruditi.
Ako si na ovom forumu bez novčanog interesa, verovatno tražiš neki odgovor. Zato nemoj gubiti vreme uzalud.
*
Ne ide Njemu slabo, već mi slabo razumevamo šta mu je cilj.
Cilj mu je da kroz ovu "životnu učionicu" svaki čovek stekne i očuva čistu, belu dušu. Zato što ga s tom dušom čeka večni život. Pa će prema toj belini duše da mu bude kako mu bude.

Poruka
21.327
Proces Bogopoznanja vezan je za životno iskustvo
Apsolutno tacno, zivot nas uci da bog NE postoji. Neko to shvati, neko nikada...... :(

zato što je Vaskrsao.
I gde je sad taj vaskrsli, da nije opet umreo :lol:
*
Ne ide Njemu slabo, već mi slabo razumevamo šta mu je cilj.
Cilj mu je da kroz ovu "životnu učionicu" svaki čovek stekne i očuva čistu, belu dušu. Zato što ga s tom dušom čeka večni život. Pa će prema toj belini duše da mu bude kako mu bude.
Blago onima koji razumeju njegov cilj, klasicno gazenje preko mrtvih.......
Od vecnog zivota nema ni "V", niko ga dobio nije niti ce :ok:

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
34.478
Moj problem je avramski bog,bog biblije i kurana,to čudovište i taj monstrum ne postostoji,i tačka.A to što neku silu ili pojavu ili šta god ne razumemo nazivate bogom,opet ponavljam samo recite ne znam mnogo je prihvatljivije nego glupa dogma o nebeskom đedu koji vuče konce i radi misteriozno
Auh .. nije tebi lako.

Mr. Mojo Risin'

Aktivan član
Poruka
1.180
singularitet ti je dokaz Boga
to ti je Rec, Logos. iz nje je sve nastalo sto je nastalo
Ma daaa, sigurno. :hahaha:
Полако, само пријатељски размјењујемо ставове.
Види, не из ничега, већ "у почетку бјеше ријеч".
Са друге стране, шта је то сингуларитет, шта се дешава у средишту сингуларности, научници се баш и не слажу по том питању, јер би биле побијене неке основне поставке физике. Како је настао тај почетни сингуларитет, из неког претходног универзума који је био усисан? Зашто би се распао хоризонт догађаја, нема ниједног разлога(или ипак има)
И на крају какве доказе ми имамо да црне рупе уопште постоје. Има научника који су врло скептични по том питању.
Znaci ustanovili smo da nije nista vec nesto. A sta je to je vec druga prica. To je neistrazena oblast i pitaj boga (Odina naravno :)) dal ce se ikada dokazati.
Medjutim, slazem se sa Bogomoljkom, da cilj nauke nit je nekada bio nit ce ikada biti da dokaze ili opovrgne postojanje bogova. Nauka ce raditi svoje, a religije svoje. To znaci da opovrgavanjem naucnih dostignuca se ne moze dokazati bog.
Fakat je da dokaza nemate, da je to samo verovanje na rec (ili knjigu, kako zelite)

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.137
Ma daaa, sigurno. :hahaha:

Znaci ustanovili smo da nije nista vec nesto. A sta je to je vec druga prica. To je neistrazena oblast i pitaj boga (Odina naravno :)) dal ce se ikada dokazati.
Medjutim, slazem se sa Bogomoljkom, da cilj nauke nit je nekada bio nit ce ikada biti da dokaze ili opovrgne postojanje bogova. Nauka ce raditi svoje, a religije svoje. To znaci da opovrgavanjem naucnih dostignuca se ne moze dokazati bog.
Fakat je da dokaza nemate, da je to samo verovanje na rec (ili knjigu, kako zelite)
Као што ни наука нема доказе за своја "објашњења" на многа питања, већ поставља своје "догме". Има своје "храмове знања", вјеру у Бога је замијенила вјера у људски ум, који је постављен на божански трон. Проблем је што су морал и етика колатерална штета.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.980
mi ne nudimo afirmativne dokaze vec opovrgavanje kao nas manir; malo li je ''naucnih'' ''dostignuca'' opovrgnuto?
In the Greek Scriptures endlessness is never expressed in terms of eons or of that which is eonian. The Scriptures never speak of “the endless eons of eternity.” Endlessness is expressed by the use of negatives: “not,” “no not,” “un,” “less.” For example: “Of His kingdom there shall be no end” ouk estai telos (Luke 1:33); “endless life” akatalutou (Heb.7:16); “endless genealogies” aperantois (1 Tim.1:4)
opovrgavanjem naucnih dostignuca se ne moze dokazati bog.
da nije to NEeuklidova geometrija bese https://sr.wikipedia.org/wiki/Neeuklidska_geometrija

Poslednja izmena:

Mr. Mojo Risin'

Aktivan član
Poruka
1.180
Као што ни наука нема доказе за своја "објашњења" на многа питања, већ поставља своје "догме". Има своје "храмове знања", вјеру у Бога је замијенила вјера у људски ум, који је постављен на божански трон. Проблем је што су морал и етика колатерална штета.
Tacno da na mnoga pitanja nauka nema odgovor. Nema tu dogmi. Ako se nesto ne zna, onda se ne zna. Ljudi prave dogme, ne nauka. Da, ima i takvih ateista koji kazu eto bing beng dokazan (malo sutra) eto evolucija.... stoga bog ne postoji. I nisu u pravu. Taj tip ateista je isti kao i ti. Ali nisu svi atieisti takvi.
A jos gori su teisti koji se koriste agumentom strasila (Straw man) kao sto si ti uradio.
mi ne nudimo afirmativne dokaze vec opovrgavanje kao nas manir; malo li je ''naucnih'' ''dostignuca'' opovrgnuto?
U tome je i "lepota" nauke. sto se dokazima moze opovovrgnuti dotadasnje saznanje, ne robuje dogmama.

Mr. Mojo Risin'

Aktivan član
Poruka
1.180
zovi nesto dogmom ili ne, tvoja stvar, ali https://sr.wikipedia.org/wiki/Neeuklidska_geometrija opovrgava zdrav razum euklidske geometrije
Ne citas i ne zelis da citas. Time nisi dokazao ama bas nista.

Evo, for the sake of argument, recimo da si dokazao da se big beng nije desio i da ne postoji teorija evolucija. Koji su argumenti postojanja hriscanskog boga?
Ne racunajuci tu hinduisticke bogove, ne racunajuci sve ostale iz drugih panteona da ih ne nabrajam. Samo mi nemoj spominjati Kalamov kosmicki argumenat. Izvoli dokazi.

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.137
A jos gori su teisti koji se koriste agumentom strasila (Straw man) kao sto si ti uradio.
Ово је смијешно, пришиваш мени манипулацију коју користе управо они који се представљају као атеисти.
Овдје на форуму упадају у расправе са ставом како научна сазнања негирају Бога, а затим у истој реченици кажу да се наука не бави доказивањем да Бог не постоји, покушавајући да изврну ријечи саговорника.

Mr. Mojo Risin'

Aktivan član
Poruka
1.180
Ово је смијешно, пришиваш мени манипулацију коју користе управо они који се представљају као атеисти.
Овдје на форуму упадају у расправе са ставом како научна сазнања негирају Бога, а затим у истој реченици кажу да се наука не бави доказивањем да Бог не постоји, покушавајући да изврну ријечи саговорника.
Sta pricas bezveze. Gde sam ja to rekao da nauka negira boga? Ja jesam ateista ali nisam njihov reprezent. Nit su svi ateisti isti.
Ti ne samo reci sagovornika vec si izvrnou rec nauke, takozvanim straw man argumentom. Sve tvoje nesuglasice sa ateistima ne pripisuj meni.

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.137
Sta pricas bezveze. Gde sam ja to rekao da nauka negira boga? Ja jesam ateista ali nisam njihov reprezent. Nit su svi ateisti isti.
Ti ne samo reci sagovornika vec si izvrnou rec nauke, takozvanim straw man argumentom. Sve tvoje nesuglasice sa ateistima ne pripisuj meni.
Моје извињење, али углавном изузетак потврђује правило😁.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.397
Moj problem je avramski bog,bog biblije i kurana,to čudovište i taj monstrum ne postostoji,i tačka.A to što neku silu ili pojavu ili šta god ne razumemo nazivate bogom,opet ponavljam samo recite ne znam mnogo je prihvatljivije nego glupa dogma o nebeskom đedu koji vuče konce i radi misteriozno
Misliš imaš problem sa avramskim religijama?

BoG97

Obećava
Poruka
86
Pa šta reći tek za one koji nisu ni omirisali fakultet a svoje "znanje" crpe iz spisa običnih pastira od pre 2000 godina, koji nisu ni osnovnu školu omirisali ?
Postoji velika razlika izmedju nauke i religije, nauka se bavi pretpostavkom, dokazima i cinjenicma a religija verom - bezuslovnom verom, niko za sada ne moze da dokaze da BOG ne postoji.

Ovo je moj stav sto se tice bilo koje religije, ja sam protiv ulaganja novca u izgradnju ckrava,manastira,djamija,...sta vise zabranio bih izgradnju verskih objekata DOK GOD SE NE RESI PROBLEM BBESKUCNIKA, i protiv sam finansiranja bilo koje religije na bilo koji nacin, nista ne proizvode a ogroman novac ide njima.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.397
Postoji velika razlika izmedju nauke i religije, nauka se bavi pretpostavkom, dokazima i cinjenicma a religija verom - bezuslovnom verom, niko za sada ne moze da dokaze da BOG ne postoji.

Ovo je moj stav sto se tice bilo koje religije, ja sam protiv ulaganja novca u izgradnju ckrava,manastira,djamija,...sta vise zabranio bih izgradnju verskih objekata DOK GOD SE NE RESI PROBLEM BBESKUCNIKA, i protiv sam finansiranja bilo koje religije na bilo koji nacin, nista ne proizvode a ogroman novac ide njima.
Ukineš novac crkvi ukinuo si i nvo. Kakva gungula bi izbila.

Mr. Mojo Risin'

Aktivan član
Poruka
1.180

Znaci li to da sve sto ne mozemo dokazati da ne postoji, ono postoji? Malo mi ovo bezveze.

Bogomolj@c

Zainteresovan član
Poruka
216
U pitanjima vere nema dokaza na kakve smo navikli u egzaktnim naukama. Boga niko nikada nije video, pa ''video'' dokaz ne postoji. Nije Ga ni čuo, tako da nema ni ''audio'' dokaza. (Izuzimajući naše pretke koji su pre 2000 god. videli, slušali i dodirnuli drugo lice Božje, Bogočoveka Hrista.)
*
U priči o bogatašu i ubogom Lazaru, upokojeni bogataš traži načina da svoju braću opomene šta ih čeka kada umru, pa mu u razgovoru Avraam kaže: ''Oni (braća) imaju Mojsija i proroke, neka njih slušaju.'' ... i dalje: ''Ako ne slušaju Mojsija i proroka, da ko i iz mrtvih ustane neće verovati.''

Tako da je čak Vaskrsenje Hristovo, kao najveće čudo, nedovoljan dokaz i očevicima tog događaja, ukoliko oni smatraju da je nedovoljan.

Poslednja izmena: