Koji su motivi ljudi koji prete preko nikova na internetu?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.260
Na internetu, a takodje i na forumu ima pojedinaca koji prete nasiljem, iza nekog izmisljena imena koji kroristi . Ako nekom prete trebao bi da ostavi svoje ime i kontakt adresu
Sta oni time misle na postizu ? Pretis sa tvog nika nekome drugom koji takodje ime nik, logicno je da nece doci do realizacije tih pretnji, ali oni ipak prete.
Koji su motivi ovakih persona ? Kompleksi, jer su u realnom zivotu niko i nista ? Dok su ovde ne forumu sigurni iza nekog izmisljenog nadimka da prete ?
Kako objasniti ovu patolosku pojavu i kako je resiti ?
:think:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na internetu, a takodje i na forumu ima pojedinaca koji prete nasiljem, iza nekog izmisljena imena koji kroristi . Ako nekom prete trebao bi da ostavi svoje ime i kontakt adresu
Sta oni time misle na postizu ? Pretis sa tvog nika nekome drugom koji takodje ime nik, logicno je da nece doci do realizacije tih pretnji, ali oni ipak prete.
Koji su motivi ovakih persona ? Kompleksi, jer su u realnom zivotu niko i nista ? Dok su ovde ne forumu sigurni iza nekog izmisljenog nadimka da prete ?
Kako objasniti ovu patolosku pojavu i kako je resiti ?
:think:
Kompleksi .
Naravno da su u realu niko i ništa , a ovako ,
skriveni mogu da glume opasne i hrabre..
Pa i da se grupišu u čopor hijena, po potrebi .

Mislim da je to i objašnjenje .Sa moje strane -
Plitki , mali ljudi , nedovršeni koji tako leče svoje komplekse.
Sve što je patološki -trebalo bi da se leči.
 
Никита, јеси видео како администрација не дозвољава да се види шта раде и како кажњавају када им се замериш. Ајде што су ме лажно оптужили и жигосали, онда теби то буде неки аргумент за прозивку.
А кукавичлук и подлост појединаца из администрације је посебна прича.
 
Na internetu, a takodje i na forumu ima pojedinaca koji prete nasiljem, iza nekog izmisljena imena koji kroristi . Ako nekom prete trebao bi da ostavi svoje ime i kontakt adresu
Sta oni time misle na postizu ? Pretis sa tvog nika nekome drugom koji takodje ime nik, logicno je da nece doci do realizacije tih pretnji, ali oni ipak prete.
Koji su motivi ovakih persona ? Kompleksi, jer su u realnom zivotu niko i nista ? Dok su ovde ne forumu sigurni iza nekog izmisljenog nadimka da prete ?
Kako objasniti ovu patolosku pojavu i kako je resiti ?
:think:
Odlično pitanje. Nije mi jasno: ja izrazim mišljenje a budem napadnut lično ("Ima da se iscimam da saznam ko si")
Kakvih ludaka i ludača ima pa i nije mi baš svejedno, ne znam koliko su vešti i kakvu ko opremu ima, mogu oni veštiji da me lociraju po IP adresi, i šta, svi znaju da radim treću smenu, po IP adresi nađu pravu adresu i dovoljno, da mi plaše i uznemiravaju žensko dete i ženu.

Nemam oružje u stanu, ne brinem ja zbog sebe nego zbog mojih.

(Izvinjavam se, nešto mi do telefona, nmg da isključim boldovano)
 
Никита, јеси видео како администрација не дозвољава да се види шта раде и како кажњавају када им се замериш. Ајде што су ме лажно оптужили и жигосали, онда теби то буде неки аргумент за прозивку.
Ne vidim da si bilo gde prozvan, verovatno je taj deo obrisan. Inače uopšte nije lepo da se proziva bilo ko pre nego što uopšte bilo šta napiše na nekoj temi.
 
Ne vidim da si bilo gde prozvan, verovatno je taj deo obrisan. Inače uopšte nije lepo da se proziva bilo ko pre nego što uopšte bilo šta napiše na nekoj temi.
Никита ме прозвао да ја претим а ја сам, да би то демантовао, окачио скрин шотове тих претњи. Пошто нема ни речи о претњи, онај ко ме кажњава обрисао је да се не види његова самовоља и злоупотреба статуса.
 
Postoje "sačekuše", bukvalno čopor njih čeka bilo gde i bilo šta da čovek napiše i da navale.
Ti su forum doveli do ovog stanja u kome je zato sto im je dozvoljeno...posle bude "zasto nema novih forumasa" eto zato sto je to sve dozvoljeno...
Ovo ce da kaze svako ko dobro radi svoj posao...
Screenshot_20220719-113621_Instagram.jpg
 
A znaci doslo vreme da treba da se bijemo sa forumasima
Poslednja vremena...

Ovaj, ignore samo...razgovori, prepirke, rasprave, svađe i pretnje se razlikuju.
Ja se ne svađam online, a kamoli da pretim..
Lupetam ponekad. A tu smo da se prepiremo i raspravljamo...

Treba banovati one koji prete...
 
Kompleksi .
Naravno da su u realu niko i ništa , a ovako ,
skriveni mogu da glume opasne i hrabre..
Pa i da se grupišu u čopor hijena, po potrebi .

Mislim da je to i objašnjenje .Sa moje strane -
Plitki , mali ljudi , nedovršeni koji tako leče svoje komplekse.
Sve što je patološki -trebalo bi da se leči.
Takvi su unistili ovaj forum...prijavi se to o tome beleze to prate oni kojima je posao da beleze prate stave to gde treba da se zna...

Ne postoji sigurnost da nece napasti u pravom zivotu ... ne postoji ni da hoce...ta nesigurnost koju kreiraju je rizik...te ne treba stavljati nista licno na forum... sto unistava dozivljaj foruma...
Svako kome je to posao kazace da se ne postavljaju licne stvari ...fotografije informacije gde idete sta radite...

Oni sebe smatraju "zdravima" te je svaki pokusaj da se to tako sredi unapred propao...za njih su "bolesni" oni koji nisu nasilni kao oni u grupi prema drugima.
 
Poslednja izmena:
Samo napravi drugi nick...

Koji je ovo fazon sa gost profilima? Deluje ko ista osoba da je samo sa drugim nadimkom... @tab503
Има тема о томе у Питањима. Додуше, претворила се у кафану гостију. Тема моја, а вајде никакве. Гости стипсе! :fdlan:
 
Које су речи конкретно употребљене и сматрају се претњом овде? Нико не каже тачно, него треба да верујемо једној или другој страни на реч. Шта је речено тј. написано? ,,Урадићу ти то и то" или ,,требало би ти урадити то и то"? Ово друго није претња али се из незнаних разлога неправедно третира као претња, а у суштини је само мишљење.
 

Back
Top