Koji senzori na automobilu najbrže stradaju tokom pljuska

Ja sam imao i 127, nije bas jednostavan kao Fica, ali je bilo lako da se na njemu radi. Bombina i razvodna kapa na vrhu, tesko voda da dodje do njih, a i ako dodje osusis i ide dalje. Elektroniku su poceli da guraju polovinom 90tih i od tada 70% kvarova je upravo ta elektronika.
Добитна комбинација је да се управо тај мотор из 127-ице (што је заправо оригинални мотор Југића 45) стави у Фићу. Све паше сем 2 ситнице које су лако рјешиве.

Иначе, додирнуо си занимљиву тему... наиме, током 90-их је технологија достигла ниво на ком су се могли правити заиста квалитетни и дуготрајни аутомобили, а електроника још није зацаревала. Након тога, слиједи електронски „бум” који је донио не само сву силу којекаквих сензора него и нешто много горе – рачунарску симулацију. Тако је било могуће изсимулирати нпр. рад неког лежаја па кад се испостави да ће трајати предуго, онда се мало „сјебе” да ипак рикне како би и то морао повремено купити. Тако смо добили „паметне” и килаве аутомобиле који одлично раде док су релативно нови, али чим то вријеме прође, гледај да их се ријешиш иначе слиједи игранка јер не само што се квари електроника, него почиње отказивати и механика јер је управо тако и замишљено. Да возиш исти ауто 30 година? Јок бато, има сваких 5 да купиш нови, то је бизнис, а не да ауто оставиш унуку да га и даље воза...
 

Back
Top