Koji rock band je najbolji band na svijetu?

Koji rock bend je najbolji u svijetu?

  • Led Zeppelin

    glasova: 4 26,7%
  • Deep Purple

    glasova: 7 46,7%
  • Black Sabbath

    glasova: 6 40,0%

  • Ukupno glasova
    15
Za razliku od ovih troje grupa koje sam postavio, the who je svoj vrhunac uspjeha postigao jos sezdesetih godina, zajedno sa bitlsima. Ove tri grupe sa liste su grabile uspjeh u novoj muzickoj deceniji i zato su oni bili avangarda. The who je meni omiljena grupa ali oni su tekovina sezdesetih godina.

Oni jesu započeli sredinom 60ih i moguće da su u toj dekadi bili na nekakakvom kreativnom(avangardnom) vrhuncu, al nisu bili bez razloga među vodećim imenima 70ih kao i spomenuta trojka. Pogledaj malo liste s najvećim bendovima 70ih i vidit ćeš da je na svakoj The Who dok Beatlesa s razlogom nema.
 
Interesantan podatak je da gitarista Ritchie Blackmore nije bio zadovoljan Ian Gillanom koji je od grupe trazio jos zesci zvuk sa malo balada. On kaze da je Gillan bio najslabiji u komponovanju sto se ogledalo na kasniji period kad je Gillan imao sopstveni band. Mnogo jace grupe su bili Rainbow i Whitesnake nego grupa "Gillan". Teznja Gillana za zescom muzikom se vidjela kad je postao clan grupe Black Sabbath sa albumom Born Again kad je na svakoj pjesmi vristao.
Odlazak Gillana se desio pocetkom 1973 godine u vrhuncu uspjeha rock grupe Deep Purple ili Mark II. Poslije njega na mjestu dolazi David Coverdale sa svojim prepoznatljivim bluz glasom i baritonom.
 
Takodjer, Ritchie nije bio zadovoljan ponovnim okupljanjem Deep Purple sa albumom Perfect Stranger i House of Blue Light zato je samovoljno odlucio da udalji Gillana i da dovede John Leen Turnera sa kojim je Deep Purple izdao mozda jedan od najboljih albuma Slaves and Masters u kojoj je bilo sjajnih balada i dobrih pjesama, ali pritisak sa strane fanova i razvoju thrasha osudili su DP album Slaves and Masters i Ritchie Blackmora da grupa skrece od svog stila pa je zato ponovno okupljen originalni sastav i snimljen album The Battle Rages On koja njije imala nijednu baladu nego samo brzu svirku tako da je Blackmoru dosla muka i zauvijek napustio grupu i odao se novom stilu a to je Blackmore's Night sa svojom lijepom suprugom Candice Night.
 
Rock grupa Deep Purple zvanicno nije imala sefa grupe. Oni su se svi potpisivali na albumima da su autori pjesama. Black Sabbath je ima sefa grupe a to je Tonny Iommi koji je sacuvao stabilne odnose u grupi i ujedno sacuvao identitet rock saunda. Led Zeppelini su imali Jimmy Pagea kao sefa grupe i sacuvao je kontinuitet grupe. Ove tri rock grupe sa liste se mogu slobodno nazvati gigantima odnosno super grupama.
 
Не постоји најбољи бенд на свету јер је опет то ствар укуса. Можда би могло да се прича о томе ко је најкомерцијалнији, издао највише носача звука, највише продао.....?
Рецимо, дуго година си сматрани Битлси као најбољи? У врху су били Дорси. Могао би да наведем још туце бендова који заслужују да се помену али рећи да су најбољи, то не.
Рецимо, мени је био бенд (ако се два музичара могу звати бендом) Clark Hutchinson ван серијски и трајали су кратко а издали само три албума. Многи за њих нису ни чули.
https://forum.krstarica.com/threads/clark-hutchinson.950411/
 
Не постоји најбољи бенд на свету јер је опет то ствар укуса. Можда би могло да се прича о томе ко је најкомерцијалнији, издао највише носача звука, највише продао.....?
Рецимо, дуго година си сматрани Битлси као најбољи? У врху су били Дорси. Могао би да наведем још туце бендова који заслужују да се помену али рећи да су најбољи, то не.
Рецимо, мени је био бенд (ако се два музичара могу звати бендом) Clark Hutchinson ван серијски и трајали су кратко а издали само три албума. Многи за њих нису ни чули.
https://forum.krstarica.com/threads/clark-hutchinson.950411/
Upravo! Čudno pitanje u naslovu :think:
 
Zasto AC DC nije na spisku??? Oni su bili popularni kao jedan tadasnji trend ali nek mi neko kaze jel taj bend snimio neku baladu? Taj njihov boogy je bio jedna promijena i vise je stvar mode neko sto bi to bio neki dugotrajan ucinak.
Led Zeppelin ima pjesmu Stairway to Heaven, Deep Purple ima Child in Time a Black Sabbath ima baladu Changes. Na koji nacin je AC DC dokazao da je svestran kad su svirali jedno te isto kao pod kalup?
 
Zasto AC DC nije na spisku??? Oni su bili popularni kao jedan tadasnji trend ali nek mi neko kaze jel taj bend snimio neku baladu? Taj njihov boogy je bio jedna promijena i vise je stvar mode neko sto bi to bio neki dugotrajan ucinak.
Led Zeppelin ima pjesmu Stairway to Heaven, Deep Purple ima Child in Time a Black Sabbath ima baladu Changes. Na koji nacin je AC DC dokazao da je svestran kad su svirali jedno te isto kao pod kalup?

Stavit Changes u istu rečenicu sa Stairway to Heaven i Child in Time kako bi time dokaza da je Black Sabbath svestraniji od AC/DC-a ili da znaju napravit baladu mi je smijurija. Prve dvi stvari su himne i njih su čuli ljudi koji nisu ljubitelji rocka dok Changes poznaju samo ljubitelji Sabbatha i eventualno fanovi hard rocka. Ne kažem da je loša pjesma samo mi je bezveze ić s njom poentirat jer nije da se radi o nekom remek djelu ka one dvi. I ako ću bit bezobrazan onda na račun toga mogu napisat da Black Sabbath ne može u isti rang sa Zeppelinima i Purpleom jer nisu bili u stanju napravit neku legendarnu baladu za razliku od ova dva benda :D

Slažem se da AC/DC ima hrpu stvari koje su na isti kalup i to me odbija od češćeg slušanja iako se radi o jednom od prvih bendova koje sam zavolia još tamo dok sam u osnovnu iša. U isto vrime sam se upozna i s Metallicom i Gunsima koji možda jesu trash, al su po kriterijima koje si sam zadao(albumi, pjesme, snaga) itekako usporedivi sa starijim kolegama. Tvoja trojka je s razlogom u samom vrhu u svom žanru, al nisu jedini i tužno mi je vidit kad neko ko se smatra ljubiteljem glazbe na istu gleda tako isklljučivo. Kad postavljaš ovakve teme onda bi triba bar pokušat bit šta objektivniji i gledat malo širu sliku, a ne ka neki tinejđer stavit samo ono šta ti voliš ili šta ti misliš da je najbolje.
 
Black Sabbath nema samo jednu baladu Changes nego zadjite u youtube i pronadjite pjesmu Planet Caravan, zatim blues Warning sa prvog albuma, zatim pjesmu She's Gone, Solitude sa albuma Master of Reality pa onda balade sa pjevacem Dio kao sto je Children of the Sea, zatim The Sign of the Southern Cross itd.
 
Stvar ukusa je nesto drugo od toga da je ovaj trio dokazao kroz svoje pjesme i albume, svoju snagu koju mladji bendovi mogu samo sanjati.
Извини али неко те је већ питао, колико имаш година?
Резони су ти још младалачки. Значи, ништа увредљиво него чисто коментар.
Питања, типа, најбољи бенд, гитариста, певач...по чијим критеријумима, на основу којих вредности?
Теби се свиђају та три, набројана, бенда. Има много бендова који су квалитетнији. Бити комерцијалан не значи и бити најбољи.
 
Nesumnjivo od ova tri navedena benda je najbolji Led Zeppelin kao i najbolji gitarista je Jimmy Page i najbolji pjevac svih vremena Robert Plant. Tokom utakmice Brazil vs Koreja slusao sam Led Zeppelin i njihov umjetnicki album iz 1973 godine "Houses of the Holy". To je bilo za mene pravo osvjezenje kao i igra brazilske reprezentacije.
 
Stvar ukusa je nesto drugo od toga da je ovaj trio dokazao kroz svoje pjesme i albume, svoju snagu koju mladji bendovi mogu samo sanjati.
Sve u muzici, i umetnosti uopšte, je stvar ukusa. Možemo pričati o tehničkom izvođenju, popularnosti..., ali pričati o tome ko je najbolji je potpuna glupost. Možeš samo reći ko se tebi lično sviđa ili ne sviđa.
 

Back
Top