Koji rock band je najbolji band na svijetu?

Koji rock bend je najbolji u svijetu?

  • Led Zeppelin

    glasova: 4 26,7%
  • Deep Purple

    glasova: 7 46,7%
  • Black Sabbath

    glasova: 6 40,0%

  • Ukupno glasova
    15
Jednostavno zato sto The Who nije bio Hard Rock band nego rock and rolle band koji nije u rangu "progresivnih" rock bendova.


The Who možda jesu bili za nijansu mekši nego Zeppelini ili Purple, al to ne minja na stvari da su bili i ostali hard rock bend. Štoviše upravo njih se smatra za jedne od utemljitelja tog žanra i da su tokom 70ih bili (po)najveći "rivali" Zeppelinima na svj. hard rock sceni. Nije mi namjera omalovažavat Purple ili Sabbath koji definitivno zaslužuju svoje mjesto u tom društvu odabranih samo mi je želja da se i The Who tu uvrsti jer po svim parametrima oni tu pripadaju.
 
The Who je grupa koja mozda najbolje ilustruje tanku liniju izmedju "soft" rocka i "hard" rocka. I pored toga, The Who su jedni od zacetnika hard roka sa "My Generation" pesmom koja se smatra jednom od prvih pravih hard rock pesama. The Who su kasnije postali jos tvrdji sa "I Can See for Miles" i pogotovu petim albumom "Who`s Next", koji se sa svojim hitovima "Baba O`Riley" i Won`t Get Fooled Again" nalazi na skoro svakoj listi najboljih hard rock albuma.
Napisati da The Who nije hard rock grupa je totalno pogresno.
 
The Who je grupa koja mozda najbolje ilustruje tanku liniju izmedju "soft" rocka i "hard" rocka. I pored toga, The Who su jedni od zacetnika hard roka sa "My Generation" pesmom koja se smatra jednom od prvih pravih hard rock pesama. The Who su kasnije postali jos tvrdji sa "I Can See for Miles" i pogotovu petim albumom "Who`s Next", koji se sa svojim hitovima "Baba O`Riley" i Won`t Get Fooled Again" nalazi na skoro svakoj listi najboljih hard rock albuma.
Napisati da The Who nije hard rock grupa je totalno pogresno.
Za razliku od ovih troje grupa koje sam postavio, the who je svoj vrhunac uspjeha postigao jos sezdesetih godina, zajedno sa bitlsima. Ove tri grupe sa liste su grabile uspjeh u novoj muzickoj deceniji i zato su oni bili avangarda. The who je meni omiljena grupa ali oni su tekovina sezdesetih godina.
 

Back
Top