Koji procesor uzeti uz maticnu Asus P5QL CM?

Unrestrained

Početnik
Poruka
41
Ovaj komp imam vec 7-8 godina. Pre nekog vremena (mozda godinu dana), stara maticna ploca je crkla, tako da sam morao da uzmem novu, i, na preporuku prodavaca, uzeo sam ovu Asusovu. Trenutno imam DualCore Intel Pentium E2140.
Zanima me, koji procesor mi preporucujete da trazim? Ovaj je malo spor i cini mi se da je odradio svoje.
Inace, imam i 2gb ram memorije.
 
Da sam na tvom mestu ne bih ulagao u taj komp jer kako sam kazes uskoro kupujes drugi a taj ide u selo,bolje taj novac dodaj za novi komp (za te pare imas 4 gb ram-a DDR3).
Inace, ja bih malo overklokovao taj E2140,te serije su bile izdasne po tom pitanju.Trebalo bi da bez problema rade na 2.2-2.5 GHz bez podizanja napona i sa fabrickim kulerom sto je u odnosu na sadasnjih 1.6 GHz primetna razlika.Jedino sto mu je mali kes za danasnje pojmove,ali sta je tu je.
 
stavi mu neki od ovih celerona dual core sa oznakama
Kod:
E3200  / E3300  / E3400  / E3500   	 Yes
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=42773 E3500
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=42770 E3200
i najslabiji model je jači od vremešnog ali solidnog E2140 :super:
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=29738

potrebno je da proveriš reviziju štampane ploče (pcb) i eventualno staviš noviji bios

Ploča je ovde : http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5QLCM/#CPUS
lista svih procesora : http://ark.intel.com/VTList.aspx

u prilogu je cpu list za P5QLCM
 

Prilozi

ti na ovoj ploči možes da pustis hd video
pomocu akceleracije u cipsetu

ili tako izgleda , osim ako ta grafika ne podržava :think:
http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_GMA#GMA_X4500
Kod:
Integrated Intel GMA X4500 graphics
Maximum shared memory of 1759MB

a čak i ako ne podržava hardverski ,ovih 1,6 Ghz u dual core
se upotrebi pomoću multithread dekodera i onda ide glatko čak i 1080p video , ko ima strpljenje da downloaduje :cool:
http://corecodec.com/products/coreavc/requirements
ali vidim da i dalje najviše one filmove od 700mega skidaju ,nebitno....

mislim da VLC ili Mplayer HOME cinema najnoviji buildovi za windows
takođe poseduju mutithreaded ffmpeg,
tako da uštediš 5000 u svakom slučaju... :gace:

na primer....
za 1080p video (manjeg nivoa kompresije)
prilikom multithreaded dekodiranja ,ako uspe na linuxu d ase postavi ili
ukompilira ,ili jednostavno stavi gotov deb

i dobije se sledeće iskorišćenje procesora na 1600Mhz , gde
su oba jezgra nešto oko 60% opterećena i ladno ga puštaju glatko

a samo jedno jezgro bi koćilo i seckalo

na windosu već postoje multithread gotovi dekoderi i tu nema problema
:vudu:
 

Prilozi

  • 1600mhzLOOPfilter33idle.png
    1600mhzLOOPfilter33idle.png
    9,3 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena:

Back
Top