ti na ovoj ploči možes da pustis hd video
pomocu akceleracije u cipsetu
ili tako izgleda , osim ako ta grafika ne podržava
http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_GMA#GMA_X4500
Kod:
Integrated Intel GMA X4500 graphics
Maximum shared memory of 1759MB
a čak i ako ne podržava hardverski ,ovih 1,6 Ghz u dual core
se upotrebi pomoću multithread dekodera i onda ide glatko čak i 1080p video , ko ima strpljenje da downloaduje
http://corecodec.com/products/coreavc/requirements
ali vidim da i dalje najviše one filmove od 700mega skidaju ,nebitno....
mislim da VLC ili Mplayer HOME cinema najnoviji buildovi za windows
takođe poseduju mutithreaded ffmpeg,
tako da uštediš 5000 u svakom slučaju...
na primer....
za 1080p video (manjeg nivoa kompresije)
prilikom multithreaded dekodiranja ,ako uspe na linuxu d ase postavi ili
ukompilira ,ili jednostavno stavi gotov deb
i dobije se sledeće iskorišćenje procesora na 1600Mhz , gde
su oba jezgra nešto oko 60% opterećena i ladno ga puštaju glatko
a samo jedno jezgro bi koćilo i seckalo
na windosu već postoje multithread gotovi dekoderi i tu nema problema
