Quantcast

KOJI PACKAGE MANAGER VI PREFERIRATE?

PMS po vašem ukusu :)))

• Ukupno glasova
    7
  • Anketa je zatvorena .

dragan.jovanovic

Početnik
Poruka
14
Da li je to rpm (yum), dpkg (apt), tgz, pacman, ili pak src (portage). Svrha ovoga je tek da se vidi kako stojimo, a i da se razmene iskustva... Namerno postavljam ovo pitanje, jer me to konkretno zanima (mnogo više od onoga: koji je čiji omiljeni distro). Većina popularnih distroa, a i mnogi njihovi derivati se zasnivaju na ovih pet package managera. Tako da, svi vi koji ste radili sa gore pomenutima, recite koji vam je najviše prirastao za srce i zašto?
Evo, da ja počnem niz: Kada sam prvi put počeo ozbiljnije da radim u Linuxu, to je bilo sa Debian-om, i apt mi se mnogo dopao (pogotovo brzina kojom je proveravao pakete i pretraživao dependecies), ali već neko vreme imam server sa CentOS-om, i moram reći da mi je yum prirastao srcu (iako mi deluje za nijansu manje efikasan u istim zadacima) ipak zbog nekih praktičnosti koje nisam video kod apt-a.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.