Kоји ли је ово маркет?

Ma svi to rade. Kupujemo crkotine, javna tajna.
Sećam se pre više godina, baba neka sa pijace (kod koje je sve strogo domaće :roll:)priča kako joj je crkla kokoška ali ona nju baci u ključalu vodu kratko, opere je još u nečemu (beše sirće, ne sećam se tačno) i donosi da prodaje.
Da i meni skoro jedan iz Dalmacije slično rekao, samo za govedinu i prasetinu..

Stvarno kvalitetni proizvodi ne idu sirotinji...

Ma svi to rade. Kupujemo crkotine, javna tajna.
Sećam se pre više godina, baba neka sa pijace (kod koje je sve strogo domaće :roll:)priča kako joj je crkla kokoška ali ona nju baci u ključalu vodu kratko, opere je još u nečemu (beše sirće, ne sećam se tačno) i donosi da prodaje.
Све то иде заједно са капитализмом и тржиштем.Сви се управљају према профиту и ситан и крупан трговац, и баба са пијаце и велики тржни центар.

To i jeste problem robe sa pijace
Seljak kao ne proda gubi i zato ce prodati po svaku cenu.
A ljudi su ubedjeni kako imaju pravog seljaka koji im prodaje samo domace hranjeno kukuruzom tek zaklano :rotf:
Tako i Mario ima nekog dedu iz Beske :hahaha:

Zato je realno sigurnije kupovati u velikim marketima jer tu roba prolazi proveru kvaliteta.

Duzno postovanje seljacima na pijaci, ali ja im nesto ne verujem kad govore domaće, neprskano, ovo ono. Kupujem ponekad i pogodio sam da uvek kupim dobro i ukusno. Hoce oni da caste, daju da mešaš istu cenu i naplate jednu cenu.
Ma daj nepskane tresenje bez crva :rotf:
Toga nema.

Српчићи млого воле капитализам и тржиште, али се буне што им капиталистичка индустрија прерађује и продаје као храну цркотине, отпад и хемикалије.

Па нећемо се ваљда враћати на превазиђени модел пословања из социјализма, у којем се у месне прерађевине стављало свеже месо.Није то исплативо, што би рекао непревазиђени др Лабус "Што би ми производили, када можемо јефтиније да увеземо".

Овако је много боље, Српчићи весело хасају кожмуре, кости, уцврљано месо и ништа им не фали, питају има ли још.То тако гура до 35-40 година, а онда мало шећерна болест, мало висок крвни притисак, мало нека трећа болештина, па се лепо развија и фармацеутска трговина.

Poslednja izmena:
Duzno postovanje seljacima na pijaci, ali ja im nesto ne verujem kad govore domaće, neprskano, ovo ono. Kupujem ponekad i pogodio sam da uvek kupim dobro i ukusno. Hoce oni da caste, daju da mešaš istu cenu i naplate jednu cenu.
Problem je što na pijacama, naročito po Beogradu, nema seljaka i proizvođača, to su samo nakupci i preprodavci.

https://biznis.kurir.rs/info-biz/42...ispovest-radnika-marketa-jezivo-je-sta-radimo

Не могу да провалим, можете ли ви?
Да ли ово можда сви раде?

zato i jesmo gde jesmo dok nekome ne umre draga osoba pa se utvrdi sve ovo iz clanka.
Samo cutite i nika nemoj slucajno da se pobuni i tuzi doticni market !
Okrecite glavu ...

koliko sam puta samo ostavio robu na kasi kad mi na 3-4 artikal "slucajno otkuca" mnogo vece cene nego stoiskazano je na rafu

zato i jesmo gde jesmo dok nekome ne umre draga osoba pa se utvrdi sve ovo iz clanka.
Samo cutite i nika nemoj slucajno da se pobuni i tuzi doticni market !
Okrecite glavu ...

koliko sam puta samo ostavio robu na kasi kad mi na 3-4 artikal "slucajno otkuca" mnogo vece cene nego stoiskazano je na rafu
Људи генерално треба да се буне на сваку неправду, погодила она нас лично или не. Ако жмуримо на туђу сада, нећемо ни ми имати подршку када је осетимо. Мислим на све сфере живота.

Ма људи су углавном мутави.

srecom postoji jedan lajavi krompi
koji vezba da bude nadzak deda :lol:

sto volim kad decu, ljude na ulici isprepadam sa
"IZVINITE pa za ruku ispalo vam je nesto" - a ono govedo bacilo papiric neki na ulicu na 3m od kante
taj pogled njihov pokunjen pa neprocenjivo.

Људи генерално треба да се буне на сваку неправду, погодила она нас лично или не. Ако жмуримо на туђу сада, нећемо ни ми имати подршку када је осетимо. Мислим на све сфере живота.
Yall Better Quiet Down Trans Day Of Visibility GIF by Identity

Back