Koji laptop za gejming?

Milanovic333

Zainteresovan član
Poruka
141
Pozdrav,
Ako se neko razume da mi kaze koji laptop uzeti. Koji je bolji za gejming. Znam da je bolji kompjuter za gejming, i znam da je najbolje neki novi laptop, ali treba mi laptop i imam dilema izmedju dva laptopa.

1. Lenovo y510p : i7-4700 mq, 16 gb ram, nvidia geforce gt 750m, SSD, full hd

2. Acer Aspire E15: i5-7200u, 8gb ram, nvidia geforce 940Mx, SSD, full hd
 
Hvala sto me branis od ovih gore negativaca ahahha ovo ti nikad necu zaboraviti 😂😂👍
Ne zanosi se ,pokusavam da objasnim zasto i ja igram preko laptopa :vnaocare::mrgreen:
Ruku na srce ovaj moj jedva gura igricu koju igram,no gledam da pvp igram na desktopu a pve na laptopu pa je sve ok :mrgreen:
I jesi videla da je gotovo sva statistika na strani graficke, koja je u Aceru
n terms of overall gaming performance, the graphical capabilities of the Nvidia GeForce GT 750M 2GB GDDR5 are very slightly better than the Nvidia GeForce 940MX 2GB. ... The GeForce 940MX 2GB has a 181 MHz higher core clock speed than the GT 750M, but the GT 750M has 8 more Render Output Units than the GeForce 940MX 2GB
 
Pozdrav,
Ako se neko razume da mi kaze koji laptop uzeti. Koji je bolji za gejming. Znam da je bolji kompjuter za gejming, i znam da je najbolje neki novi laptop, ali treba mi laptop i imam dilema izmedju dva laptopa.

1. Lenovo y510p : i7-4700 mq, 16 gb ram, nvidia geforce gt 750m, SSD, full hd

2. Acer Aspire E15: i5-7200u, 8gb ram, nvidia geforce 940Mx, SSD, full hd

Koliko sam video na netu, na Acer generalno ima puno zalbi.

Da li si poredio i hladjenje na ta 2 uredjaja?
 
Ne zanosi se ,pokusavam da objasnim zasto i ja igram preko laptopa :vnaocare::mrgreen:
Ruku na srce ovaj moj jedva gura igricu koju igram,no gledam da pvp igram na desktopu a pve na laptopu pa je sve ok :mrgreen:

n terms of overall gaming performance, the graphical capabilities of the Nvidia GeForce GT 750M 2GB GDDR5 are very slightly better than the Nvidia GeForce 940MX 2GB. ... The GeForce 940MX 2GB has a 181 MHz higher core clock speed than the GT 750M, but the GT 750M has 8 more Render Output Units than the GeForce 940MX 2GB
Dobro realno za tetris i eventualno super mario..i ne treba nesto jak laptop 😂😂

Eto vidis mrtva trka izmedju ove dve graficke
 
To što je trenutno za gejming neće biti baš podesno za 4 godine
Igračka konzola je rešenje
Njihov životni vek je do 10 godina
500 evra za 10 godina nije mnogo

E onda na red dolazi da li želimo legalan softver kao kod konzola ili oćemo hakeraj koji može da uspori gejming laptop a da ignorišemo legalan softver za PC po običaju?

Pozdrav!
 
Hahah ti imas nesto protiv nvidia grafika..najboljih

Ja imam, dok drugima ne branim niti preporučujem.
Odredjene konfiguracije ti ništa ne znače dok ih ne testiraš sa jakom igricom.
Tako neke, jedva rade, griju se, kuleri vrte na maximumu, dok recimo na nekom drugom laptopu, sa skoro upola manjom konfiguracijom radi sasvim pristojno.
Šta misliš zašto?
 
Ja imam, dok drugima ne branim niti preporučujem.
Odredjene konfiguracije ti ništa ne znače dok ih ne testiraš sa jakom igricom.
Tako neke, jedva rade, griju se, kuleri vrte na maximumu, dok recimo na nekom drugom laptopu, sa skoro upola manjom konfiguracijom radi sasvim pristojno.
Šta misliš zašto?
kakve bre jake igrice, obe su duplo slabije od gt 1030 koja je neki minium danas za bilo kakav gejming

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GT-1030-vs-Nvidia-GeForce-GT-750M/m283726vsm7928
 

Back
Top