Koji laptop izabrati

Pozdrav:)

Treba mi pomoć oko izbora laptopa za fakultet. Inače, upisao sam etf i nameravam da uzmem neki bolji laptop. Voleo bih da čujem vaše predloge.

Hvala unapred.
Ти на ЕТФ-у нећеш програмирати пројекте за насу. Шта ти треба осим офис пакета, шта год да ти предложе за рад са C++ i C. Ја све то покрећем на:

Screenshot_1.png
 
Ти на ЕТФ-у нећеш програмирати пројекте за насу. Шта ти треба осим офис пакета, шта год да ти предложе за рад са C++ i C. Ја све то покрећем на:

Pogledajte prilog 752596
Moj kolega sa faksa koristi ovu masinu koja mu je sasvim dovoljna(bila cak i kad su za vreme faksa odnosno sad korone bili kolokvijumi za neki brzinski rad za kratko vreme)---koristio:autocad 2016 matlab 2014 labview 2014 i visual studio 2015 i sve radi malte ne fluidno i kao sto rekoh moze da posluzi i za neki hitan poslic.
Intel celeron N2840
4gb
intel hd
tako da ako malo uže gledamo ne treba njemu neka bas jaka masina ali kako vreme prolazi naravno da ce mu trebati...i jos sve i zavisi koje verzije programa zeli da koristi ako zeli na primer visual studio 2019 sa dosta paketa onda ce mu ovaj latop biti preslab(probali i jedva ga obrisasmo posle xD)

Moze i ovaj da uzme u opticaj koliko vidim ima kvalitetniji ekran i spoljnjju izradu ali sam npr. ja uvek za hardwerski jacu masinu pa mu preporucujem acer a315 jer hardwerski jaci laptop kod nas nema za te pare.Ima licno a315 i dosta fluidno radi i brzo tako da iz licnog iskustva ga preporucujem.

Ali na kraju je na njemu da vidi sta mu vise odgovara ali uvek moze imati u soluciji da ako uzme laptop koji ima losiju spoljnju izradu uvek moze da se zameni drugim monitorom misem i tastaturom sto je dodoatni trosak.

EDIT:sad on ce sa 14"acerom da ima vise rama odnosno ako stavi malo vram moze da ima bukvalno svih 8gb sto sa a315 nece moci jer vega uzima 2gb i koliko sam gledao po biosu to ne moze da se smanji-sto mi je i donekle neka mana za a315.
 
Zavisi i od čoveka... ja imam dosta developera ovde, ima onih kojima nikad nije dovoljno ničega, a ima onih koji rade na mašinama starim po 7-8 godina i ne žale se, kad pitam da menjam oni u fazonu "nema potrebe, ovo radi super"....

Dok god je SSD disk, 8+GB RAM, procesor iole novije generacije, mislim da neće biti problema.
 
taj sa oznakom U ne bih kupio ni u snu , pre bi kupio neki polovan matori core i3 , a znaš ti i veoma dobro zašto , te šklopocije u kojima matična sa grafikom i procesorom zauzma manje o 1/4 prostora bih zakonom zabranio
jedino savetujem da lenovo zaobilazite na kilometar
Snejkse, opet si se izlupao za medalju.... pa jedan moderan ULV procesor tipa i7-8665U će da pojede za doručak svaki matori i3, i5.... a pritom će i manje struje da potroši.

A Lenovo kao i svaki drugi proizvođač, ima i loše modele, i srednje, ali i vrhunske. Obično je pravilo - koliko para toliko muzike - imam ih puno, ali samo bolje varijante - Yoga3, Carbon X1, T480... to su mašine koje kidaju i sa brzinom i sa kvalitetom, a i sa cenom.
 
Snejkse, opet si se izlupao za medalju.... pa jedan moderan ULV procesor tipa i7-8665U će da pojede za doručak svaki matori i3, i5.... a pritom će i manje struje da potroši.

A Lenovo kao i svaki drugi proizvođač, ima i loše modele, i srednje, ali i vrhunske. Obično je pravilo - koliko para toliko muzike - imam ih puno, ali samo bolje varijante - Yoga3, Carbon X1, T480... to su mašine koje kidaju i sa brzinom i sa kvalitetom, a i sa cenom.
pa Intel Pentium 4417U nije i7 , U je kao oznaka na procesoru za Ultra - Low consumption tj Ultra - malu potrošnju , pa tako ni asa ssd diskom nema neku pristojnu brzinu kao pun intel
 
pa Intel Pentium 4417U nije i7 , U je kao oznaka na procesoru za Ultra - Low consumption tj Ultra - malu potrošnju , pa tako ni asa ssd diskom nema neku pristojnu brzinu kao pun intel
Sve zavisi za šta je potreban kompjuter. Na osnovu potreba biraš i procesor. Taj 4417U sa dovoljno RAM-a i brzim diskom sasvim OK za office aplikacije, pritom ne troši mnogo struje i baterija mu traje sasvim solidno. Brži je od nekih i3-jki. Naravno da njega neće uzeti onaj ko hoće gaming mašinu. Sve je stvar balansiranja potreba i finansijskih mogućnosti.
 
Sve zavisi za šta je potreban kompjuter. Na osnovu potreba biraš i procesor. Taj 4417U sa dovoljno RAM-a i brzim diskom sasvim OK za office aplikacije, pritom ne troši mnogo struje i baterija mu traje sasvim solidno. Brži je od nekih i3-jki. Naravno da njega neće uzeti onaj ko hoće gaming mašinu. Sve je stvar balansiranja potreba i finansijskih mogućnosti.
Tako je! Svoj prvi kompjuter sam SAM sastavio, Vojinu GALAKSIJU! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
 
Sve zavisi za šta je potreban kompjuter. Na osnovu potreba biraš i procesor. Taj 4417U sa dovoljno RAM-a i brzim diskom sasvim OK za office aplikacije, pritom ne troši mnogo struje i baterija mu traje sasvim solidno. Brži je od nekih i3-jki. Naravno da njega neće uzeti onaj ko hoće gaming mašinu. Sve je stvar balansiranja potreba i finansijskih mogućnosti.
https://www.polovni-laptopovi.eu/product/dell-precision-m4800/
malo jeftiniji od toga tvoga , polovan , ali da zgazi taj U
a ovo je da malo uštedi
https://www.polovni-laptopovi.eu/product/hp-probook-640-g1-core-i5/
 

Brate ja nikad nisam cuo za taj sajt i imaju nekako nerealne cene,koliko si ti siguran za validnost tog sajta msm.mozda je full sajt a ako je takav onda ga treba svakome preporuciti.Nisam siguran da bi postavljac teme kupovao van ovih nasih domacih prodavnica,no on se nista ne izjasnjava,doduse msm da i ne prati temu.Ako misli da kupi u domacim onaj a315 sto sam ja preporucio je najbolji za kupovinu sve ce lagano sa njim a moze i neki lite gaming tako da sam uvek za jaci hardwer vise nego za estetiku.
 
Brate ja nikad nisam cuo za taj sajt i imaju nekako nerealne cene,koliko si ti siguran za validnost tog sajta msm.mozda je full sajt a ako je takav onda ga treba svakome preporuciti.Nisam siguran da bi postavljac teme kupovao van ovih nasih domacih prodavnica,no on se nista ne izjasnjava,doduse msm da i ne prati temu.Ako misli da kupi u domacim onaj a315 sto sam ja preporucio je najbolji za kupovinu sve ce lagano sa njim a moze i neki lite gaming tako da sam uvek za jaci hardwer vise nego za estetiku.
16 giga 15.6" nema ispod 100k dinara ovde nov zadnji put kad sam gledao....
 

Back
Top