Koji je vaš plan u slučaju nuklearnog akcidenta?

pretpostavljam da će odmah krenuti juriš rulje na markete i da će nestati sva flaširana voda u roku od 12h, i osnovne prehrambene namirnice. takođe 80% ljudi će krenuti u bežaniju u pravcu zapada i juga, dok god imaju goriva.
to je neka moja procena.

krećem da dovlačim pakete flaširane vode po 6 boca upakovano. preferiram Rosu
 
Sta bih radio?
Isto sto i sad, verovatno bi narod poludeo itd poceo da bezi nekud dok ja ne bih vec bi ako u tom haosu policija utihnula i ako ne bi imao ko da hapsi i sprovodi neke pravne zakone obio neke ribolovacke i lovacke radnje nocu kad nema nikog bas ono na sigurno i pokupio neku opremu za pecanje i prezivljavanje...
Onda bih pecao, lovio ribu i lovio neke zivotinje, kretao bih se do planine i nazad do grada...
Nosio bih masku, kad mogu gas masku pa kak mi bog da...
U nekom slucaju ako ne bude bilo kasno da nema letova ili ako avionska karta poskupi da nemam para, ako se to ne desi mozda bi eventualno uhvatio let za Mexico City jer tamo imam devojku sa kojom sam doduse u problemima u vezi ali kaze da bi me primila u slucaju nekog haosa u evropi kod nje hahah...Jos imam ustedjevinu za povratnu kartu do tamo ali cene se menjaju itd i kako je krenulo taj novac cu sacuvati ako ne odem turisticki tamo za Mexiko...
 
provala i uzimanje pribora za pecanje i izlov ribe nakon radioaktivnih kiša ti nije baš pametna ideja, testisi bi povukli puno radijacije na taj način
Nisam expert ali mislim da tolika opasnost zbog par elektrana koje su u problemima nece prouzrokovati toliki level da imamo radiaktivne kise itd...
To bi bilo verovatno ukoliko bi bacali nuklearne bombe a ovde pricamo o kvarovima i incidentima kod elektrana a verujem i da se desi neki bum da bi ljudi gledali da saniraju stetu tamo jer ne ide nikom u ruku da puste skroz da se omakne kontroli kao u kad je bio i onaj incident u Cernobilu...
Ne verujem da bi katastrofa bila toliko velika ali ne i bezopasna...:D
Zvuci kao citat iz serije hahah
 
npr u ukrajini u opštem rasulu i makljaži dođe do eksplozije neke nuklerne elektrane, radioaktivni talas ide ka nama, šta činiti?

zalihe vode, hrane, gas maske, jod, pluta........... jesmo li spremni

kakvo zaštitno odelo štiti od radijacije?
Nista od toga, spremio sam Shatl i odmah tutanj na neki satelit, dok ne navale ovi koji se plase....
 
ja ne mogu reći da bih radio isto što i sad, jer bi tab verovatno zaključao forum i obezbedio dva mesta u avionu za njega i ninu te bi verovatno bili u argentini dok ja pokušavam da se ulogujem, refresh refresh, try again, ali neće, forum se ne odaziva
Ako dođe do nuklearnog napada, rešićemo sve besmislene brige koje nam se sada čine realnim.
 

Back
Top