Koji je smrtni greh najteze savladati?

Koji je smrtni greh najteze savladati?

  • Pozuda, blud

    glasova: 5 25,0%
  • Gordost, oholost

    glasova: 7 35,0%
  • Pohlepa, skrtost

    glasova: 4 20,0%
  • Zavist

    glasova: 3 15,0%
  • Prozdrljivost

    glasova: 3 15,0%
  • Gnev

    glasova: 2 10,0%
  • Lenjost

    glasova: 5 25,0%

  • Ukupno glasova
    20

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.270
Pre nego sto krenete sa glasanjem, vazno je da kopiram sledece:

Sedam smrtnih grehova predstavlja jednu od najvažnijih okosnica hrišćanskog učenja i hrišćanske teologije. Međutim, najinteresantnija stvar u vezi sa svim tim, jeste da se takva lista od sedam grehova koji vode u smrt, kao takva ne može naći u Bibliji. Prvi ih je kodifikovao monah Evagrije Pontijski, i to u vremenskom periodu udaljenom tri stotine godina posle Hristove smrti. Preciznije, on je napravio listu od osam „strašnih iskušenja ljudske duše“, koju je kasnije 590. godine papa Grigorije Veliki suzio na sedam i proglasio „smrtnim“

E, sada, sta mislite?
Licno sam misljenja da je gordost/oholost najteze pobediti, a mozda i nemoguce jer se sigurno moze zadrzati u nekom obliku.
 
Ja mogu ,samo % onih koji se prodaju mi govori da je to no1,moze biti pozuda ali ona ne utice na druge pa je bezazlenija
Dobro je ako mozes. Verovatno svaki covek iznova i iznova zudi za necim. Neugasiva zelja da ima vise. Ne mora biti brojno vise, moze biti nesto drugacije, nesto sto nije imao. Tipa, spavao je sa crnkinjom, belkinjom ali nije sa azijatkinjom i to ga sada vuce. Doduse, to je sad uporedo sa bludom. Preplicu se.

Mada, ima smisla to o cemu govoris. I prejedanje je usko vezano sa pohlepom.
 
Pre nego sto krenete sa glasanjem, vazno je da kopiram sledece:

Sedam smrtnih grehova predstavlja jednu od najvažnijih okosnica hrišćanskog učenja i hrišćanske teologije. Međutim, najinteresantnija stvar u vezi sa svim tim, jeste da se takva lista od sedam grehova koji vode u smrt, kao takva ne može naći u Bibliji. Prvi ih je kodifikovao monah Evagrije Pontijski, i to u vremenskom periodu udaljenom tri stotine godina posle Hristove smrti. Preciznije, on je napravio listu od osam „strašnih iskušenja ljudske duše“, koju je kasnije 590. godine papa Grigorije Veliki suzio na sedam i proglasio „smrtnim“

E, sada, sta mislite?
Licno sam misljenja da je gordost/oholost najteze pobediti, a mozda i nemoguce jer se sigurno moze zadrzati u nekom obliku.
Ovo što si prepisao je netačno. Nije ta klasifikacija nikakva "okosnica hrišćanskog učenja". Već jednostavno dat pregled nekih od najtežih grjehova.
A svaki grijeh potencijalno može da bude smrtan, odnosno da u potpunosti odvoji od Boga i odvede čovjeka u duhovno mrtvilo.
 
Ovo što si prepisao je netačno. Nije ta klasifikacija nikakva "okosnica hrišćanskog učenja". Već jednostavno dat pregled nekih od najtežih grjehova.
A svaki grijeh potencijalno može da bude smrtan, odnosno da u potpunosti odvoji od Boga i odvede čovjeka u duhovno mrtvilo.
Moguce da je pogresno. Wikipedia i nije neki relevantan izvor informacija ali mi je bio najlaksi da pronadjem.
 
Svi nabrojani su odovratni, meni smeta najvise kad vidim kod ljudi lenjost i prozdrljivost, one idu u paketu nekako, gnev mi je gadan isto ali on moze biti i trenutan pa mi ne smeta kao ovo sto sam navela.
a ja imam gordost. samo sto se to kontrolise, bar je kod mene tako.
Meni su licemjeri najgori.
Ovi s oltara puni ko brodovi s dzipovima.
 
Moguce da je pogresno. Wikipedia i nije neki relevantan izvor informacija ali mi je bio najlaksi da pronadjem.
Та хијерархија седам тачније осам смртних грехова је старија од Евагрија Понтијског... нажалост ту вики мрљарију су писали учени протестанти, који важе за најпогубљеније хришћане међу свим ученим Хришћанима... релано појма немају, а праве се ученима

Прва писана и сачувана (јер су неки и унуштене) писана Хијерархија тих грехова и тежине борбе са њима има код преподобног Јована Касијана, ученог подвижника Египатске Пустиње, који је касније у Лијону основао прву научно-подвижничку школу духовности... она је из 4тог века

Тих осам смртних грехова (грех гордости који је највећи и најтежи је упрошћен да два облика зрели-гордост и млади-сујета) се деле уопштено по степенима и тежинама борбе, али не односи се на сваког у истој мери...

Нпр. код људи који слабо посте и ждеру ко стока јаче делује блуд него било која друга страст... код испосника и умерених људи јаче делује гнев и гордост и сл...

Дакле, свако треба да препозна који грех је код њега највећи, па тек онда да крене да побеђује оне слабије у себи, којих има сигурно, али не толико као у превасходном греху који има по стеченој навици...
 
Pre nego sto krenete sa glasanjem, vazno je da kopiram sledece:

Sedam smrtnih grehova predstavlja jednu od najvažnijih okosnica hrišćanskog učenja i hrišćanske teologije. Međutim, najinteresantnija stvar u vezi sa svim tim, jeste da se takva lista od sedam grehova koji vode u smrt, kao takva ne može naći u Bibliji. Prvi ih je kodifikovao monah Evagrije Pontijski, i to u vremenskom periodu udaljenom tri stotine godina posle Hristove smrti. Preciznije, on je napravio listu od osam „strašnih iskušenja ljudske duše“, koju je kasnije 590. godine papa Grigorije Veliki suzio na sedam i proglasio „smrtnim“

E, sada, sta mislite?
Licno sam misljenja da je gordost/oholost najteze pobediti, a mozda i nemoguce jer se sigurno moze zadrzati u nekom obliku.
Meni licno, gnev (bez obzira sto je najcesce na tesku nepravdu ili dvolicnost).

Ali i pozuda je jak protivnik i ne predaje se lako.
 
Pre nego sto krenete sa glasanjem, vazno je da kopiram sledece:

Sedam smrtnih grehova predstavlja jednu od najvažnijih okosnica hrišćanskog učenja i hrišćanske teologije. Međutim, najinteresantnija stvar u vezi sa svim tim, jeste da se takva lista od sedam grehova koji vode u smrt, kao takva ne može naći u Bibliji. Prvi ih je kodifikovao monah Evagrije Pontijski, i to u vremenskom periodu udaljenom tri stotine godina posle Hristove smrti. Preciznije, on je napravio listu od osam „strašnih iskušenja ljudske duše“, koju je kasnije 590. godine papa Grigorije Veliki suzio na sedam i proglasio „smrtnim“

E, sada, sta mislite?
Licno sam misljenja da je gordost/oholost najteze pobediti, a mozda i nemoguce jer se sigurno moze zadrzati u nekom obliku.
Puno gledas filmove
Ne postoje smrtni grehovi prema Bibliji
to sto si nabrojao je iz filma
 
Heretic is one of two Rebel agents. Similarly to Witch, Heretic spreads heresy further wherever he goes. A Heretic can be destroyed by a Priest or Imam using denounce ability. If the Priest or Imam fails there is a chance they will become Heretics themselves. Assassin can kill Heretic too.
The Witches main purpose is to spread heresy and making Priests and Imams more Open Minded(and increasing their chance become Heretics. Heretics main characteristic is Piety, which determines heresy spreading speed and making Heretic more resistant to denouncement. Heretics may appear on their own, but mostly Heretics in past was Priests and Imams who have fallen to heresy. Cardinals are immune to become Heretics, so are Imams and Orthodox Priests with Piety at least 6.
 
Та хијерархија седам тачније осам смртних грехова је старија од Евагрија Понтијског... нажалост ту вики мрљарију су писали учени протестанти, који важе за најпогубљеније хришћане међу свим ученим Хришћанима... релано појма немају, а праве се ученима

Прва писана и сачувана (јер су неки и унуштене) писана Хијерархија тих грехова и тежине борбе са њима има код преподобног Јована Касијана, ученог подвижника Египатске Пустиње, који је касније у Лијону основао прву научно-подвижничку школу духовности... она је из 4тог века

Тих осам смртних грехова (грех гордости који је највећи и најтежи је упрошћен да два облика зрели-гордост и млади-сујета) се деле уопштено по степенима и тежинама борбе, али не односи се на сваког у истој мери...

Нпр. код људи који слабо посте и ждеру ко стока јаче делује блуд него било која друга страст... код испосника и умерених људи јаче делује гнев и гордост и сл...

Дакле, свако треба да препозна који грех је код њега највећи, па тек онда да крене да побеђује оне слабије у себи, којих има сигурно, али не толико као у превасходном греху који има по стеченој навици...
Nadam se da je info tacan, kako zbog mene, tako i zbog drugih, da naucimo nesto.
Slazem se sa tobom oko gordosti. Smatram da mnogi uzivaju kad su u pravu, osecaju se superiorno ili barem poletno.
 

Back
Top