Koji je po vašem mišljenju najopasniji porok?

Zar nije torta hladna

Aktivan član
Poruka
1.199
Po meni je kocka najfatalniji porok. Par razolga:

1. Bolest zavisnosti
2. Promena karaktera
3. Gubljenje materijalnih stvari
4. Gubljenje prijatelja a nekad čak i rodbine
5. Patološka potreba
6. Stres
7. Depresija

Ovo je put kockara. Prvo postane zavisnost odnosno igra redovno pa polako postaje sebičan, lažljiv, agresivan. Posle izgubi sve što je imao ali i dalje se kocka tako što se zajmi i na kraju ga samo u potpunosti to uništi. Mladi se sve više i više se kockaju jer javne ličnosti ih reklamiraju i onda smatraju da je to društveno prihvatljivo i sve počne samo kao društvena igra.
 
Danas odlicna ponuda fudbala 47 utakmica lige konferencija.:kez:
Igrati dnevno za euro ili euro i po je razonoda, kao i pusiti pet cigareta na dan, tu i tamo zapaliti joint, jednom u nekoliko mjeseci cvaknuti MDMA, popiti dvije case vina dnevno, zveknuti psihodelik jednom godisnje, meni je to OK.
Problem nastaje kada covjek godinama i godinama i sada ono najbitnije, u nekim zrelim godinama svaki dan pretjeruje u nenormalnim kolicinama.
I ja sam u prvoj polovici dvadeseteih pusio pet sest, pa i vise jointa dnevno, nista strasno i sasvim normalno za te godine, ali nije isto netko s 20, ili netko s 50.

Za drogu uvijek kazem da je kao i svaki drugi porok - ako si umjeren i znas sta uzimas, zabavna je i relativno bezopasna.
 
Igrati dnevno za euro ili euro i po je razonoda, kao i pusiti pet cigareta na dan, tu i tamo zapaliti joint, jednom u nekoliko mjeseci cvaknuti MDMA, popiti dvije case vina dnevno, zveknuti psihodelik jednom godisnje, meni je to OK.
Problem nastaje kada covjek godinama i godinama i sada ono najbitnije, u nekim zrelim godinama svaki dan pretjeruje u nenormalnim kolicinama.
I ja sam u prvoj polovici dvadeseteih pusio pet sest, pa i vise jointa dnevno, nista strasno i sasvim normalno za te godine, ali nije isto netko s 20, ili netko s 50.

Za drogu uvijek kazem da je kao i svaki drugi porok - ako si umjeren i znas sta uzimas, zabavna je i relativno bezopasna.
Zlobnici i to nazivaju porokom.
Zivot Dana Bilzeriana je sigurno zanimljiviji od zivota nekog bezveznjakovica koji mantra ceo zivot kocka i droga su porok.
 
Po meni je kocka najfatalniji porok. Par razolga:

1. Bolest zavisnosti
2. Promena karaktera
3. Gubljenje materijalnih stvari
4. Gubljenje prijatelja a nekad čak i rodbine
5. Patološka potreba
6. Stres
7. Depresija

Ovo je put kockara. Prvo postane zavisnost odnosno igra redovno pa polako postaje sebičan, lažljiv, agresivan. Posle izgubi sve što je imao ali i dalje se kocka tako što se zajmi i na kraju ga samo u potpunosti to uništi. Mladi se sve više i više se kockaju jer javne ličnosti ih reklamiraju i onda smatraju da je to društveno prihvatljivo i sve počne samo kao društvena igra.
Bolest zavisnosti od toga nema ništa gore.
 
Zlobnici i to nazivaju porokom.
Zivot Dana Bilzeriana je sigurno zanimljiviji od zivota nekog bezveznjakovica koji mantra ceo zivot kocka i droga su porok.
Jeste, ali meni je opet u ovim godinama nezamislivo biti pijan i drogiran 24/7/365.

:mrgreen:

Prije sam npr. oduvijek zelio probati kokain kao tvoj i moj idol iz Medjugorja, danas da sam u prilici, tesko da bi se za to odlucio.
Od tih klasicnih drogi jedino cisti MDMA u kristalima, dok npr. ecstasy muckalicu s ulice ne bi nikada.
Od egzotike mi je san meskalin u cistom kristalnom obliku, ali taj san ce ostati bojim se neispunjen.
 
Gora je kocka od heroina, duže traje i sporije uništava i ne umire kockar od predoziranja.

Коцка и дрога (малтене) не могу да се упореде, сем у не знам ком смислу ..?
Ок, не може се ни без једног ни без другог,
али не може се ни без хране, воде, ваздуха ...

Дакле навучени смо ми на много тога, тј. зависни од.

Као млад сам волео да се коцкам,
силне ноћи сам провео играјући покер и преф у паре.

Али сам све време уживао,
и док сам ишао на коцку,
и док сам коцкао,
и док сам трошио зарађено.

Коцкао сам са другарима тако да ми није било жао ни кад изгубим,
ма срећно једно време, кажем вам !

Дрога ?
Е то је нешто потпуно друго !

Кажем ја једном наркоману (својевремено):
"Ви узимате дрогу да бисте развили своју машту, имагинацију, уметничке способности ..."

А он ће мени:
"Ма јок брате, узимам да бих био нормалан !"
 
Droga i kocka nikako jer 99% ljudi ne zna da se kontroliše. Recimo ja. Odigraću neku kartašku igru (nekad i šah, da) za pare izgubiću 200 dinara, sutra ću uzeti 100, pa ću izgubiti 50, pa ću zaraditi još 150, i eto, tu smo. Problem je kad to postane opsesija i kad se gube desetine hiljada evra. Cigaru ispušim jednu dnevno, čisto iz fazona, možda popijem dva piva za nedelju dana, retko nešto žestoko. Sve su to poroci. Ali ono što je bitno jeste to da meni ništa od toga ne šteti, nisam opsednut time, i mogu bez toga. Za sve je to potreban karakter.
Ako čovek ima karakter, nijedan porok nije opasan. Drug @Jugoslav Čvarak spomenu droge...ni to nije strašno ako čovek ima merku i može da se kontroliše, nije ni to strašno, mada lično ta sranja ne bih stavljao u usta.
 

Back
Top