Koji je njihov status?

just S.

Iskusan
Poruka
5.447
Ljubimci. Psi, macke, ribice, pticice..
Imate li ljubimce i koji su? Borave li u kuci ili vani?
Koje mjesto u vasoj porodici zauzimaju?
Da li su kao, eto tu je, nahranimo ga ili je i on ipak clan vase porodice?
Kacite slikice.... :heart:

Ovo je moj Stevo. :heart:
http://img168.imageshack.us/img168/2463/stevo.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/5830/stevon.jpg

Stanuje u dvoristu (kod momka- brzo cu i ja kod njih) ali ni jedna prica ne prolazi bez njega. Mislim da je cak i previse smatran clanom porodice.
Kad njega ujede krpelj, svi bolujemo. :(
Inace je strasna maza..

Molim moderatore da ne prebace temu na Zivotinje, jer se ne prica o hranjenju,krpeljima, vakcinaciji, veterinarima, vec o tome sta nam znace u zivotima. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Aki je postao od septembra prosle godine, kada smo ga kupili, do danas prava atrakciija u naselju, imamo komsije koje su ugledajuci se na nas kupili pse, a mene ljudi pozdravljaju zbog Akija i prilaze mi
On je glavna zvezda, mada imamo i konkurenciju:)
Zivi u stanu i ravnopravan je clan porodice, na svoj nacin naravno

U poslednje vreme se ponasa ko neki macor, zalepi se za jednog ukucanina i samo se mazi o noge:neutral: sta je sinoc radio s Mindjusicom vristala sam od smeha. Dobio je novu kosku za igranje i ona ga je vabila, skakao je kao oni psi u cirkusima:klap: a jutros je ogladneo, odmah su mu valjale granule, koje inace omirise s blagim prezirom:lol:
 
Ljubimci. Psi, macke, ribice, pticice..
Imate li ljubimce i koji su? Borave li u kuci ili vani?
Koje mjesto u vasoj porodici zauzimaju?
Da li su kao, eto tu je, nahranimo ga ili je i on ipak clan vase porodice?

Ovo je moj Stevo. :heart:
http://img168.imageshack.us/img168/2463/stevo.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/5830/stevon.jpg

Stanuje u dvoristu (kod momka- brzo cu i ja kod njih) ali ni jedna prica ne prolazi bez njega. Mislim da je cak i previse smatran clanom porodice.
Kad njega ujede krpelj, svi bolujemo. :(
Inace je strasna maza..

Molim moderatore da ne prebace temu na Zivotinje, jer se ne prica o hranjenju,krpeljima, vakcinaciji, veterinarima, vec o tome sta nam znace u zivotima. Hvala.

Jaoooo,pa jel to mali labrador!!! Divan je:D

I tema je predivna,pisacu malo kasnije o mom brkatom Aksu:mrgreen::heart:
 
Poslednja izmena:
2 psa. Jedan pas je tu od skoro, lutalica i i jos se privikava. Drugi pas je tu vec pet godina i ima status pravog clana porodice. Spava u krevetu, jede iz ruke, pije iz solje... Po povratku iz setnje utrcava u kadu na pranje sapica i u ovom periodu strpljivo ceka cetkanje, zbog krpelja. Ako ne primetimo da je gladna nece uzeti sama iz svog tanjira nego ce stajati ispred njega, u pocetku netremice gledati a kasnije cviliti kako bismo je usluzili:lol: Ako bas preteramo s neobracanjem paznje dotrci do nas i gleda nas u fazonu "Ocete li, ima gladnih":hahaha: Zna da uvek dobije zadnji zalogaj iz tanjira i strpljivo ga ceka (kad vidi da se tanjir prazni uzvrpolji se) Kad odem negde ima svoje mesto pored prozora na kome ume da provede sate i sate cekajuci me da se vratim:heart: Ume da prilegne ali na svaki zvuk se trza i skace da vidi da li idem. Zna znacenje najmanje 30 reci, bez greske. Kad sam za kompom predugo ili lezi na krevetu i posle odredjenog vremena pocne da uzdise na sav glas ("Crna li je moja sudbina") ili mi dodje u krilo i lezi... Zna da ne mogu dugo da izdrzim tako a zao mi je da je ne primim i onda na kraju izdejstvuje da ustanem i poigram se s njom:lol: Kad se tusiram a sama sam, zazvoni li telefon pocne da zavija veoma glasno dok ne izadjem iz kupatila. I kako da ne bude ravnopravan clan porodice?
 
ja sam davno imala jednog psa zvao se Kića
on je bio moj verni pas pratilac
on je bio spreman i u vatru i u vodu sa mnom
pratio me na stanicu kad sam išla da polažem ispite, svuda ali svuda....sam bez povoca i strpljivo bi me čekao ispred vrata satima ( negde kad odem retko se vraćao bez mene, ali je znao da se vrati kući...
nije bio ravnopravan član, jednostavno nije voleo da bude unutra, bio je prava skitara....
udarila ga kola dok je pratio svoju gospodaricu
to je heroj među psima....(poginuo je na zadatku)
 
yup imam psa,cockapoo, status mu je ;di mi tu i on, imamo ga vec 3 godine i prava je radost za nasu obitelj.Zivi sa nama, ide u salon za uljepsavanje cesce nego ja :D, moj muz cesto kaze da bi volio biti cucak u nasoj obitelji jer nas bas uziva:)))
 
Aki je postao od septembra prosle godine, kada smo ga kupili, do danas prava atrakciija u naselju, imamo komsije koje su ugledajuci se na nas kupili pse, a mene ljudi pozdravljaju zbog Akija i prilaze mi
On je glavna zvezda, mada imamo i konkurenciju:)
Zivi u stanu i ravnopravan je clan porodice, na svoj nacin naravno

U poslednje vreme se ponasa ko neki macor, zalepi se za jednog ukucanina i samo se mazi o noge:neutral: sta je sinoc radio s Mindjusicom vristala sam od smeha. Dobio je novu kosku za igranje i ona ga je vabila, skakao je kao oni psi u cirkusima:klap: a jutros je ogladneo, odmah su mu valjale granule, koje inace omirise s blagim prezirom:lol:

i Stevo granule jede bas ked ga teska glad uhvati. Kad smo bili na moru, par dana ga je komsija pazio. Mogu misliti kako ih je tuzno jeo..:(
Meni je najsladji kad stane pasti travu! :lol:
Ljudi se zblanu :eek:

Meni se iskreno ne svidja ovoliko prisan odnos i ovolika kolicina ljubavi koju osjecamo prema njemu.
Sama pomisao na to koliko im je kratak zivotni vijek.. :sad2:
mada mi je drago sto ga imamo, sto nam on zna popraviti dan, ne zna niko drugi! :heart:
 
yup imam psa,cockapoo, status mu je ;di mi tu i on, imamo ga vec 3 godine i prava je radost za nasu obitelj.Zivi sa nama, ide u salon za uljepsavanje cesce nego ja :D, moj muz cesto kaze da bi volio biti cucak u nasoj obitelji jer nas bas uziva:)))

isti slucaj.
ja i on na suvozacevom mjestu, momak vozi..
sad je vec veliki (1.5 godina-slikam uskoro pa kacim!), ali mora sjediti naprijed..
e sad kako je meni..nije ni bitno! :) bitno da on vidi sve! :cool:
 
imamo Juniora i Aumi - tvorove
Peruna..Peru macka i Loru...psa...
normalno da su ravnopravni clanovi obitelji, al
nema sanse da svi spavaju s nama u krevetu sobi..
to je Perina teritorija...
tvorovi imaju apartman na terasi...zatvorenoj, s grijanjem i pristup
cijeloj kuci kad su budni (par sati dnevno...)
a Lora gospodari kaucem : )))
 
Imam 2 kornjace, Romea i Juliju. :D
I ovo malo cudo (koje je sada dosta vece, ima oko 4 meseca, a ovde je imao samo 1).
E da, zove se Lazar (a svi ga zovemo Pisha :D ) i obozava da nam grize noge, cvece, i sve ostalo u stanu.
Spava u sestrinom krevetu ili na lap-top-u (valjda mu tu najtoplije :D), jede samo hranu za mace, ima mnooogo igracaka, i voli da se mazi samo kada mu se spava. :heart:
 

Prilozi

  • 08062009563.jpg
    08062009563.jpg
    42,7 KB · Pregleda: 15
  • 04062009498.jpg
    04062009498.jpg
    43,3 KB · Pregleda: 16
imamo Juniora i Aumi - tvorove
Peruna..Peru macka i Loru...psa...
normalno da su ravnopravni clanovi obitelji, al
nema sanse da svi spavaju s nama u krevetu sobi..
to je Perina teritorija...
tvorovi imaju apartman na terasi...zatvorenoj, s grijanjem i pristup
cijeloj kuci kad su budni (par sati dnevno...)
a Lora gospodari kaucem : )))

kod tebe je bas guzva! :)
 
Divna tema :heart:

Moje psetance je glavno! :lol: Maza je neviđena, ali samo sa ljudima koje voli.;)

Od kad smo ga našli i udomili, postao nam je deo porodice.

Ponekad jede sa nama. Razmažen do daske. :lol:

Zvanično prebivalište mu je podrum, tamo mu je dušek na kom spava, mada ga koristi samo kad su najveće hladnoće i vrućine. Uglavnom je u dvorištu i spava ispred vrata.
Voli da uđe u kuću i spava ispod stola.

Nemiran je i ne može da izdrži da bude zatovoren u kući.

PS Stevo je prelep. :heart:
 
2 psa. Jedan pas je tu od skoro, lutalica i i jos se privikava. Drugi pas je tu vec pet godina i ima status pravog clana porodice. Spava u krevetu, jede iz ruke, pije iz solje... Po povratku iz setnje utrcava u kadu na pranje sapica i u ovom periodu strpljivo ceka cetkanje, zbog krpelja. Ako ne primetimo da je gladna nece uzeti sama iz svog tanjira nego ce stajati ispred njega, u pocetku netremice gledati a kasnije cviliti kako bismo je usluzili:lol: Ako bas preteramo s neobracanjem paznje dotrci do nas i gleda nas u fazonu "Ocete li, ima gladnih":hahaha: Zna da uvek dobije zadnji zalogaj iz tanjira i strpljivo ga ceka (kad vidi da se tanjir prazni uzvrpolji se) Kad odem negde ima svoje mesto pored prozora na kome ume da provede sate i sate cekajuci me da se vratim:heart: Ume da prilegne ali na svaki zvuk se trza i skace da vidi da li idem. Zna znacenje najmanje 30 reci, bez greske. Kad sam za kompom predugo ili lezi na krevetu i posle odredjenog vremena pocne da uzdise na sav glas ("Crna li je moja sudbina") ili mi dodje u krilo i lezi... Zna da ne mogu dugo da izdrzim tako a zao mi je da je ne primim i onda na kraju izdejstvuje da ustanem i poigram se s njom:lol: Kad se tusiram a sama sam, zazvoni li telefon pocne da zavija veoma glasno dok ne izadjem iz kupatila. I kako da ne bude ravnopravan clan porodice?


i ja kod ovog maznog stvora obozavam te njegove "radnje"!
na pocetku dok smo ga ucili neke stvari, momak bi cesto rekao glasnije neku naredbu a on se mrvica prepadne i dotrci do mene, stane ize ledja- kao u fazonu- brani me! :lol:
e onda mu se svi ismijemo!
 

Back
Top