Koji je najveći problem društva?

I pre demokratije su ljudi umirali od raka i bolesti srca. Hoćeš da kažeš da pre prve pojave demokratije u Antičko doba ljudi nisu umirali od bolesti? Naravno da jesu umirali od bolesti i pre antickog doba.

Koja ti je definicija demokratije jer demokratija u anticko doba i demokratija danas nisu ni priblizno iste?
Eksplozija malignih oboljenja je zadnjih 150 godina.
Demokratija se svodi samo na jedno kako danas tako i u antici....‚‚dva cobanina mogu da preglasaju jednog filosofa....‚‚
 
Eksplozija malignih oboljenja je zadnjih 150 godina.
Demokratija se svodi samo na jedno kako danas tako i u antici....‚‚dva cobanina mogu da preglasaju jednog filosofa....‚‚
Moja def demokratije je: "Svi mogu da glasaju ali ne može o svemu da se glasa". Tako da vidiš da nije strašno ako dva čobana mogu da me pregladaju ako ne mogu o svemu da glasaju. Neka do sutra glasaju ako ne mogu da glasaju o mojim parama i o mom telu.😂
 
Pa recimo, dva morona nadglasaju jednog pametnog, i onda zbog ta dva morona neko pobaca osiromaseni uranijum po Srbiji. A posle toga ceo taj region ima najveci broj obolelih i umrlih od raka, kao sto kazes rak ubija. Ali moraju se znati i uzroci. Vidis, nije samo lek u pitanju, treba preventivno delovati i onda bi broj obolelih bio mnogo manji, barem 5 puta. Samo kazem. Demokratija. U demokratiji svako ima pravo da svojom odlukom utice na razboljevanje nekog drugog i njegovo umiranje, narocito ako su ta dva morona uticala da taj oboleli nema para za lecenje ili taj famozni lek za rak. Ovde se govori o problemu drustva kao celine, ne problem covecanstva. Rak nije brend ili neki modni trend rezervisan za covecanstvo. Pogresno gledas na to. Sve zivotinje, sva ziva bica obolevaju i umiru od raka. Zapravo mi nismo ni blizu kao vrsta vrhu te lestvice koja najvise oboljeva i umire od raka nego smo negde na sredini. Svake godine mnogo vise ljudi umre nasilnom smrcu, ubistva, nesrece i od gladi nego od raka. Jos jedan primer. Ali to je zato sto dva morona imaju moc nad pametnim. Evo nekoliko cinjenica.
I samo da dodam, na skeletima davno umrlih ljudi u grobnicama kao egipcani npr. Pronasli su da su neki oboleli i umrli od raka. Tako da je on tu prisutan generacijama. Cuo sam mnogo prica od starijih ljudi po selima, bila tu beka devojka razbolela se mlada i umrla za 2 ,3 meseca. I ne zna se od cega. A siguran sam da kada bi istrazili njene kosti da bi pronasli celije raka. Tih primera o naglom razboljevanju i umiranju imas mnogo. Tako da to nije drustveni problem. Vec problem svih zivih bica. Ajkule se jedine koje su na to imune.
Rak je postojao milenijumima pre nego što je uopšte nastao osiromašen uranijum. Tako da.....
Čak šta više i ne postoje neki nedvosmisleni naučni dokazi da osiromaseni uranijum direktno izaziva rak.
Čak čak šta više osiromašeni uranijum je OSIROMAŠEN prirodni uranijum što znači da je manje radioaktivan nego prirodni uranijum.

Prevelik ego, da ne kažem kurčevitost.
Prevelik ego mozda ubije jednog nekog ali rak sigurno ubije 55 ljudi svaki dan.
 
Rak je postojao milenijumima pre nego što je uopšte nastao osiromašen uranijum. Tako da.....
Čak šta više i ne postoje neki nedvosmisleni naučni dokazi da osiromaseni uranijum direktno izaziva rak.
Čak čak šta više osiromašeni uranijum je OSIROMAŠEN prirodni uranijum što znači da je manje radioaktivan nego prirodni uranijum.


Prevelik ego mozda ubije jednog nekog ali rak sigurno ubije 55 ljudi svaki dan.
Mislim da nisi razumeo tematiku.
A uranijum je duboko pod zemljom. Inace znas da je olovo nastalo od uranijuma koji vise ne zraci
 
Najveći problem društva je rak, bolesti srca, starost. Najveći problem društva je ono što ubija najviše članove tog istog društva. Šta će mi da ranije stignem negde novim brzim vozom? Lek za sedu kosu i bradu bukvalno vredi više nego svi autoputevi na svetu? Koji je po vama najveći problem društva?

Šta će mi da sat ranije stignem negde, treba mi lek zar rak, bolesti srca i viruse.
Vucic
 
Mislim da nisi razumeo tematiku.
A uranijum je duboko pod zemljom. Inace znas da je olovo nastalo od uranijuma koji vise ne zraci
Gluposti, običan ivičnjak poted puta ima uraniju u sebi i radioaktivan je. Svaki kamen jeje radioaktivan zbog uranijuma, samo nije svuda uranijum isplativ za eksplataciju,zato samo ponegde rudari,ali uranijuma ina svuda, najvise ga ustvari ima u moru.
 

Back
Top