Koji je najvažniji začin za jelo posle soli?

volim beli luk ali sam postala lenja da ga stalno seckam i čistim

nešto sam origano dodavala svuda gde može, ali bio mi je pri ruci :p

uglavnom šta mi je pri ruci

ako je slatko onda možda cimet

mada više tako nešto smućkam manje kuvam

razmislila bih oko kurkume, ne znam oko toga, ali ofarbala sam jaja
Problem belog luka se resava na jedan cudan nacin....
Uzmes neku posidicu , radi posao i ona staklarija raznobojna kao neke tacne manje su malo od solje, obicno cuce u vitrinama i to stoji na stolu i tu stavis jednu glavicu belog luka i onda stalno stoji tu na kuhinjskom stolu ....i kako ti zatreba tako ocenes i ocistis koliko ti treba, kad potrosis ceo , ili dodas ili kupis kasnije u radnji....
Bitna stavka je da stoji tu stalno...
Neki misle da je slicno kao kad ti stoji glavica blizu pribora za jelo , u fijoci....ali nije bas isto....
Moze i tacna od kafe, ali ove kristalne obojene su jos i detalj...na stolu..

Problem belog luka se resava na jedan cudan nacin....
Uzmes neku posidicu , radi posao i ona staklarija raznobojna kao neke tacne manje su malo od solje, obicno cuce u vitrinama i to stoji na stolu i tu stavis jednu glavicu belog luka i onda stalno stoji tu na kuhinjskom stolu ....i kako ti zatreba tako ocenes i ocistis koliko ti treba, kad potrosis ceo , ili dodas ili kupis kasnije u radnji....
Bitna stavka je da stoji tu stalno...
Neki misle da je slicno kao kad ti stoji glavica blizu pribora za jelo , u fijoci....ali nije bas isto....
Moze i tacna od kafe, ali ove kristalne obojene su jos i detalj...na stolu..

da, stoji i kod nas tkao, mene mrzi da čistim češanj trenutno :I

Beli luk u prahu, definitivno.

Mada tu su i karanfilić, muškatni pržžoraščić. Moram da priznam da do skoro nisam eksperimentisala sa začinima, koristila sam samo one na koje sam navikla i koji su bliži našoj kuhinji...a onda sam na poklon dobila jednu knjigu o začinima i sada obožavam da isprobam nove začinee!!! :lol:

Knjga se zove Putevi začina, za sve koje zanima, ima dosta i recepata pored priče o začinima.

Back