Koji je najpopularniji sport na svetu?

Screenshot 2024-06-18 at 14.13.16.png

Košarka je dosta jača u realnosti, vidiš da se u regione ne računa Evropa.
A ovdje se pod hokejom misli i na hokej na ledu i na hokej na travi, zajedno. Ali i dalje mislim da je broj fanova predimenziran.

Ma verovatno i da jeste. A i sta znaci "fan"...neko kome je u tom trenutku ukljucen taj sport na tv-u pa mere gledanost? Ali generalno, to je to, mozda brojke nisu te koje su napisane, mozda fali npr. formula 1 ili atletika, ali ne promasuje ovo mnogo.

Takodje, bejzbol je popularan samo u USA. Kriket Indija/Pakistan. Nego te drzave imaju mnogo ljudi, pa zato.

Sto se tice kosarke, ona je popularna u Americi i Mediteranskim zemljama. Na primer, kad su Nemci postali prvaci sveta prosle godine, to ih totalno nije tangiralo. Poznajem mnogo Nemaca, vecina nisu ni znali da su to osvojili, jer kosarka tamo nije mnogo vazan sport.

Ma verovatno i da jeste. A i sta znaci "fan"...neko kome je u tom trenutku ukljucen taj sport na tv-u pa mere gledanost? Ali generalno, to je to, mozda brojke nisu te koje su napisane, mozda fali npr. formula 1 ili atletika, ali ne promasuje ovo mnogo.

Takodje, bejzbol je popularan samo u USA. Kriket Indija/Pakistan. Nego te drzave imaju mnogo ljudi, pa zato.

Sto se tice kosarke, ona je popularna u Americi i Mediteranskim zemljama. Na primer, kad su Nemci postali prvaci sveta prosle godine, to ih totalno nije tangiralo. Poznajem mnogo Nemaca, vecina nisu ni znali da su to osvojili, jer kosarka tamo nije mnogo vazan sport.
Bejzbol je najpopularniji sport u Japanu (timski), i jako je popularan u Srednjoj, i severu juzne Amerike.

U sustini, jeste u padu, jer je ranije bio sport broj jedan i u USA, i u vecini srednje Amerike, i u Venecueli, ali sada je to slabije.

Bejzbol je toliko bio popularan, da je to bio najomiljeniji sport Fidela Kastra, koji je celu svoju diktaturu zasnivao na antiamerikanizmu, ali bejzbol je bio jedna od najbitnijih kultoroloskih odrednica Kube.

Danas je isto popularan, ali pre svega ga vuku USA i Japan.

Košarka je dosta jača u realnosti, vidiš da se u regione ne računa Evropa.
A ovdje se pod hokejom misli i na hokej na ledu i na hokej na travi, zajedno. Ali i dalje mislim da je broj fanova predimenziran.
Kosarka uopste nije jaca.

Kosarka je gubitaski sport svuda, osim u USA.

Ona jeste omasovljena i ima ogromnu bazu, ali je potpuno, ali potpuno gubitaski sport, i takav sport nema buducnost.

Sa druge strane, Indijci su budale jer ne legalizuju kladjenje, i time kriket lansiraju u abnormalne visine, gde bi kolicina para u istom bila i 3 puta veca nego sto je sada, a i sada je velika.

Znam, to sam i naveo.
Košarka je ipak popularna u Evropi, iako se u istraživanju Evropa ne navodi kao region u kom je košarka popularna. Zbog toga je broj fanova košarke vjerovatno veći od prikazanog.
Kriket svakako jeste drugi najpopularniji.
Košarka je manje popularna od bejzbola i u SAD-u. Bejzbol je osim SAD-a popularan i u Japanu (čak i proporcionalno broju stanovnika gledaniji nego u SAD-u) i na karipskim ostrvima pomalo.

Poslednja izmena:
Kosarka uopste nije jaca.

Kosarka je gubitaski sport svuda, osim u USA.

Ona jeste omasovljena i ima ogromnu bazu, ali je potpuno, ali potpuno gubitaski sport, i takav sport nema buducnost.

Sa druge strane, Indijci su budale jer ne legalizuju kladjenje, i time kriket lansiraju u abnormalne visine, gde bi kolicina para u istom bila i 3 puta veca nego sto je sada, a i sada je velika.
Jeste, malo jača od prikazanog. Ali i dalje mislim da ne bi ušla u top 3.

Back