Koji je gori?Rat u Makedoniji,ili rat u Sloveniji?

a koliko bugarskih kamiondzija je umrlo?

Na spisku palih boraca za domovinu ih nema.
To je bila vjerovatno ponovo neka saobraćajna nesreća i to ne spada u žtrve rata, inače bi ga morala Slovenija proglasiti za borca i dati mu (njegovoj ženi) penziju, pa zato to nije napravljeno. Činjenica, da u trenutku smrti, taj kamiondžija nije imao u rukama pušku nego volan je bilo presudno, da se ne proglasi za heroja domovinskog rata.
Slovenci su škrti a posebno, kad su u pitanju stranci.

Ponovo navodim, da to nije bio ni "R" od rata. Vojska JNA nije bila niti motivisana da na nekoga puca, niti je znala ustvari šta se dešava. Zato su se masovno predavali policiji i onim rezervistima- teritorijalnoj odbrani Slovenije koju je vodio rezervni vodnik Janez Janša.

A Slovenci su mislili da su kao pobijedili u nekom ratu.
A nema niđe Slovenca u junačkoj pjesmi da ga jeebeš.z:lol:

Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
U 2001 VMRO-ovci veciti luzeri pretrpeli su poraz i to vam kazem iz neutralne perspektive .Preko opstine Lipkovo ,Slupcane , Lojane pa sve do Nikustak leva obala Vardara ( pola Skoplje) ,Tetovo ( 100 % ) ,Gostivar ( 100 % ) ,Debar , Kicevo (80 % ),Struga 60% sve to drze UCKE .Negde oko 40 % teritorije BJRM .FYROMCI su u zadnjem stadijumu odumiranje i to je vec prelomeno nepovratno .Za 10 godina broj hristijanskog i muslimanskog stanovnistva bice 1 : 1 to je to .Na severu su starosrbijanci a na istoku VMRO bugarasi . VMRO-ovci nikad se nisu borili za dobrobit naroda vec za pripajanje BJRM Bugarskoj i to rade i dan danas .

Onih nekoliko dana sam se zadesio u Sloveniji i zmam skoro sve.
To uopšte nije bio rat.
Onaj njihov presjednik, Janez Stanovnik, sa velikim bijelim brcima je stalno nešto pričao o samostalnosti Slovenije i nekakvoj asimetričnoj Jugoslavili ali ga niko nije razumio.
Vojska je dobila naređenje, da izađe iz kasarni i da zaštiti granice.
Slovenci su im ponoći isklopili struju, vodu, telefone i ceste zatvorili sa autobusima, kamionima i betonskim kockama kao piramida kao i sa butan flašama.
Tako su ostali bez vode, hrane, veza i mogli su izaći samo pješke. Neki tenkovi su pokušali izaći ali su ceste bile neprohodne, pa je jedan tenk gurnuo i pregazio jednoga fića i slomio nogu jednom Janezu, koji nije uspio pobjeći.
Neki su uspjeli izaći pješke vani ali niko od vojnika nije znao šta se dešava, pa su mnogi pitali narod šta se desilo?
Izgledalo je, kao da Janezi hoće vani preko granice a vojska, kao da im neda.
Proletjelo je par aviona i probilo vazdušni zid i tako je puklo, da smo se svi usrali i pobjegli u zaklon.
Na kraju , posle 9 dana rekoše, nema više rata i Slovenija je samostalna a okupatorska JNA se predala.
A ustvari je u Sloveniji bilo oko 2000 vojnika, koji su uglavnom gladovali po kasarnam nekoliko dana i jeli zapakiranu suvu hranu tz. A,B, C ili D. (Ovčetina ili govedina... u komadima u konzervama starim 30 godina).
Posle su Slovenci vojnici ostali u Sloveniji a ostali bez naoružanja otišli u Koper i sa nekim italijanskim velikim brodom otišli prema jugu.
Oficirima j bilo dozvoljen da odnesu samo pištolj ali bez metaka a vojska bez ičega.
Kasnije su Slovenci to naoružanje JNA prodavali Hrvatima i Bosancima i dobro zaslužili.

To je bilo sve.

Jeste, a posrednik je bio Janša.

mnogo ti hvala za to,molim te,ako pronadjes nesto tako i za MAkedoniju,kazi mi.

Tada sam se zadesio u Sloveniji i znam dobro šta se dešavalo. Zato tvrdim, da je to bila opšta predaja vojnika i oficira JNA, jer niko nije znao šta se dešava i niko nije htio da puca na narod i da ratuje.
Zato se JNA masovno predala policiji i rata nije bilo.
Normalno, Slovenci su to znali naduvati do neviđenog.

Tada u Makedoniji nijesam bio ali mi se čini, da je tamo sve išlo po dogovoru i mirno. JNA je mirno napustila Makedoniju.
Kasnije je došlo do pobune makedonskih Albanaca, pa je makedonska vojska, uz pomoć ruskih helihoptera i oružja, pobunu brzo ugušila.
Kasnije se umiješala i Amerika i EU i napravili neko primirje, koje i danas traje.
Ali je tamo još uvijek sve kao tempirana bomba, koja može planuti.
Albanci neće da uče i da govore makedonski jezik i njihov je cilj, da se taj dio do Skoplja, spoji sa Kosovom i Albanijom.
Između Makedonaca i njihovih Albanaca je velika podvojenost koja ne sluti na dobro.
Dobro je to, da svijest i patriotizam, posebno mladih Makedonaca vrlo brzo raste i to je garanncija, da će znati očuvati svoj narod i državu.
Susjedne zemlje im moraju u tome pomoći ali samo toliko, koliko oni budu to željeli.

Poslednja izmena:
Tada sam se zadesio u Sloveniji i znam dobro šta se dešavalo. Zato tvrdim, da je to bila opšta predaja vojnika i oficira JNA, jer niko nije znao šta se dešava i niko nije htio da puca na narod i da ratuje.
Zato se JNA masovno predala policiji i rata nije bilo.
Normalno, Slovenci su to znali naduvati do neviđenog.

Tada u Makedoniji nijesam bio ali mi se čini, da je tamo sve išlo po dogovoru i mirno. JNA je mirno napustila Makedoniju.
Kasnije je došlo do pobune makedonskih Albanaca, pa je makedonska vojska, uz pomoć ruskih helihoptera i oružja, pobunu brzo ugušila.
Kasnije se umiješala i Amerika i EU i napravili neko primirje, koje i danas traje.
Ali je tamo još uvijek sve kao tempirana bomba, koja može planuti.
Albanci neće da uče i da govore makedonski jezik i njihov je cilj, da se taj dio do Skoplja, spoji sa Kosovom i Albanijom.
Između Makedonaca i njihovih Albanaca je velika podvojenost koja ne sluti na dobro.
Dobro je to, da svijest i patriotizam, posebno mladih Makedonaca vrlo brzo raste i to je garanncija, da će znati očuvati svoj narod i državu.
Susjedne zemlje im moraju u tome pomoći ali samo toliko, koliko oni budu to željeli.

Auu ovo mora da je neki najnoviji vic zato su 100 000 ljudi dostavili dokumente za srpske pasose i ovi sa bugarskim oko 80 000 jel zato sto su patriote .

Poslednja izmena:

Auu ovo mora da je neki najnoviji vic zato su 100 000 ljudi dostavili dokumente za srpske pasose i ovi sa bugarskim oko 80 000 jel zato sto su patriote .

Ja poznajem dosta mladih Makedonaca, koji danas žive po EU i vrlo su ponosni na to što su Makedonci.
A to oko pasoša mi nije jasno?
Možda je to neki drugi razlog da lakše nađu posao vani. Pojasni nam to malo bolje.

Ja poznajem dosta mladih Makedonaca, koji danas žive po EU i vrlo su ponosni na to što su Makedonci.
A to oko pasoša mi nije jasno?
Možda je to neki drugi razlog da lakše nađu posao vani. Pojasni nam to malo bolje.

Da oni su najponosniji kada su nadvor iz BJRM toliko su ponosni da bas ih boli briga za ljude ovde koji UMIRU od siromastva a posto su tako ponosni nek se vrate ovde da vide kako se zivi a vratiti se nikad nece .Sta ti nije jasno oko pasosa eto koliki je njihov patritozam govorim za ove bugare a za Srbe koji su autohtoni narod i nije cudo sto traze srpske pasose ....kako se mi mozemo zastiti od cigo bugara to je jedini nacin.Sve ti je to luk i voda njihov patriotizam onako deklarativan nikako stvaran nema nista od toga sve je to foliranje .BJRM je u zadnjem stadijumi ireverzibilnog raspada kazem ti bez nikakve pristrasnosti .

O teškom stanju u Makedoniji govore i kažu, da vlast samo gradi spomenike po Skolju a narod gladuje jer nema posla.Rade samo državne službe od međunarodne pomoći a fabrike su zatvorene.
Ako bi bilo posla, svi bi se sa veseljem vratili.
A od šiptara svi kukaju.

Ta vlast radi na intenzivnu BUGARIZACIJU upravo na nacin koji su smislili bugarski propagatori XIX veka u sustinI osnovo poloznik te ideje je SIMEON RADEV koji i sam svestan da ne moze promeniti srpski mentalitet stanovnika juga predlaze da se istima da neka forma neutralnosti e to je ANTICKI MAKEDONIZAM i ti spomenici koje se grade politika je jasna siromastvo ,izolacija( nikako EU ) da se nabilda bugarofilski element i tada nastupa finalna faza .A tome koliko je jak BJRM-ovski element neka lazu nekog drugog .

UCK su ko mala deca bezala u autobusima jel ih je spasula CIA.
Mislim da rata u Makedoniji nece biti, jel siptari imaju sva prava, u vladi su, imaju svoje skole,udruzenja... ali ako bude, tesko njima, a valjda ce se onda i ovi kako ovaj kumanovo udruziti sa Makedoncima i proterati bagru.

Ma dzabe rat i sve,kad je BJRM srpdačina od države. Već skoro 20 godina ni ime nema,krade tuđu istoriju,tačnije kači se na tuđu istoriju. Perspektive i budućnosti za tu državu nema,pored Moldavije najsiromašnija u Evropi...

Cuo sam da Makedonce odrzava vise od 70 slovenackih kompanija,ali ipak su ovi i dalje siromasni.:zroll:

To mi nije poznato.
Slovenci da mogu, pomogli bi najprije sebi jer su totalno bankrotirali i imaju preko 100.000 nezaposlenih a i oni što su zaposleni, ne dobijaju plate redovno.
Podatak, da je u Sloveniji plata prosjek 950€ je laž. Velika većina dobija neto od 500-800€ a troškovi su veći nego u Njemačkoj. Stan od recimo 60m2 košta oko 600€/mjesec, pa ti vidi kako žive.
U Sloveniji je bilo 90-tih godina oko 250.000 stranih radnika a nezaposlenih nije bilo. Plate su bile 2-3 puta više nego u drugim republikama a posle osamostaljenja i ulaska u EU, sve je pošlo đavoljijem tragom.
Danas mnogi kukaju za Yugom i blagostanjem, koje su tada imali.

Ovaj lik je davno usao u legendu sa svoojim mudrim recima koje su jako lepo opisale tadasnje stanje u Sloveniji

To je živa istina.
Niko nije znao o čemu se radi i zato vojska nije imala nikakve motivacije da u nekoga puca.
Zato je masovno vojska predala oružje policiji i predala se, ne kao da je kapitulirala, već su mislili, da je neki nesporazum,. jer su do juče dobro sarađivali sa policijom.
Jedino su bili gadni oni avioni u niskom letu i probijali vazdušni zid, pa su mi popucali prozori na hotelu i zeblo me je ka psa, dok mi nijesu zamijenili staklo.

Oklopna kolona koje je išla na Aerodrom Brnik je izgubila jedan transporter i jedan tenk. Mislim da su imali troje mrtvih, svi u tom transporteru. Mislim da su i Slovenci imali jednog mrtvog tu. Kad su ti ljudi izginuli na to mjesto su helikopterima dovezeni padobranci iz 63. ali su se sledeceg dana predali. Slovenci tvrde da su u noci prije nego što će se ujutro predat krali po kučama u koje su se sklonili ali neznam dali je to istina. Inaće ovi što su došli na aerodrom bili su bez hrane i pokušavali su da love srndaće mitraljezima. :mrgreen:

Back