Koji je borilački sport najbolji da se trenira?

Za zene krav maga mozda, udri u jaja i bezi
u stvari sut u jaja nije bas delotvoran metod
prvo razliciti ljudi imaju razlicit stepen tolerancije na taj bol
a drugo vaznije
ti sutiras preko pantalona
ako nema slimfit pantalone same pantalone prave zastitu i blokadu a narocito ako imaju one vrecaste pantalone tako da se moze desiti da sut u jaja bude skoro pa neosetljiv
to uopste nije dobro mesto za udarac

ako zaista zelis da udaris onda sutiraj djonom napred u koleno od napred i lomis ga lako.
koleno je najosetljiviji deo tela i kad ga jako sutnes shebes ga za ceo zivot
sigurno nece moci da te napadne posle toga.

ali smatram da je izbegavanje borbe najbolji metod jer nikad ne znas kakav je loodak sa druge strane i koliko je naduvan i sta sve moze da podnese.
vidjao sam naduvane koji ne osecaju bol ni malo, lomis ga i njemu nista samo sto se jos i ne smeje.

a drugo vaznije
ako nema slimfit pantalone same pantalone prave zastitu i blokadu a narocito ako imaju one vrecaste pantalone tako da se moze desiti da sut u jaja bude skoro pa neosetljiv

ako zaista zelis da udaris onda sutiraj djonom napred u koleno od napred i lomis ga lako.

ali smatram da je izbegavanje borbe najbolji metod jer nikad ne znas kakav je loodak sa druge strane i koliko je naduvan i sta sve moze da podnese.
vidjao sam naduvane koji ne osecaju bol ni malo, lomis ga i njemu nista samo sto se jos i ne smeje.
Ovo iskreno prvi put cujem, da je udarac u koleno delotvorniji od udarca u mooda :lol:
Mozda i jeste ne razumem se dovoljno al meni bi instinktivno ovo prvo bilo mnogo logicnije, jaja su meksa pa se od udarca ti neces povrediti kao sutom u koleno, a i mnogo su laksa za centriranje :lol:
Da potrefis koleno gde treba mislim da je potreban trening dobar.

Wonder Woman Boxing GIF by Max

a drugo vaznije

Šta nam sve napriča i na kraju pobježe :D

Onome koji nije građen za npr WC ili rvanje te veštine nisu efikasne. Različiti smo.
Ne postoji savršenstvo.
Kao što vođenje politike nije izvlačenje maksimuma iz svake moguće prilike, već izvlačenje maksimuma svedenog u okvire onoga što je realno moguće.
Naravno da se može dogoditi da neki aikido majstor ili capoeira plesač nokautira lika poput Fedora... u jednom od sto pokušaja.
Meni je npr. aikido predivan za gledati, ali koliko daleko bi u nekoj ozbiljnoj borbi koristeći isključivo aikido daleko stigao, to je pitanje.
Druga stvar je služiti se udaračkim i hvatsčkim tehnikama, pa iskoristiti aikido zahvat kada je najkorisniji.

Ne postoji savršenstvo.
Kao što vođenje politike nije izvlačenje maksimuma iz svake moguće prilike, već izvlačenje maksimuma svedenog u okvire onoga što je realno moguće.
Naravno da se može dogoditi da neki aikido majstor ili capoeira plesač nokautira lika poput Fedora... u jednom od sto pokušaja.
Meni je npr. aikido predivan za gledati, ali koliko daleko bi u nekoj ozbiljnoj borbi koristeći isključivo aikido daleko stigao, to je pitanje.
Druga stvar je služiti se udaračkim i hvatsčkim tehnikama, pa iskoristiti aikido zahvat kada je najkorisniji.
Opa, evo još jednog zaebanog, u teoriji :D

Tema je borilački sport za samoodbranu nego može i o ultimativnoj samoodbrani.

Krajnje prosto i jednostavno - mora da se nosi i koristi ono što je zakonom dozvoljeno.
Sredstvo mora da se nosi stalno i uvek uz sebe ma kako izgledalo bezazleno, recimo iznošenje smeća ili džoging. Napadi se ne dešavaju svakog dana. Desi se jednom ili dva puta u životu i to po pravili kad si opušten i misliš da ti ne preti opasnost.
Po meni dva sredstva - sprej za samoodbranu i sklopivi nož koji se otvara jednom rukom. To mora uvek da se nosi.

Sprejevi izbacuju mlaz ili maglu. Najbolje je da se kupe dva ista spreja i sa jednim da se vežba kako pogoditi metu veličine glave a drugi stalno sa sobom.
Sklapajući nož bi bila poslednja odbrana kad vidiš da ne možeš drugačije, da sprej nije dovoljan i da si stvarno smrtno ugrožen.

Ovo iskreno prvi put cujem, da je udarac u koleno delotvorniji od udarca u mooda :lol:
Mozda i jeste ne razumem se dovoljno al meni bi instinktivno ovo prvo bilo mnogo logicnije, jaja su meksa pa se od udarca ti neces povrediti kao sutom u koleno, a i mnogo su laksa za centriranje :lol:
Da potrefis koleno gde treba mislim da je potreban trening dobar.
jaja su cesto i zasticena kao sto rekoh same pantalone mogu da naprave uspesnu blokadu tako da je udarac nekad potpuno nedelotvoran.

koleno je najslabija tacka organizma

generalno ako hoces da borbu zavrsis sto pre idi na koleno, nije u stanju da nastavi kad ga dobro potkacis.

jaja su cesto i zasticena kao sto rekoh same pantalone mogu da naprave uspesnu blokadu tako da je udarac nekad potpuno nedelotvoran.

generalno ako hoces da borbu zavrsis sto pre idi na koleno, nije u stanju da nastavi kad ga dobro potkacis.
Не лупај, против ових младих и разбацаних само му отмеш телефон и замахнеш њиме као да ћеш га скрцкати о бетон, има да цвили и преклиње ко прцано маче. :mrgreen:

Не лупај, против ових младих и разбацаних само му отмеш телефон и замахнеш њиме као да ћеш га скрцкати о бетон, има да цвили и преклиње ко прцано маче. :mrgreen:
Lako je tebi zezati se, tebi dovoljno da se pojaviš na ulici, raja uz oluke bježi :D

Postoji puno tačaka na telu koje su izuzetno osetljive i ne možeš ih nabildati. Takozvane vitalne tačke. Esencija tradicionalnih borilačkih veština se i zasniva na preciznom i brzom gađanju tih tačaka. Neke osnovne su naravno pored pomenutih mooda, oči, nos, potiljak, grlo, vratne karotide, predeo bubrega... A postoji još gomila.

Svaki moze biti dobar,a najgori je boks jer je najopasniji.E sada svako ko se bori borilackim sportom treba da zna da od najobicnijeg udarca u glavu momentalno odumre 10 hiljada celija cerebralnih to je uzas,samo zapitajte se koliko vremenski treba da prodje u normalnim uslovima gdje vas niko ne udara po glavi da vam izumre 10 hiljada celija.To su uzasne posledice,boks npr vizuelno ne djeluje kao najsuroviji borilacki sport al sustinski jeste jer manje vise svaki udarac ide u glavu

Po meni u sustini nema sada neki borilacki sport da je najbolji,al ako je jedan segment bitan to je nozna tehnika jer ako neko zna da vi nogom mozete da pogodite po sred glave covjeka od 2 metra npr,niko nece htjeti da se zeza sa vama,pesnica je nesto drugo udarac u glavu moze proci i ovako i onako,al kada imate nogu to je vec nesto drugo,mada to je sve do pojedinca neko vise voli pesnice da ima

Ako imate nogu dijapazon vaseg djelovanja je mnogo veci nogom mozete napasti glavu al to mozete i pesnicom,nogom mozete pleksus napasti al to mozete i pesnicom,al nogom mozete napasti i tetive i listove i butine a to rukom ne mozete i da mozete tu nema stete ni u pola,i u parteru noge mnogo su bitnije,nogama oko vrata pa tu nema pomoci.Licno sam misljenja da tajna velikog borca je u tome da je magistrirao rad nogu i da zna savrseno da ih koristi ne moraju to uvijek biti direktni nokaut udarci cesto to mogu biti i tupi udarci,ko to zna nepobjediv je

Poslednja izmena:

Back