Koji iphone kupiti u 2022 godini?

A

Anpasan

Gost
Nije mi jasno zašto pojedinci bacaju velike pare na Ajfone, kada mogu uzeti 3 do 4 puta jeftinije neke druge telefone, koji ni po čemu ne zaostaju po svojim karakteristikama i za našim potrebama koje očekujemo od njih?
Od kad je izašla 64bitna 12ca, pitanje je da li je razlika još uvek tolika. Minimum za nju je 6gb Ram(realni je 8), Emms 5 kartica od bar 128gb za komotnije korišćenje, FHD ekran kamera sa 4k mogucnošću snimanja i još po neki uslovi kojih sad ne mogu da se setim. Dakle oko 300€ je minimum jer nije jasno koliko će 32bitni android 11 biti podržan zbog čega je upitna kupovina modela sa njim.

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
90.376
Nije mi jasno zašto pojedinci bacaju velike pare na Ajfone, kada mogu uzeti 3 do 4 puta jeftinije neke druge telefone, koji ni po čemu ne zaostaju po svojim karakteristikama i za našim potrebama koje očekujemo od njih?
ja prvi nisam za iphone :D
ali sam uzeo galaxy s10 kad se pojavio i sad iskreno ne bih uzimao telefon sa slabijim karakteristikama osim ako moram zbog novca.
ima dosta prednosti u odnosu na jeftinije modele..
ne kazem da su te prednosti bitne, ali kad se naviknes na njih (recimo bezicno punjenje, bolja kamera, kvalitetniji displej i da sad ne nabrajam) onda je tezak prelazak na slabiji model.

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
90.376
Dabome i jos ti uvale i neki paket ....najvise mrzim te ugovorne obaveze ,svega toga sam se ratosiljao.
kad ne znas da racunas :D..
ja sam i do 40% prolazio povoljnije, samo treba znati napraviti racunicu, oduzeti ono sta bi redovno dao i videti koliko te kosta ostatak sto dodatno dajes i kad izbalansiras sa raznim paketima, dolazi se i do finih cena...ali treba malo kombinovati.
evo ti proste racunice
galaxy s10 se tad prodavao za nekih 100-110 hiljada
kad sam oduzeo ono sta bih redovno dao za dve godine na telefon uz izbor pravog paketa koji je imao najbolje pogodnosti mene je izasao 66.000 na 24 rate i pride sam dobio na poklon slusalice koje su u tom trenutku kostale oko 180$

i sad kazi da nije dobra racunica.

A

Anpasan

Gost

Sračunaj i meni jer izgleda ni ja numem.

Oću Moto g60. U A1 mi odgovara Neo 15 tarifa a tel u sl prodaji je 30000. Ako bih ga uzeo sa globaltelovim freepaidom 20GB koji je sličan za 1300, ta kombinacija izađe 50% jeftinije od 24 mesečnog paketa u A1 I još da im dodam 1000 jednokratno. Kako se to isplati i gde grešim?

A

Anpasan

Gost
Sračunaj i meni jer izgleda ni ja numem.

Oću Moto g60. U A1 mi odgovara Neo 15 tarifa a tel u sl prodaji je 30000. Ako bih ga uzeo sa globaltelovim freepaidom 20GB koji je sličan za 1300, ta kombinacija izađe 50% jeftinije od 24 mesečnog paketa u A1 I još da im dodam 1000 jednokratno. Kako se to isplati i gde grešim?
Jesam pogrešio u računici valjda kako ćorav nabadah digitron pa ispalo 90000 kod A1 a nije nego negde oko 74000 pa je samo 100€ povoljnija kupovina u slobodnoj režiji.

zx16

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.591
Исправљам постове како не би добио бан због тровачког начина писања.

Као што рекох, натраг на тему. :bye:
Ево, бановао си ме услед недостатка аргумената а вишка ега! Ок, сада знам да си .....али остао си дужан да докажеш твоју стручну тврдњу о крш камери, пошто си, очигледно је, велики специјалиста пред огледалом!

Memnom

Veoma poznat
Poruka
12.872
ja sam i do 40% prolazio povoljnije, samo treba znati napraviti racunicu, oduzeti ono sta bi redovno dao i videti koliko te kosta ostatak sto dodatno dajes i kad izbalansiras sa raznim paketima, dolazi se i do finih cena...ali treba malo kombinovati.
evo ti proste racunice
galaxy s10 se tad prodavao za nekih 100-110 hiljada
kad sam oduzeo ono sta bih redovno dao za dve godine na telefon uz izbor pravog paketa koji je imao najbolje pogodnosti mene je izasao 66.000 na 24 rate i pride sam dobio na poklon slusalice koje su u tom trenutku kostale oko 180$

Vjerojatno je za tebe kada ne znas bolje racunati :mrgreen:

Dok mi nisu ukinuli prije par godina tarifu na tudi racun, trosio sam 100kn godisnje cca 15 eura. Na pocetku se moglo bez beda zvat i van, a kasnije su to ukinuli. Ne bi ni trosio tih 100kn ali bilo je potebno obavljati racun svaka 3 mjeseca. Napomenuo bi da nisam imao interneta, ali to mi je ionako nebitno. Kada su ukinuli tu tarifu zajedno s njom mi je propalo i cca 300 eura sta sam imao skupljeno. Naravno da nisam dobio nista nazad kao ni neku povoljnost prelaskom na drugu tarifu.

Kupi u skladu svojih mogucnosti.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.