Quantcast

Koji instrument vam najviše prija za "muziku na uvce"?

jolemisa

Elita
Poruka
16.438
Koji instrument vam najviše prija za "muziku na uvce", što bi rekli uživo?
Gitara, violina, harmonika, klavir, truba...

Meni, izmedju ostalih, prija violina, al ona sirova, neki ciga sa raspuklim glasom i isto tako plačljivom violinom koja zna da zaškripi.
U zavisnosti od raspolozenja.Akusticna gitara,harmunika i violina,ali bez pojacala, ponekad i frula nasa,ili Panova frula.

Indigo3

Iskusan
Poruka
6.654
Pa, dobro... kad se kaže na uvce, setim se instant nekih večeri u Novom Sadu pre ovog košmara... u nekim od restorana pri reci skoro svakog vikenda posle višesatne vožnje, i tamburaša koji donesu sa sobom neko neopisivo veselje kad god se primaknu stolu, a tako paze, obiđu sve, ne zapostavljaju nikoga.
Oni su mi baš bili ''na uvce'', i malo je reći da ih se sa velikim zadovoljstvom sećam.
Ne znam zašto, čula sam ih i po Beogradu, i na drugim mestima, ali nije bio baš isti ''gušt''.

Sad su mi uglavnom na ''uvcima'' slušalice, pa kad nagarim Iron Maiden na max vol, em prete da otpadnu, em mi i mozak neretko otkaže funkcionalnost. :rotf:

Šalim se i preterah, verovatno... Baš ne znam za meru, a i briga me više za mere.

Da, ipak, akustična gitara, violina, i eventualno, eto, ta tamburica koju najređe čujem u poslednje vreme, a možda da ovih dana odem do tog Novog Sada ako je atmosfera i dalje slična?
Plašim se da nije, da je i to najbolje slušati preko skalamerije na glavi u svojih 10ak kvadrata mauzoleja živim mrtvacima, odvojenim od svih drugih, zabarakadiranim i ni po koga opasnim.
Za svaki slučaj se zaključaj!?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.