Quantcast

Koji instrument bi voleli da znate da svirate?

hit

Aktivan član
Poruka
1.729
voleo bih sad posle bubnjeva da predjem malo na berimbau (brazilski plemenski zicani instrument), a voleo bih i djitru s vremena na vreme da przim malo.... ma realno voleo bih sve za zivota da sviram, to mi jaka zelja, al ae, ovo su mi trenutno najprimarniji instrumenti. privlaci me i elektronika...

Joy_sunset

Primećen član
Poruka
729
Ma svaki instrument ti je lak za nauciti svirati kad imas dobar sluh , a za bubnjeve i perkusije trebas imati dobar osecaj za ritam ...
Pa meni i kazu da imam jako dobar osecaj za ritam, sto je bitno kod bubnjeva. Prvi put kad sam sela za bubnjeve, znaci kao da sam se rodila sa njima. Jos samo da naucim tehniku (odnosno, da se skoncentrisem da razdvojim noge od ruku, da ne brkam ritmove itd)

blackmore95

Domaćin
Poruka
3.742
Blago tebi :(
Meni je teshko da sviram ako nekako ne drzim ritam , makar lupao nogom u pod.
Ali , to kad je neshto sa komplikovanijim ritmom
Na primer , Deep Purple mi je tezak za sviranje , ako ne drzi ritam , e sad ne sve pesme , na primer Highway strar , nije teshka , ili smoke on the water
Ali Burn ili Lazy , to je vec neshto drugo
Ali zato nemam losh sluh , nije mi teshko da skidam pesme po sluhu
Znachi , i ritam cu da uvezbam
Teze je svirati solo bez ritma , nego ritam bez soloa

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.