Koji ili ciji . . .

U "hrišćanstvu" se najedeš hleba ribe i pasulja i legneš sit.
Vidimo da Hrist ni hleb nije jeo .
A onaj post je ispravan koji ti je pomogao da ojačaš karakterno .
A osim onog najmanjeg što možemo učiniti u postu (ne jesti) o postu koji je po Božijoj volji vidi u Isaiji 58:6,7 da bi u nastavku video plodove posta.
 
U "hrišćanstvu" se najedeš hleba ribe i pasulja i legneš sit.


Pazi vako u Hrihćanstvu koliko ja znam nije dozvoljeno ni ulje jesti u danima posta, neznam kako bi tu ribu spremio bez ulja? I u Islamskom postu legneš sit i to baš sit.

Drugo u Hrišćanstvu je post mnogo duži nego u Islamu.

Treće u Hrišćanstvu postoji više posta.

Četvrto u Islamu vreme koje se posti tj. od Sufura pa do Iftara nije neko vreme koje čovek ne može da izdrži bez jela i pića, kad posle sedne za pun sto i najede se.

I na kraju neznam zašto Hrišćanstvo stavljaš pod znake navoda?
 
Sergej:
U "hrišćanstvu" se najedeš hleba ribe i pasulja i legneš sit.


Pazi vako u Hrihćanstvu koliko ja znam nije dozvoljeno ni ulje jesti u danima posta, neznam kako bi tu ribu spremio bez ulja? I u Islamskom postu legneš sit i to baš sit.

Drugo u Hrišćanstvu je post mnogo duži nego u Islamu.

Treće u Hrišćanstvu postoji više posta.

Četvrto u Islamu vreme koje se posti tj. od Sufura pa do Iftara nije neko vreme koje čovek ne može da izdrži bez jela i pića, kad posle sedne za pun sto i najede se.

I na kraju neznam zašto Hrišćanstvo stavljaš pod znake navoda?

Post nije isto što i biti gladan !

Što se kuhinje tiče ne znam kako se sprema ali na posnim slavam jeo sam hranu koju bi rado jeo svaki dan bez nekog osećaja da postim .
Nije od onih posnih slava na kojima se ipak jede prasetina !!!

Post je individualna stvar i nema veze sa dužinom sumnjam da bi neko bez zdravstvenih posledica čast izuzetcima mogao izdržati kao Hrist 40 dana bez mrvice.

Veći post je ostaviti duvan za pušača ili slatkiše za one koji vole slatko ili činjenje stvari koje jako volimo za rad našeg tela nego jesti ili ne i kad ti drugi odrede!

Zašto "hrišćanstvo" pod znacima navoda ?
Pa zato što pravi hrišćani nemaju odredjeno kada se posti i kada poste pa i bez jela 10 dana niko ne zna .
A ovi "hrišćani" na sva zvona zvone kako oni poste .
Mož mislit!
 
Što se tiče ove relacije posno-mrsno nisi u pravu ili neupućen, ti ili tvoji domaćini kod kojih ideš na slavu!
Pazi ima veze i dužina posta, naravno i to velike veze.
Kad spominješ duvan, verovatno si ga naveo kao porok, ja ću reći alkohol, koliko opet ja znam ni jedan porok u nijednoj veri nije dozvoljen i van posta, jeli tako? Ali tu nas ima onih koji se toga pridržavamo oni koji to delimično rade i na kraju dolaze takvi kao ti, Kastor,itd (ja spadam u onaj srednji koš), mala šala.
A na kraju se neću uopšte složiti sa tobom kad kažeš da pravi Hrišćani nemaju određene dane kada poste.
 
Sergej:
Što se tiče ove relacije posno-mrsno nisi u pravu ili neupućen, ti ili tvoji domaćini kod kojih ideš na slavu!
Pazi ima veze i dužina posta, naravno i to velike veze.
Kad spominješ duvan, verovatno si ga naveo kao porok, ja ću reći alkohol, koliko opet ja znam ni jedan porok u nijednoj veri nije dozvoljen i van posta, jeli tako? Ali tu nas ima onih koji se toga pridržavamo oni koji to delimično rade i na kraju dolaze takvi kao ti, Kastor,itd (ja spadam u onaj srednji koš), mala šala.
A na kraju se neću uopšte složiti sa tobom kad kažeš da pravi Hrišćani nemaju određene dane kada poste.
Na slave ne idem više!
Ima veze dužina ali za svakog pojedinačno .
Sama bit posta je jačanje karaktera i sve je uspeh.
Alkohol nije zabranjen čak u malim količinama poželjan.
Ti ne znaš da li ja ili Kastor postimo i kako .
Ni ti ćeš saznati jer o tome nema šta da govorim drugima.
Saznaćeš kada dođe vreme. A dotle o tome ne treba da se opterećuješ već misli o sebi.
I ako je za tebe post da ne jedeš masno onda izdrži i ne jedi jačaj karakter, spremaj duh za iskušenja.
Ja te pitam kako poste vegetarijanci ? u tom slučaju
 
Christadelphian:
Adventisti nikad ne jedu svinjetinu
da li su i oni stalno u nekoj vrsti posta?

Не. Пост је нешто сасвим друго. То што они не једу свињетину је ОК све док не покушају да то потуре као "библијску истину", јер она то није. У том случају говоримо о јереси. А све дотле је само ствар личног определења. :?
 

Back
Top