koji film je ostavio najjaci utisak na vas?

da, setih se jos jedne opsesije detinjstva, ne znam da li se secate serije Rat i secanja, gledala sam je zilion puta, luda sam za njom, imala sam je na kasetama ali onda pocese dusmani da stavljaju sve na diskove i ja ostadoh bez serije...ne znam imena glumaca ali svaka uloga je bila za nagradu...od deke nobelovca preko Hitlera do Micama i sad cujem naratorski glas, kad bolje razmislim i dalje zamisljam Ruzvelta i Cercila kao glumce iz te serije...pisala sam onom RTS-u n puta i molila reprizu ali nista...ostala sam bez nje...
 
...kad vec pomenu Vinonu ne znam da li si gledao Doba nevinosti sa Misel Fajfer i Vinonom? Prestajem, kad se uhvatim filmova ne znam da ucutim :lol:

MIlioner iz blata - jedan od najsnaznijih filmova, posle gledanja nije bilo spavanja te noci...:(

mislim da nema Vinoninog filma koji nisam gledao :D ustvari, do pre par godina nije ni bilo značajnijeg filma koji nisam gledao. zadnjih godinu-dve slabije gledam
 
sad ću ponovo da izazovem negodovanje... "Zivot je lep" mi se uopšte nije dopao...

...taman posla, poznajem puno ljudi koji nisu bili ni najmanje odusevljeni, ja volim, zapravo obozavam italijanske filmove pa jos ako su tako nezni, uh mogla bih ga gledati svakog meseca, nekako evropski filmovi imaju zicu koja je znatno drugacija od americke, u korist evropske zice ofkors...:lol:
 
...taman posla, poznajem puno ljudi koji nisu bili ni najmanje odusevljeni, ja volim, zapravo obozavam italijanske filmove pa jos ako su tako nezni, uh mogla bih ga gledati svakog meseca, nekako evropski filmovi imaju zicu koja je znatno drugacija od americke, u korist evropske zice ofkors...:lol:

obožavam evropsku produkciju...i kanadsku ;) a ovaj film sem mučnine nije izazvao nijednu drugu emociju. i kompletan utisak je izveštačena tendencija da se napravi dobar film
 
E, ovako...filmovi&utisak...

Devdas, Monsunsko vjencanje, Kamasutra (Bolivud ostvarenja- muzika, specificna prica, obicaji, ples, nakit, "drugacija ljepota"...)
Ljubavnik (i film i knjiga podjednako-emocija, prica...)
Sto je muskarac bez brkova? (prica koja drzi paznju do samog kraja, humor...)
Lajanje na zvezde (jedan period sam stalno citirala u svakodnevnoj konverzaciji), Mrtav `ladan, Skoro sasvim obicna prica (dijalog), Klopka, Kad porastem bicu kengur, Nije lako sa muskarcima, Tesna koza, Otac na sluzbenom putu, Crna macka, beli macor, Tito i ja, Na putu, Balkanski spijun, Sveti Georgije ubiva azdahu..."mix domacih" koji su me "dojmili"...
Sibirski berberin, Istok i zapad... iz rusofilskih pobuda...
Pijanista
Amelija Pulen
Mostovi okruga Medison (ovaj mogu stalno da gledam...)
Kuca cudnih dusa (volim te porodicne sage....)
...zadnje koje pogledah-Montevideo, Bog te video i Crni labud, oba mi se dopadaju...prvi za odmaranje, kao 2h da se odluta u drugo vrijeme i prostor ; drugi napet, tezak, ali vrijedi itekako pogledati... (mozda ne bas za zeludac, no.... :mrgreen:)

I jos X...
 
Amadeus..kada se samo setim ...plakala sam mesec dana...obično plačem dok traje film i to malo...ali ovaj me je dotukao....to kada sam ga gledala prvi put, a posle ne....
Setila sam se serije Kunta Kinte..posle čitala knjigu..serije se sećam kroz maglu i znam da sam bila tužna zbog sudbine crnaca...knjiga je odlična...saga o jednoj crnačkoj porodici....
Bele noći...Mihail Barašnjikov
Kum..ali najviše zbog dobre glume...Al Paćina obožavam...knjiga prosek....retka situacija gde je film daleko bolji nego knjiga..
Kramer protiv Kramera...Meril Strip, Dastin Hofman...opet gluma
Poverljivo iz LA...Kevin Spejsi...svaki njegov film treba pogledati, ali ne mogu trenutno da se setim
Čitač..Kejt Vinslet....oduševljena, skoro bio na TV-u...pročitala knjigu isto odlična
 

Back
Top