Који део Београда не волите и зашто

aaah, sad su izgradili ruglo od zgradurina preko puta zoo vrta. Takvu ruznocu niko nece videti, nigde u svetu.
Samo u bgd. Mozda ce dolaziti turisti da se dive, kako se od starog grada pravi cigan mala na misice :hahaha:
Да, ново је углавном вишебојно... Квадри од бетона и стакла, равне фасаде без икаквих украса.

Да, ново је углавном вишебојно... Квадри од бетона и стакла, равне фасаде без икаквих украса.
Ma katastrofa je i od kvaliteta gradnje. Tu sam radio i to mi pricao majstor koji je vrsio *ceste popravke*.
Kaze, dobro nama, ima posla :hahaha:
Obaska, sto zgrade nemaju pristup kolima... pa snabdevaci univera, skidaju lance i voze po
*pesackim stazama*..

Evo na sta lici Bulevar Djindjica, danas:
1699011942422.png

Bas sam razmisljao....i ustanovio ,da bih ceo BG srusio kad ga gledam sa solitera u Vojislava ilica...jer tu se vidi koliko je to bezobrazan i korumpiran grad, soliter na sred ulice, gradio ko nogom ko god je umeo i hteo , jos gore je tamo kod medaka 2, bas je za nuklearku...

A ovako kad gledam iz ulice, pa ne bih nista....
Nervira me ulica od vuka do kalenic pijace, bez trotoara , nervirala me ranije balkanska isto bez trotoara,
nerviraju me oni blokovi betona sto imaju kuke o koje se polomis kod vuka....isto srpska genijalnost..
nerviraju me duge ulice koje nemaju kanalizaciju i postaju potoci i reke kad pada kisa, BG ovoliki a nigde gradjevinskih inzenjera i arhitekti...
Ustvari bg bi mogao da bude lep grad, ali uvek neka stoka alava sve pokvari....a nisu ni u manjini...
Eto zvezdaru su ucinili i brzom i lepom....bulevar je ok ili super...nije popularan toliko kod neznanaca, ali jeste u komsiluku...
Fali mu samo iskra i postace omiljeniji od kneza, ima potencijal, nego tupsoni u opstini zvezdara, kao i uvek, krmeta...

Iskreno Zemun mi nikad nije bio nesto blizak srcu (sem Keja mozda), nekako mi je uvek bio kao neka palanka i nekako kad sam tamo nemam utisak da sam u BG-u i ja kao dete bloka sam nekako uvek nerado isao tamo i u tom pravcu (mada iskreno u poslednjih 10,15 godina u Zemunu sam bio mozda par puta) i nekako uvek me je vise vuklo prema mostu i prema gradu nego prema Munzeu.

Sve sto nije u sklopu Novog Beograda,Starog Grada i Vracara.

E taj fazon, i za mene koji sam rodjen i odrastao u bloku postoji samo blok i NBG i postoji "grad" i to je to 😉, mada ajde recimo Banovo Brdo mi je onako relativno lep kraj (a blizu su i Ada i Kosutnjak kao i Sajam), takodje Zeleni Venac isto tu spada pod centar, takodje recimo neki delovi Vozdovca i Zvezdare su mi ok (pogotovo oni blizi centru), Zemunski kej je isto lep (dok mi recimo sam Zemun nije uopste) i to je odprilike to, sad ono kakve tu Borce, Mirijeva i Zeleznici , kakvi Medaci, Banjice, Petlova i Labudova brda kakvi bakraci. (Mada stvar percepcije verovatno nekom drugom iz nekog drugog dela grada je sad blok kraj sveta a ne centar sveta kao meni ali kao sto rekoh stvar percepcije). ;)

E taj fazon, i za mene koji sam rodjen i odrastao u bloku postoji samo blok i NBG i postoji "grad" i to je to 😉, mada ajde recimo Banovo Brdo mi je onako relativno lep kraj (a blizu su i Ada i Kosutnjak kao i Sajam), takodje Zeleni Venac isto tu spada pod centar, takodje recimo neki delovi Vozdovca i Zvezdare su mi ok (pogotovo oni blizi centru), Zemunski kej je isto lep (dok mi recimo sam Zemun nije uopste) i to je odprilike to, sad ono kakve tu Borce, Mirijeva i Zeleznici , kakvi Medaci, Banjice, Petlova i Labudova brda kakvi bakraci. (Mada stvar percepcije verovatno nekom drugom iz nekog drugog dela grada je sad blok kraj sveta a ne centar sveta kao meni ali kao sto rekoh stvar percepcije). ;)

ja se zbog takvih kao ti ubijao u srednjoj skoli objasnjavajuci da mi sa Novog Beograda nismo indijanci
i da smo super likovi i opusteni kad prccc
vidi sta radis jbe kako da muvas ribe sa Medaka ili MML ako si tako mapiran ???

😭

ja se zbog takvih kao ti ubijao u srednjoj skoli objasnjavajuci da mi sa Novog Beograda nismo indijanci
i da smo super likovi i opusteni kad prccc
vidi sta radis jbe kako da muvas ribe sa Medaka ili MML ako si tako mapiran ???

😭

Pa iskreno kod mene je pre bilo obrnuto jer isao sam u srednju gde pod 1 nije bilo riba (EPS) a pod 2 gde su vecinom bili likovi iz tih raznih prigradskih naselja, tipa Kaludjerica, Surcin, Velika Mostanica, Stepojevac, itd i tih nekih prigradskih naselja za koja ja nisam bio ni cuo dotad, ono kada je neko bio tipa iz Mirijeva, Zarkova ili Rakovice to vec ono smekerica (vec strogi centar fazon), tako da ono ja kao dete bloka sam doziveo blagi "kulturni sok" kad sam otisao tamo i zaista nisam imao potrebu da ikom tamo dokazujem da nisam ljakse, moglo je da bude samo obrnuto..............mada secam se ono kad sam dolazio u skolu onako u Hip Hop fazonu, u sirokim lonama ono 5XL, dresovima, kacketima, raspertlanim kanadjankama, itd ono bilo je tu i tamo likova koji su me gledali ono malo cudno i koji bas nisu kapirali taj moj fazon. 🙂

Pa iskreno kod mene je pre bilo obrnuto jer isao sam u srednju gde pod 1 nije bilo riba (EPS) a pod 2 gde su vecinom bili likovi iz tih raznih prigradskih naselja, tipa Kaludjerica, Surcin, Velika Mostanica, Stepojevac, itd i tih nekih prigradskih naselja za koja ja nisam bio ni cuo dotad, ono kada je neko bio tipa iz Mirijeva, Zarkova ili Rakovice to vec ono smekerica (vec strogi centar fazon), tako da ono ja kao dete bloka sam doziveo blagi "kulturni sok" kad sam otisao tamo i zaista nisam imao potrebu da ikom tamo dokazujem da nisam ljakse, moglo je da bude samo obrnuto..............mada secam se ono kad sam dolazio u skolu onako u Hip Hop fazonu, u sirokim lonama ono 5XL, dresovima, kacketima, raspertlanim kanadjankama, itd ono bilo je tu i tamo likova koji su me gledali ono malo cudno i koji bas nisu kapirali taj moj fazon. 🙂

ti si kriv sto si isao u gej skolu :lol:

ti si kriv sto si isao u gej skolu :lol:

Inace interesentno da oni koji nisu da kazem kapirali taj moj fazon uglavnom nisu bili ti iz tih prigradskih naselja vec uglavnom likovi iz grada, pa eto i mali paradoks.

Pa nisam isao u "gej skolu" vec sam isao tamo gde sam mogao jer nisam imao dobre ocene i prosek pa da sam sad mogao mnogo da biram, ono isao bi ja mozda i u gimnaziju ili ekonomsku (ili ne bi jer je trebalo mnogo da se buba) ali nisam imao ocene, gde cu tamo sa dvojkama i trojkama gde su kao sve neki odlikasi i vukovci (ono da im ne kvarim prosek ili ne zagadjujem okolinu sa mojim forama :d)
Mada iskreno zaista mi nije zao sto nisam isao u neku drugu ili "finiju" jer i tamo sam upoznao zaista neke divne ljude (takvi kakvi jesu sa sve svojim vrlinama i manama), onako fino se zezao, doziveo dosta anegdota kojih se i danas rado secam ili ih ponavljam (iako mozda te likove nisam video vec 15 ili 20 godina) i plus skola je bila u centru, tamo na Dorcolu sto mi je odgovaralo jer sam se tamo osecao fino, takodje i mama mi je relativno blizu radila (njena firma je bila odma tamo gore u Kolarcevoj, kod palate Albanije) a i mogao sam cesto da setam i da blejim po gradu a pritom imao sam i malo lufta jer nisu nas previse forsirali jer to je onako malo hard core skola (gde su uglavnom svi isli silom prilika a ne sopstvenim izborom) gde su uglavnom isli oni od kojih niko nije imao neka preterana ocekivanja, tako da mi je bilo ok i onako komotno sam se osecao tamo. 😉

Svako ima deo grda koji manje voli ili uopste ne voli ali to je tako subjektivno, najcesce vezano za mesto gde si odrastao ili gde si radio. Ja sam rodjen i odrastao u Gornjoj varosi u Zemunu ali sam ziveo dobrih 15 godina u Donjem gradu, takodje u Zemunu te je meni Zemun prirastao srcu.
Studirao sam kod Vuka, posle godinama radio na Kosancicu, a dok sam radio u Stambenom promenio sam nekoliko opstinskih jedinica te firme i prirodom posla obilazio ceo centralni deo grada i upoznavao stanare i zgrade u kojima su ziveli. Nekako mi je najmanje prijao Cerak i Rakovica, pa onda Mirijevo i Dorcol.

Back