Којем податку веровати?

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.503
На пример, брзиномер каже 130, а гугл мапа на телефону 120.

Знамо да показивачи показују нешто већу брзину од стварне, али да ли се гуглу може потпуно веровати?

Истини за вољу, не морам да идем 140/130 по сваку цену, са великом брзином се троши превише горива. Наша полиција каже да толерише 131, 132, нису цепидлаке.

Било би занимљиво ако неко има податке правих мерења... аутомобила, гугла...
Наравно, верујем да постоји разлика између нових гума и оних потрошених, спремних за замену. Ако гуме утичу на показиваче у ауту, на гугл не утичу.

Takodje, mnogi ljudi ne stavljaju fabricki propisan profil guma, tako da precnik tocka (gaznog dela) moze ispasti veci ili manji od onog na sta je bazdaren brzinomer. Na primer, moja zena skinula fabricke 16'' gume visokog profila i stavila 17'' niskoprofilne, i bukvalno je za 1cm smanjila ukupni precnik, jer iako je sira felna, guma je bas dosta uza. I, naravno, kad brzinomer pokazuje 140, google pokazuje 126 :D

На пример, брзиномер каже 130, а гугл мапа на телефону 120.

Знамо да показивачи показују нешто већу брзину од стварне, али да ли се гуглу може потпуно веровати?

Истини за вољу, не морам да идем 140/130 по сваку цену, са великом брзином се троши превише горива. Наша полиција каже да толерише 131, 132, нису цепидлаке.

Било би занимљиво ако неко има податке правих мерења... аутомобила, гугла...
Наравно, верујем да постоји разлика између нових гума и оних потрошених, спремних за замену. Ако гуме утичу на показиваче у ауту, на гугл не утичу.
Meni samo obrnuto , pokazuje za 10 manje.

i da ...mnogo lepo...sad će da dođe ekipa da mi kaže kako nemam pojma da vozim , hvala ti :D
Niko ne zna da vozi. Vožnja je živa...

Profesionalci po pravilu bolje voze od amatera. Ali i njima je isto to...

Bagerista i šleperka me pre dve nedelje odvezla na aerodrom.
Žene su često bolje.
Iako znaš zašto je gužva u saobraćaju?
Zato što "žene" voze.
Plus obim, ne planirani za saobraćaj...

Back