Koje sve vrste prijatelja postoje?

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
5.402
To je sve generički, nema osećaja da razgovaraš sa tom osobom. Kao, evo ti stiker, on pokazuje kako se osećam, ma kako da ne! Vajber mi je za sestre, i uglavnom razgovaramo putem glasovnih ili video poruka. Sličice, emoji.. sve to radi na uniformisanju, to veze nema sa komunikacijom.

Mislim da se ciljano i odlučno radi na tome da sa svim ovim resursima ljudi samo degradiraju, oboljevaju, da u korak sa razvojem tehnologije pokažu da ne možemo da idemo, i da nam konačno treba AI, artificial intelligence da nam pomogne da živimo. Hajde da svaki put kad pomislim na prijatelja, da mi neko tj nešto, robot, nudi opcije-pozovi, pošalji poruku, nešto.
Viber, fb, instagram, telegram I sl. je odlican pokazatelj kome koliko (ne) trebamo u zivotu, s kim smo provodili i gubili vreme.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Viber, fb, instagram, telegram I sl. je odlican pokazatelj kome koliko (ne) trebamo u zivotu, s kim smo provodili i gubili vreme.
Kako to misliš?
Kao, besplatni su pa?
Da, ti na tim servisima možeš da komuniciraš sve vreme, a slobodnog vremena imamo, nađe se ukoliko ti je neko važan... A ukoliko nije, bude ono: ''Ne radi mi Vajber, koristim WhatsApp.''

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
271.548
Pa da, internet i te aplikacije moze da ima svako da stupi u kontakt.
po meni internet prijateljstva nemaju smisla..prijatelj si sa onaima sa kojima se vidjas, pricas, delis mnogo toga u zivotu, pomaže se jedno drugom
pijete kafu idete na utakmice, pozoriste i slicno zajedno..postoji i emotivna veza volis svog prijatelja ili prijateljicu kao brata ili sestru
i uvek ste tu jedno drugome sto bi naši stari rekli i u dobru i u zlu..

The_Night_Hawk

Buduća legenda
Poruka
28.722
po meni internet prijateljstva nemaju smisla..prijatelj si sa onaima sa kojima se vidjas, pricas, delis mnogo toga u zivotu, pomaže se jedno drugom
pijete kafu idete na utakmice, pozoriste i slicno zajedno..postoji i emotivna veza volis svog prijatelja ili prijateljicu kao brata ili sestru
Tako je...
moram da javno kažem da mi je stoga žao što sa nekim ljudima sa neta nikada neču biti prijatelj...
Ali, kako narod lepo kaže, ne može i jare i pare...

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
5.402
O tome pricam. Nemaju veze. Fake su i besmislena. Mogu jedino da sluze da odrze kontakt.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.